1. 1.
  harika bir kemal sunal klasiği.
  (bkz: şiki şiki baba)
  7 ... the kene
 2. 2.
  nevra serezli ve kemal sunal'ın başrollerini paylaştıgı 1984 yapımı film

  özellikle şiki şiki baba kaseti ararken turgut özatayın heryerde

  şikki şikki baba kaseti var mı diye duraksayarak soruları da çok ilginçti
  6 ... city walk
 3. 3.
  flmin adı atla gel şaban olsa da kahramanımızın adı niyazidir,filmin ismi de sanırım ticari kaygılardan böyle konulmuş demek geliyor ama peki o zaman niye şaban değil de niyazi kemal sunalın adı? beni bu açıdan baya yoran bir filmdir.
  7 ... mysteria
 4. 4.
  http://www.youtube.com/watch?v=kXtKKXOARYg+
  http://www.youtube.com/watch?v=zngxCBiYIbI+
  http://www.youtube.com/watch?v=aLqakB11miQ+
  2 -1 ... mulayim
 5. 5.
  aslında dolmuş içi diyalogların çok iyi gözlemlendiğini de gsöteren, hafızalara kazınan, absürdlükte son nokta diyalogları, müzikleri, dinçer - metin çekmez kardeşlerin renklendirmeleri, her daim 'allah rahmet etsin' dedirten kemal sunal'ın oyunculuğu ile, en neşeli, komik kemal sunal filmlerinden birisi olma şerefine ulaşmış, 1984 yapımı natuk baytan filmi..
  2 -1 ... faidelibilgi
 6. 6.
  kemal sunal'ın en komik filmlerindendir öyle ki gülmekten yorulursunuz her sahnesi ayrı gırgır ayrı şamata ayrı komedidir hele dinçer çekmez'in üstün performansıyla tadından yenmez film bu filmin senaristi aydemir akbaş'tır.bir sahnede dinçer çekmezniyaziye ulan hadi atın ismini söyle çabuk der niyazi düşünür düşünür ve nazlı der o esnada şiki şiki baba dinlenmektedir niyazi nazlı değince dinçer çekmez abimiz keyiflenerek
  -güzel nazlı şiki şiki nazlı hadi hadi nazlı değişi vardır ki yarar adamı.
  2 -1 ... terso
 7. 7.
  gerçekten muhteşem bir kemal sunal filmidir ancak aptal ayrıntılar vardır. mesela kaset arayan adam her defasında aynı kasetçide aramaktadır şiki şiki babakasedini. filmin ikinci bölümünde garaja getirilen sarı minibüs filmin sonundaki yarış sahnelerinde parkurun yanında bulunmaktadır. atın ters koştuğu bölümde herkesin anlayacağı üzere tersten oynatılmıştır film.

  bunun yanında efsane sözler de vardır. mesela minibüs taklidi yapıldığı sırada kemal sunal mafya babasına; "yan otur. az benzin yakarsın." demektedir ve yıllardır minibüsçülerin oturuşuna dikkat etmemi sağlayan şey budur.

  minibüsteki ilk sahnede kokan adam ile niyazi arasında geçen diyalog ise her defasında karnıma ağrıların girmesine, gülmekten gözlerimin dolmasına sebep vermektedir. şöyle;

  -hemşehrim ne var bunun içinde? sıçan ölüsü mü?
  -ne sıçanı. istavrit, işkembe, bumbar!

  tam bu diyalogdan sonra gelinini çekiştiren dedikoducu teyzenin söyledikleri üzerine onun yanında oturan ve trakya ağzı ile konuşan amcanın söyledikleri yarmaktadır;

  -niye be anımcık be? niye arkadan konışıarsın be? bi de senin gelinceazına sormalı bakalım o ne diyeri hııı?

  dedikoducu teyze rolüne geçen şişko herifin her hikayede komşuları şaziment denen karının gelinini ayarttığını anlatması muhteşemdir. özellikle son sahnelerdeki "boyanın iyisi yaldız, kadının iyisi baldız" şeklindeki cümle mükemmeldir.
  4 ... avedis
 8. 8.
  şaban mafyadan ve karısından kaçarken jokey kılığına girmiştir, ancak atın sahibi şabanı görür ve ata doğru götürmeye başlar:

  atın sahibi: hadi atla bakalım.
  şaban: nereye kumamı?
  atın sahibi: ata evladım.
  şaban: ata nasıl atlanır?
  atın sahibi: istersen balıklama atla.
  şaban: ata balıklama atlanmaz.
  atın sahibi: nasıl atlanır?
  şaban: beygirleme atlanır.

  gibi yaran diyaloglar içeren filmdir.
  3 ... set me free
 9. 9.
  sık sık harem gebze minibusunde iddaa maclarına bakmamı saglayan film.
  2 ... megajardel
 10. 10.
  Yönetmenliğini Natuk Baytan'ın yaptığı, senaryosunu Aydemir Akbaş'ın yazdığı, minibüs sahneleriyle yaran filmdir. Filmin en unutulmaz bölümleri ise efsanevi Şiki Şiki Baba şarkısının çaldığı bölümlerdir.
  1 ... resul balay olmak