1. 1.
  eğer mekan istanbul sa ' yok mu beni soyan...? ' diye bağırıp çağırmak daha bi güvenlidir...
  5 ... fth
 2. 2.
  Yurdum insanının hiç guveni kalmamıski anacım dışarıya. Onu dolandıran dışardaki binlerce insan gibi goruyo tabii o zavallı makineyide.
  2 ... hendrix
 3. 3.
  (bkz: yerde bulsan sayacaksın)
  11 ... isibilenisegitmeyen
 4. 4.
  (bkz: paranoyak) veya (bkz: el alışkanlığı)
  2 ... heycjcalhadiparcami
 5. 5.
  güvensiz insan modelinin yaptırısı.
  1 ... lacivert
 6. 6.
  banka hortumlanan bir ülkede doğal olan olay.
  4 ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 7. 7.
  biraz da bankamatiğin ibneliğinden kaynaklanan bir durumdur bu. efendim bankamatikten son paranızı çekmek için niyetlenirsiniz,yazarsınız bankada kalan parayı (bir öğrenci için bu miktar genellikle 10-20 ytl arası olur) akabinde bankamatikten para sayma sesleri duyarsınız şakır şakır uzun bir para sayma işlemi gerçekleşir. tabii paraya acil ihtiyacı olan bünye de aman allahım yoksa fazla para geldi mi umuduyla çektiği parayı şöyle güzel bir kontrol eder ama ortada bir realite vardır ne bankamatik bu aptallığı bugüne kadar yapmıştır ne de insan bünyesi böyle bir dolandırıcılığı başarmıştır. sonuçta parasız kalan yurdum insanının aklını kulağını bu uzun süre para sayma işlemiyle çelen bankamatikte suç aranmalıdır,milletimiz boşu boşuna paranoyak olmadı ya.
  4 ... sayid jarrah
 8. 8.
  (bkz: türksün di mi)
  4 -2 ... janjan
 9. 9.
  güven değil de bu olaya alışkanlık diyebiliriz. hangimiz parayı birkaç sefer saymıyoruz ki. bir de kartımızı beklerken geçen zamanı değerlendiriyoruz belki.
  1 -2 ... mr ben
 10. 10.
  "yerde bulsan bile say" lafının etkisinde kalmış ve muhtemelen türk olan kişi.
  1 ... rabbit