bugün

avea nedir yav arıyosun sesin kesiliyor aranıyosun sesin kesiliyor kırıp at simi.
her ne kadar ismi türk telekom mobil olarak değişse de vodafone'un ısrarla avea demeye devam ettiği operatör. faturalarda ve oss'de (online self servis, eski ismiyle my vodafone) avea olarak gözüküyor. eğer faturada numaranın yanında tt (türk telekom'un kısaltması) yazıyorsa bir sabit hat numarası aranmış, av yazıyorsa avea numarası aranmış demektir.
not: ben vodafone kullanıyorum ve hala dandik türk telekom'a avea diyorum, benim için adı avea'dır o dandik hattın.
artık köy ve kasabanı yanında şehir merkezinde de çekmemeye başlayarak beni iyice dellendiren siksok firma.
Avea mı kaldı dedirtendir.
üzüldünüz mü?
(bkz: türk telekom)
türkiye'nin en dandik gsm operatörü.
Önce sadece ev telefonu vardı. Sonra büyük ihale oldu ve 3 yeni GSM operatörü ortaya çıktı.

Turkcell, telsim ve Aria. Daha sonra da aycell diye yeni bir operatör çıktı. Aycell ve Aria birleşip avea oldu. Telsim de cem uzan hapis şoku gelince motafon oldu.

Gökten 3 elma düşmüş. Biri devlete, öbürü operatörlere, sonuncusu da afedersin ar*plara. Bize da sapı.
çekim gücü kötü olsada paketleri uygun olan gsm şirketi

not: vodofone liyim.
ilkokul öğretmenimin kullandığı hattır. yanılmıyorsam bu hattın numaraları 0505 gibi başlardı. şimdi de öyle başlayan olabilir ama türk telekom'a devredildi avea hattı.
türkiye'nin en dandik gsm operatörü.
Şaka maka Aria ve aycell gibi tariha karışmıştır. Daha gün gibiydi avea lı olmak. Özledik be.

Not: nostalji sever iki yazar da entrylerini girmiş hemen.
itici operatör.
2016 ta kendini feshetmiş ve türk telekom bünyesine katılmıştır.
güncel Önemli Başlıklar