bugün

•parayı yatırırken adam gibi düzleyin. Yoksa benim gibi iki saat uğraşırsın.

•mümkünse borçlarınızı internetten yatırın.

•çok sıra varsa boşuna girmeyin. Gidin başka ATM arayın. Hem gezmiş de olursunuz

•makbuzunuzu alın. Her ne kadar çevre kirliliği deseler de elinizde delil olması önemlidir.

•maaş günü ATM ye gitmeyin mümkünse. Çok sıra oluyor.
kullanmayı bilmiyorsanız yardım isteyin, hatta mümkünse kullanmayı bilmiyorsanız seyyar atmleri değil şubelerdeki atmleri kullanıp güvenlikten yardım isteyin.
işleminiz uzunsa veya bilmiyorsanız gidin Amk şubeden yada internetten yapın. Uzaya füze gönderiyor sanki pezevenk basıyor da basıyor.
Oyun oynar gibi menülerde gezmeyin, bilmiyorsanız arkanızdakine sorun. Zaten atmlerin çoğunun sırasında ya güneş sıcağı yeriz ya da kışın soğuğunu.
valla ne yaparsanız yapın, nasılsa benim önümdeki adam atm'den instagrama falan girecek 1.5 saat takılacak.
kafa uzatıp da sizi izleyenlere " sen kız evinden misin ? " deyin.
Önünüzde işlem yapan kişinin ensesibe soluğunuz değecek kadar yaklaşmamak.
her yazıyı teker teker on saatte okumamak, hızlı ve seri olmak, yapacağın işlemi önceden düşünmek, banka kartını önceden hazırda bekletmek ve önündeki kişi bankamatikte işlem yaparken ekrana bakmaya çalışmamak gerekir.
Aynı bankaya ait iki atm varsa tek sıra olunmalı.
Turkiyede yaslilara atm kursu verilmeli. atm sirasi bekledigimiz icin degil, yapabilecekleri tum islemleri atmlerden yapabilecekken banka gisesinden yapip, giseden yapilmasi zorunlu islemler icin yok yere sira beklettikleri icin.

Evet, derdim sikilebilir cinsten. Ama arkadaslar calisan adamlariz, isimiz zaten 5te bitiyor, eskaza bir 10 dk erken bitse banka isimizi halledemiyoruz. 2 aydir asker gidis yol parami alamiyorum. Cunku ptt giseleri fatura yatirmakla, maas cekmekle mesgul. Sirada hep yaslilar. Bize de yazik kardesim. Yaslilarimizin favori yerleri aile saglik klinikleri, banka subeleri olmus durumda.
arkadan sürttürmeyelim.
- sigara içmemek. böylece sırada bekleyenleri dumanınızla rahatsız etmemek.
- işlem süresini 3-5 dakikadan uzun tutmamak. böylece sırada bekleyenleri ağaç etmemek.
toplumsal alanda zaten bireyin özel alanını taciz etmemek gerekiyorken, atm sırasında arkanda ve iki adım geride durmak yerine sağ veya sol omzunun dibinde çapraz duranlar olur ki arkanızı dönüp tek hamlede amel defterini kapatmak istersiniz...
ilk kural eğer Ailenin en salağı sizseniz o atm'ye gitmeyin. Bir işlemi 21 dakikada yapan hıyarlardan bıktık.
atm'ye başkası adına gelip, sıra ona geldiği zaman işini yapacağı kişiyi arama. bi zahmet gerekli bilgileri öncesinde öğrenin, işlemi bekletmeden yapın ve gidin.

anlamıyorum ki, anı yaşamayı mı çok ciddiye alıyorlar? sıranın onlara geleceğine mi inanmıyorlar?
Uzak mesafe kuralına uyulması ilk şarttır.

Bir de, 878765 işlem yaparak, bekleyen insanları krize sokmamak ikinci kuraldır.
Uzun işlemleriniz varsa, kuyruğa tekrar girmelisiniz!
Eğitim şart!
Bir hata yaptığınızda direk iptale basıp kart iadesi alarak, o kartı tekrar tak, tekrar şifre gir, tekrar işlem yap diye uğraşmayın aq!!!

Kullanmayı bilmiyorsanız bilen birisine yaptırın...
On tane kart getirip hepsiyle maaş çekmek edepsizliktir, ahlaksızlıktır, görgüsüzlüktür, seviyesizliktir, şerefsizliktir.
Her zaman çekilen para sayılır.
Bilmiyorsanız başına geçmeyin. Allah rızası için diyorum bak...
Omzumun yanından kafasını çıkarıp ne işlem yaptığıma bakıp durmaması.
dik durmaktır.

görsel

hem arkanızdaki insanlar şifrenizi falan görmez hem karışık sinyaller göndermemiş olursunuz.
güncel Önemli Başlıklar