bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  eski kasalara bakacak olursak, a3 ve golf bundan önceki kasalarında da rekabet halindeydi. ve gerek satış rakamlarında gerek fiyat koşullarında gerek kalite performans gibi akla gelebilecek her türlü kıstasta golf üstündü. tüm zamanların en iyisi seçildi kendi sınıfında hatta.

  ancak 2004 yılında ikisi de kasa değiştirince audi a3 her açıdan yıktı yeni golf'ü. bmw 1 serisiyle beraber sınıfının en iyi aracı secildi defalarca. 2006 başlarında iki arabaya da ufak tefek make-up lar geldi ama hiç bir türl golf'ü kurtaramadı.
  2 ... blackjack
 2. 2.
  Bir önceki kasaları düşünüldüğünde Golf daha avantajlı ve albenili bir seçimdi ancak bence şu anda kafa kafaya durumdalar.
  -1 ... timsah48
 3. 3.
  (bkz: (#866782))
  ... qb1903
 4. 4.
  teknik olarak konuşmak gerekirse;

  - a3 ün en güçlü modeli 3.2 litre v6 motora sahip modelidir. yaklaşık 250 bg güç üretmektedir.
  - golf 2.0 litrelik 4 silindirli 200 bg üreten bir motora sahiptir.

  - a3 tasarım, teknoloji, güvenlik bakımından çok üstün seviyelerdedir.
  - golf ise a3 ün altında bir dereceye sahiptir.

  lakin gelelim fiyatlara a3 ün en pahalı modeli 70.000 euro dur.*
  golfün en lüx versiyonun fiyatı 72.000 ytl dir.*

  burdan çıkarabilinecek sonuç;

  - a3 e vereceğim o parayla alırım golf'ü üstüne cekerim modifiyemi yaparım kralını, tanımam a3 alanı. diyebilirsiniz.

  - ama benim değişmez tercihim;

  (bkz: mitsubishi lancer evolution ix)
  1 ... memolf
 5. 5.
  auto show dergisinin çoğu testinde ve golf'ün a3'ü ve 1 serisini alt ettiği görülmüştür. a3 ile golf arasında sadece fiyat farkı vardır ve bu golf'ü birinciliğe taşımaktadır. derginin tam sayıları aklımda olmamakla birlikte, testini adım gibi hatırladığım golf 5 2.0 fsi ile bmw 120i'nin test sonucu golf'ün ezici galibiyetidir. asıl konu olan ise a3 ve golf kıyaslamasına gelecek olursak; yine hangi sayı olduğunu hatırlayamadığım bir auto show dergisi test sonucunda, 5. jenerasjon golf r32 ile yeni kasa audi s3'ün kıyaslanmasında, motoru atmosferik olmasına rağmen golf birinci olmuştur. a3 golften milyon kat daha güzel olabilir ve s3 golften hızlıdır da ama test sonuçları kişisel tercihlere göre değil ortalamaya göre yapılmaktadır. ergonomi de bu testlerin içindedir. s3 klima kontrolleri biraz aşağıda ve vitesin arkasında kalmaktadır.ergonomi konusunda golf, piyasadaki tüm otomobillere 5 kat yukarıdan bakar. bu s3 için önemli bir puan kaybıdır. bunun gibi ufak detaylar test sonuçlarında etkin rol oynamaktadır.
  2 -2 ... agresif orumcek adnan
 6. 6.
  Almanya'da hemen hemen aynı fiyata satılmasına rağmen * golf'ün satış rakamları audi a3 ile bmw 1 serisinin toplam satışından 3 kat daha fazladır. Bu da istese a3 ya da bmw 1 alabilicek kişilerin çok çok büyük bir kısmının golf'ü tercih ettiğini gösterir. Bunun asıl sebebi almanya'da audi ve bmw gibi markaların -türkiye'de olduğu gibi- premium araç olarak görülmemesidir. Türkiye'de golf'den 30 bin tl daha pahalıya satılan bu araçların satın alınma sebebi ıse kalite, komfor, performans falan değildir. Gösteriş merakıdır.
  -1 ... tokatmanyagi
 7. 7.
  ikisi de türkiye de beş para etmez. doğuş sağolsun.
  ... jerry drake