bugün

T : yaşanmış bir olaydır.

avm de x-ray cihazından geçen sivil polislerin üzerinde silah olmasından dolayı alarm ötüyor ve güvenlikçi üzerinizdeki metalleri çıkartıp öyle geçin diyor. sivil polisler ise biz polisiz diyorlar. Güvenlikçi de kimlik sorduğunda olaylar gelişiyor.

ilgili video : https://www.youtube.com/watch?v=qJFjXowjKzU

edit : polislik demek bu değil. Güvenlikçi görevini yapmış. Adam bu gibi durumlar için orada bekliyor. Ne malum saldırı düzenlemeyecekleri. Adam akıllı kimliğini göster ve gir kime şekil yapıyorsun amına koyum deli oldum.
mesela o polisleri meslekten atmayan devletin de ben amk.

kimlikse kimlik göstereceksin! bitti.

bunu ben bir vatandaş olarak dahi sorma hakkım varken o adam elbette soracak.

bunlar kendini ne zannediyor ben anlamıyorum ki arkadaş..

ama devletimiz sağolsun bunları kral yaptı..

edit:yanlış anlaşılmasın böyle olmayıp da efendi gibi çıkarıp kimliğini gösteren bir dünya polis de tanıdım yani. ama geneli sanki türkiye onlarınmış tavırlarındalar.
tam anlamıyla rezillik.

işini yapan adama saygısızlık.

güvenlik görevlilerinin yetkisi genişletilmeli. 5188 sayılı yasa yeterli olmuyor.
Hahahahhh... Siz kimsiniz olm polise kimlik sorma cesaretini gösteriyorsunuz. Polis dövlettir dövlet! istediği yere istediği şekilde girer.

Helal olsun adamlara aynı reis gibiler.
o adamin aldigi para 1400 lira. orospu cocuklari yaziktir amk. vicdaninizin amina koyiyim kahpe dolleri.
polis değil recebin koruma melekleri diyeceksiniz. şefkat tokadı atmışlar.
Bunları barındıran devletin amına koyayım net.
Güvenlik orda görevini yapmaktadır lakin orada neler yaşandığını bilmeden yorum yapmak iki tarafa da haksızlık olur, kamera sadece kavga başladığı zaman kayıt kayıt ediyor yaşananları, kavga başlamadan önce neler yaşandı, güvenlik polislere ne söyledi bunları bilmeden ne güvenliği ne de polisi suçlayamayız, eğer güvenlik medeni saygı çerçevesinde sadece kimlik sorduysa polislerin meslekten atilmaları gerekir lakin güvenlik argo tabirle artislik yaptıysa veya yumruk attiysa dayağı haketmis demektir, lakin durup dururken de güvenlik neden polisler ile kavga etsin, aklımda deli sorular.
Turkiye'de polis demek; yasal olarak psikopatlik yapan kisiler demektir.

Bu yillardir boyle.
akli denge sıfır. nerede sıradan 4 yıllık bölüm bitirip bir halta sap olamayan ne kadar adam varsa hepsi polis olunca , böyle görüntüleri daha çok izleriz..
dışardan bakıldığında polis olup olmadığını ayırt etmek kolay olmayan polis memurlarının görevini kötüye kullanma durumudur.

hayır ben anlayamam ki her deri ceket giyip, kirli sakal bırakanın sivil polis olduğunu.

bide türkiyeyi kurtarmış gibi yürüyenleri var. omuzlar havada, belde silah. sözde benim güvenliğimi sağlayacaklar ama daha çok artislik peşindeler.
devletin o polis kimliğini süs olsun diye verdiğini sanan zevatlar devlet o kimliği soran kişiye göster diye verdi.
Ortalık yerde adam, üstelik de görevli birini dövmekten bir an bile çekinip, korkmayan polislerdir.

Bu devletin hukuku, onların o pis, kaba kuvvetlerinde kaybolup gitmiştir.
Biliyorlar kimsenin onlara ceza kesmeyeceğini, yavuz hırsızın ev sahibini bastıracağını.
Tek kelime Skandaldır. Kimlik soruldu diye böyle bir darp olayı polislik mesleğine de ağır bir leke bırakır. Ali kıran baş kesen edasıyla hareket ettiği gözlenen bu memurlar hakkında idarî işlem yapılacağını umud ediyorum. Tabiki bir buçuk dakikalık görüntüden olayın nasıl başladığını göremiyoruz. Güvenlik görevlisinin bir tahrik, hakaret içerikli sözü var mı bilemiyoruz! Olay yalnızca kimlik sorma hadisesiyse tekrar söylüyorum, skandaldır ve bu memurlar hakkında idarî işlem yapılmalı! Polis kimliğini şüphe bırakmayacak şekilde ibraz etmek zorundadır. Nereden bileceğim senin terörist olmadığını? Oldu o zaman silahı belimize takalım, girelim bir kalabalık alışveriş merkezine, x-ray'den geçerken 'polisiz kardeşim' diyerek geçelim, katliam yapıp çıkalım. Böyle sakat bir düşünce olabilir mi? Güvenlik orada kimlik sormasa işini yapmıyor olur. Kimlik sorar dayak yer. Herkes işini düzgün yapacak hocam! Güvenlik kimlik soracak, polis kimliğini ibraz edecek. Kimse müneccim değil.
Memleketimin polisleri hep böyle artistlik peşinde değil mi zaten?
güncel Önemli Başlıklar