bugün

audi sanmış.
Yıllık vergisi 18.803 TL olan araçtır.

--spoiler--
- Hatice sana kaç kere dedim, şu kedinin altına araba dergilerimi koyma!!! Yine dergimin üzerine pislemiş... (bkz: geldi yine tipini siktiğimin) kedisi*
--spoiler--
Ruyanda bile alamayacigini tahmin ettigim baslik.
w 12 6.3 litre motordan 500 beygir üreten bir motora sahip araç. böyle hayvani bir motor için bu düşük bir rakam. hele ki 1.4 litre 4 silindir motordan 170 beygir üretildiği dönemde çok çok az.

araba bir limuzin. yani büyüüüüük bir araba. içinde her türlü lüks bulunuyor. doğal olarak motoru güçlü olacak ama 500 beygir için cidden verimsiz bir motor. türkiye'de otomobil vergilerinin motor hacmine göre alındığını düşünürsek bir de...

aracı şoföre kullandırmak isterseniz, şoföre bu kadar rahatlık niye? kendiniz kullanacaksanız eksikleri var...

kısaca hem verimsiz hem de tam oturmayan bir araç. hele ki kendi sınıfındaki diğer araçların üreticilerinin mercedes, bmw, bentley ve hatta rolls royce gibi çok daha prestijli olduklarını düşünürsek... buna 900.000 lira falan anca ali ağaoğlu gibi sonradan görmeler verir.
Kısaca tank denilebilir, bmw 750i den daha iyi bi makine.
chp genel başkanının makam aracı, içi yat gibi çok ferah, pedala dokunmanıza gerek yok yaklaştırın araba uçuyor. ben sürdüm.
torku yüksek bir araçtır. beygir gücünün yüksek olması bazen pek bir şey ifade etmiyor zaten.

v12 formula1 araçları da 750 beygir gücündeydi. neden? zaten 1100 kilometre hıza ulaşacak değilsin, önemli olan viraj sonrası hızlanma ve apeks tutuşu, tutuş ve tork yüksek olmadıktan sonra 5000 beygir olsa ne olacak?

bugün f1 araçları ers ile 1100 beygiri buluyor ve bu bir 1.6cc motordan üretiliyor ama eski v12'lerin tur zamanlarına zar zor yetişebiliyorlar -ki lastikler ve aero o kadar gelişim kaydetmesine rağmen...

sözün özü, sınıfının gayet komple araçlarından biridir kendisi.
güncel Önemli Başlıklar