bugün

içinde bulunduğum nesil. ne uğraşırdık be istediğimiz şarkıyı dinleyecez diye amk.

kimileri de seksenleri özlüyorum falan diyor. ne özleyeceğim amk. iğrenç yıllardı.
ilkokul 4-5 filandı ilk aldığım kaset the beatles'tı şarkılarını ezberlemeye çalışıp kasedin önünü arkasını çevire çevire bütün gün dinlerdim. sonra o kasetlere the offspring eklendi, sonra nirvana'yla tanışıldı derken bambaşka büyülü bir dünyaya girivermişim.
walkman pili bitmesin diye kasetleri kalemle saran efsane nesildik...10 yaşında doğum günü hediyesi walkman almıştı babam...dünyanın en mutlu insanıydım o gün.
aralarında olduğum nesil. 80'lerde değil 90'larda. Hatta 97-99 arası. şarkıları kasetten de dinlediğim oldu. Fakat boş kaset alırdım kendi sesimi kaydederdim. Ne büyük bir şeydi benim için ses kaydetmek ve sonra dinlemek.

edit. sonrasında da kaset aldım. en son 2006 -2007 o sıralar aldım galiba. emin değilim. baya bir kasetim var bir kutunun içinde.
Kasetçiler 5 tl ye 90lık dolduruyorladı zamanında.. hey gidi günler.. taşınırken iki çöp poşeti kaset attık.. saklasak iyi para edebilirdi ilerde belki.
görsel
Hala dinliyoruz.
bu kaset benim için hakan peker kasediydi.
(bkz: audioslave)
güncel Önemli Başlıklar