1. .
  Sağ elini kullanan insanlar, ayakla yapılan hareketlerde de, sağ bacaklarını öncelikle kullanırlar. Bu nedenle de sağ bacakları daha güçlüdür.
  Sola kavis çizerek koştuklarında, sağ ayak dışarıda kalır. Özellikle kısa mesafe koşularında, pistin köşelerinde koşucular hafif içe meylederek koştukları için sağ ayağa daha çok yük biner ve koşucu bu kuvvetli ayağı ile sola doğru daha rahat koşar.
  insanların çoğu sağ ellerini kullanırlar. Erkeklerin sadece yüzde 5'i, kadınların ise yüzde 3'ü solaktır. Çoğunluğun rahatı düşünüldüğü için de atletler pistte saat yönünün aksi yönde koşarlar. Tabii bu durumda ve özellikle 400 metre koşularında solakların şansı biraz azalmış oluyor.
  1 ... indoor rain
 2. .
  atletlerin yarışma öncesi tuvalete girdiklerinde lavabodan suyun saga donerek bosalma nedenini kafalarına taktıkları ve en iyi sonuç bulma yöntemi deneyerek öğrenmektir düşüncesi ile kendilerini bir su damlası, pisti de kocaman bir lavabo olarak kabul ederek yaptıkları pratik çalışmadır. sonuca ulaşamamışlardır ki hala aynı yöne dönmektedirler. buradan çıkarılacak sonuç;

  (bkz: atletler aptaldır) ****
  3 ... devedikeni