bugün

tam da bu aralar kullanılması gereken soğuktan koruyucu nesne, özellikle kulakları korumak için kulakları kapatacak şekilde takılmalıdır. Kulak hassas bir organ, kulaklara alınan soğuğun bıraktığı hasar hayatın tadını kaçırır.
Kavacıkta oturmuş sicacik bir kahveyle ders saatimin gelmesini bekliyordum o sirada dışarıdan geçen kadinlar ve onlarin atkilarina çarptı gözüm. Aklıma sen geldin o uzun boyuna ne kadar yakışırdı akti, kış aylarinin vazgeçilmeziydi senin için benim içinse senin yumuşacık ve sıcacık bir parçandi. Bak atkilardan bile seni hatırlayabiliyorum o kadar anı değeri olan o kadar parçan işte.

Kadinlara cok yakışan oldukça güzel bir aksesuar.
tamda bu aralar takılması gereken rüzgardan koruyucu eşya.

atkı aksesuar değildir. ağzı ve burnu tamamen kapatacak şekilde takılmalıdır. hava bilhassa sabahları çok soğuk. saat 06:00 gibi işine gidenler beni anlarlar. "beş dakikalık yer gittiğim yer" deyip geçmeyin. hasta olmak için tabiri caiz ise bulunmaz fırsat. o buz havayı ciğerlere doldurup doldurup boşaltıyoruz. vücut soğuk hava ile dolup boşalıyor. diğer organlara da sirayet ediyor. aman dikkat edin kendinize. hasta olduktan sonra tadı olmuyor.
Şal tarzı olanları da vardır.
ingilizcesi "weft" olan genelde "atkı çözgü" ikilemesi olan kullanılan tekstil terimi.
http://galeri.uludagsozlu...-renk-seven-erkek-713751/
düğünlerde, takı kelimesinin kamuflajlaşmış halidir.
(bkz: galatasaray atkısı)

bize "dünya'yı iki elinizin arasına alabilir misiniz?" dediler. biz de onlara galatasaray atkısını açtık.
en

güzeli

galatasaraylıdır.
boynu onun kadar iyi koruyan bir nesne yoktur.
boyun çoğu kişinin soğuk aldığı bölgedir.
mesela boğazlı kazak giysen insanı sıkar gevşetemezsin ama atkı rahattır.
kışın kırmızısı bir kıza hediye edilebilir.
ayaz havaların vazgeçilmezi.
örülendir. hediye olarak elle örüleni makbuldür.
Bir bursasporlu için maça giderken yanında mutlaka olası gerekendır. Bilet olmasın atkı olsun daha iyi bak.
bursaspor tribünlerinde eşi benzeri olmayan bir kültürdür.
4. doktorun drop itemidir.
kış mevsiminin bir simgesidir.
boğaz ağrısı olduğu zamanlarda da vazgeçilmez bir araçtır.
eğer şu zamanlarda ankara'da atkısız dışarıya çıkmayı denerseniz kötü sonuçlar doğurabilir. soluk kesen bir soğuk var.
ayrıca geçen gün gazetede okuduğum bir araştırmaya göre atkılar soğuktan korurken, kirli atkılar hastalığı tetikliyormuş.
at gııı şeklinde kullanıldığında kadınlar arasında bir emir cümlesi olur.
Eskiden soğuk havaya karşı korunma aracı iken, şimdilerde sözde karizma (!) erkeklerin yazın ortasında bile takmayı âdet edindikleri nesnedir. Birileri âcilen hatırlatmalıdır ki, karizma boyna bir atkı dolamakla elde edilebilen bir şey hiç değildir.
taraftarın kimlik kartıdır.

(bkz: şampiyonlar ligi finalindeki bandırmaspor atkısı)
insanların genellikle üşümemek için taktıkları hede..kırmızısı yollarda aranandır...
futbol takimlarinin taraftarlarina maclarda sallamalari icin verdigi uzun sey.
metin oktay'ın sol yanımda ve galatasaray'ınsa sağ yanımda bulunmasını sağlayan aksesuar. seviyoruz, takıyoruz.
Koleksiyonuda güzel oluyo, yapan varsa yardım etsin azcık $