bugün

kafamı kurcikleyen bir problematik.

dün akşam, selbest galerici arkadaşlarımla muhabbet etmek saikiyle bir araya geldik. neden sonra apansız konu avakadonun sebze mi meyve mi olduğu noktasına geldi.

arkadaşlarım hep bir ağızdan sebze olamayacağını çünküsüme ağaçta yetiştiğini belirttiler. hatta meyve de olamayacağını ancak son dereceli bir şey olduğunu tebarüz ettirdiler.

soruma cevap alamadığımdan mütevellit, teredütsüz bir bilgi kaynağı olma vasfını taşıyan uludağ sözlük'e bu konuda danışma zaruretim hasıl oldu.

kıymetli görüşlerinizi merakla takip edeceğim efendim.
dövüş sanatıdır.
tek başına lanet iğrenç bir şeydir sanki o kadar meyve sebze varken türkiye de neden avokado yenir ki asla anlamam!
Norveçli olsam dert ederdim de...
Ağaçtır.
ADANANIN KARPUZUNUN MEYVE Mi SEBZE Mi OLDUĞUNU ÇÖZDÜN ORTA AMERiKANIN AVOKADOSU KALDI.
Meyze tabiki.
(bkz: gündemi avakado olan sözlük)
avokadoyu alanya'da ağacından yemiş biri olarak söyleyebilirim ki meyvedir. sebze diyenlere inanmayınız ben şahsen Alanya'ya gittim, gördüm, tattım. *
Muz gibi ikilemde birakmaz Meyvedir.
Jokerdir.
Valla.
bence sebzedir. ama lezzetlidir, guacamole yaparsanız efsane olur.
Teknik olarak meyvedir.
(bkz: guacamole) en güzel avakado tarifidir.
sebze, meyve fark etmez, yeni nesilin sabah kahvaltılarında ekmek üstüne avokado ezmesi ve yumurta ikilisi vazgeçilmezdir, instagrama foto atmak da şarttır. çünkü herkes lord çocuğudur instagramda.
hassas çevreci yeşil dostu manavlarımızın cevaplayacağı problemdir

Cevap: hassas meyve .
avakado tarlası olan birisi olarak söylebilirim ki biz de hala emin değiliz meyve olduğu yönünde söylentiler var.
avokado ya*ak kurek bisidir. hangi dunya zengini bunun ticaretini yaptiriyorsa, butun dunyada reklami var. sanki bi haltmis gibi itelemeye calisiyorlar. her diyette var mk.
Benim icin av hayvanidir. Havali tufekle saplarindan vurup yere dusurmeye bayiliyorum.
belki şurada küçük bir tdk vardır.
(bkz: avokado)