bugün

bu kanalları her izlediğimde gurbetcilere acımamı sağlayan reklamlar.şimdi efendim; aslında atv euro daha da pistir. genelde peynir, süt, salam, sosik reklamları olur. bir de ucuza türkiye ile konuşma reklamları. bu kadardır reklamlar. bir de o reklamlarda genellikle can kan, ismail yk ya da bir kaç ünlü tiyatrocu oynar. ama oyunculuklar fecidir. bu feciliklerin yanında sanırım o kanallarda reklam vermek çok ucuz olsa gerek çünkü 6-7 reklam sürekli döner durur. başka reklam yoktur.

euro d atv ye göre daha çekilebilir. orada da genelde zayıflama reklamları vardır. neden? galiba bir araştırma yapmışlar ve gurbetcilerin çok şişman oldukları kanısına varmışlar. ama buranın da pisliği dön dolaş aynı 5-6 reklam olması. kısacası uydu da sorun olduğunda bazen bu kanalların euro larını izlemek zorunda kalmıştım. hala da kalıyorum ara ara. çekilecek dert değil. kalbim sizinle gurbetciler!
namlı ve gazi'nin domine ettiği reklamlardır.
ismail yk'yı görünce tv'yi kapatmama neden olan reklamlardır.
gurbetçileri tabiri caizse mal yerine koyan reklamlardır.
adamlar sadece yurt dışında yaşıyor a benim salak kanal sahiplerim. gurbetçiler oraya gittiklerinde de aynı tatda reklamlar vardı yine aynı reklamlar var. neden acaba? boşverin yurda hasret çekmeyin bak biz hala bıraktığınız gibiyiz demek için mi bu reklamlar.
salyangoz özütü gibi bir sürü iğrenç zayıflama alet-edevatlarının ve saçma sapan ürünlerin saatlerce tekrar tekrar gösterildiği reklamlardır. sürekli yarım saat içinde arayın şu da hediye bu da hediye daha bitmedi demektedirler ama reklam 32 saat sürmektedir.
yeni kurulmuş ya da maddi imkansızlıklar yüzünden gerekli ekipmana sahip olmayan bir televizyon izlenimi verdirir bu reklamlar. iğrençtir, tiksindiricidir.

ismail yk, cankan gibi adamların reklamlarda oynaması ise ayrı bir faciadır. ancak neredeyse her hafta gurbetçi gençlere konser verdikleri gerçeği göz önüne alındığında pek de yanlış bir reklam stratejisi olarak görülmeyecektir. hedef kitleye bu şekilde ulaşmak onların toplumun beğenilerini iyi okudukları anlamına gelir ki; bu gerçek o toplumdan biraz uzak durmak için hayli yeterli bir sebeptir.
yıllardır avrupada yaşıyorsun hala bir şeyler öğrenemedin mi ? sorularıyla izlediğimiz reklamlardır.
iğrenç vücutlu insanların çatlaklarını, selülitlerini, orasındaki burasındaki kıllarını, lekelerini gözümüze gözümüze sokmayı görev bilmiş reklamlar. seslendirmeleri de ayrı bir cinnet geçirme konusudur.
güncel Önemli Başlıklar