1. 1.
  yasal olarak kullanımı ve üretimi yasaktır lakin bir savaş esnasında atılmayacağını öngöremeyiz. özet olarak tehdit unsuru olarak kullanılamaz.
  1 ... solaref
 2. 2.
  Uzayda uyduların, göklerde atmosfer üstü uçakların, karada 6 katmanlı hava savunma sistemlerinin olmadığı devirlerde tehdit unsuruydu. Ama günümüzde adamlar sen uçağı kaldırana, roketi rampaya koyana kadar gözlüyor, tespit ediyor ve yok ediyor. Hindistan,pakistan ve kuzey kore gibi orta menzilli balistik füzelerle ancak çoluk çocuğu korkutursunuz. (Kuzey kore bırakın amerikan ana karasına roket atmayı, rampaya koyulduğu an imha edilir o roket) sizin ciddi bir tehdit unsuru olabilmeniz için durdurulması kat kat zor olan atmosfer üstü uçan kıtalar arası balislik füzenizin olması lağzım. Dünyanın her hangi bir noktasını istediğiniz an vurma imkanınız olur. Tabi bu füzeleri silolarda hazırda bekletmekte eskide kaldı. Tespit edilemesin diye hareketli launcherlere ihtiyacınız var. Böylesine bir teknolojiye sahip olmak yüksek derece bilgi birikim gerektirirken, demokratik ülkelerde bir yandan böyle bir teknolojinin başka bir devlette olmasını istemezler. Kuzey kore gibi ne yaptığı belli olmayan bir ülke böylesine bir teknoloji ile dünyayı bitirebilir. Bir de otoritenin sağlam olmadığı ülkeler var ki, böylesine bir silahın terör örgütlerinin eline geçme ihtimalini düşünmek bile kötü.

  Velasıl kelam nükleer güç büyük bir tehdit unsuru değildir. Sadece olası bir savaş durumunda ana karanıza girmek isteyen bir düşman 2 kere düşünmek zorunda kalır. Eğer kıtalar arası balistik füze yeteneğiniz yoksa o füze havada imha edilir elinizde patlar.

  Edit: Hala savaşların 60'lardaki gibi yapıldığını düşünenlerin 'taramalıyla' durdurmaya çalışması manidar olan olay. Adam, iran 2 tane kıçı kırık scud fırlatıcak diye uydudan tespit edip üssü bir saat önce boşalttı. Bir tanesini imha etmeyi başardı.
  1 -1 ... 1abraham sweetvoice
 3. 3.
  Ulan entrylere bakıyorum da bizim taramalıyla atom bombası durdurabilen bi millet olduğumuzu sanmamız sebebiyle susuyorum.

  Evet atom bombası tehdit unsuru değildir arkadaşlar. hiçbir silah değildir aynen devam böyle.
  1 -1 ... yok herif
 4. 4.
  bazı toplumlar erkek bazı toplumlar ise kadın gibidir.
  erkek toplumlar çarpışır.
  kadın toplumlar ise bir erkeğin kucağından öbür erkeğin kucağına atlayarak hayatlarını sürdürür.
  onlar için savaş tehlikesi yoktur.
  ama nihayetinde kadındırlar, sesleri çok çıkar.
  1 -1 ... cilveloy nanayda
 5. 5.
  (bkz: dehşet dengesi)
  2 ... ebu fesat
 6. 6.
  (bkz: sen yine de biraz açıkta dur)
  ... usualsuspects
 7. 7.
  (bkz: dr strangelove)
  ... usualsuspects