1. 1.
  atina'da ki öğrencilerin derdi ile türkiye'de ki öğrencilerin derdi bambaşkadır. onlar molotof atarlar bizimkiler yumurta, onlar polisle bire bir temas etmezler dolayısı ile dayakda yemezler, bizimkiler polise dokunmak isterler polis te dokunulmaktan hoşlanmaz ve jop kullanırlar, onlar binlerce kişi olabilirler bizimkiler onlarca ancak olabilirler. onların binlerce kişiyle yaptıkları eylemler örtbas edilir, bizimkilerin yaptıkları eylemler günlerce pişirilip halka servis edilir... velhasıl kelam bizimde onlarında iyi ve kötü yönleri var, ne diyelim konuşarak anlaşmaktansa eylem yaparak yakmak yıkmak daha heyecan verici herhalde...
  ... bekido
 2. 2.
  yüzlerce yıl aynı bayrak altında yaşamamıza rağmen yunanlılara hiçbirşey öğretemediğimizi gösterir.
  ... huysuz adam
 3. 3.
  güzel bir karşılaştırma. herhalde beylerimiz yunanistan'ın polisi çok iyi, bizimkiler öcü bu ne yeaaaaa diye ağlamak için bu karşılaştırmayı seçtiler.

  yunanistan'da komünistlerin sayısı neredeyse yüzde 20. adamlar eylemlerini yaparlar, mitingde yaparlar, çünkü ülkeyi etkileyecek çoğunluğa sahiptir, protestoları göz ardı edilemez. edilirse yunan hükümeti hata yapar.

  türkiyedeki olay çıkartan solcular ise;- gerçi anlatım bozukluğu var olayları çıkartan zaten solculardır-

  tükiye'ye hiç bir zaman sosyalizmin veya komünizmin gelmeyeceğini bilen, hatta bundan sonra belki de hiç sol partinin iktidar olamayacağını düşünen kişilerdir. protesto amaçları kendilerini belli etmektir. asla iktidar olamayacaklarını, asla kale alınacak çoğunluğa ulaşamayacağını kabul edemeyen hazımsız kişilerdir.
  -1 ... gaspirali
 4. 4.
  ülkemin öğrencilerinin sığır olduğunun kanıtlandığı karşılaştırmadır. adamların tepkilerini saygıyla karşılıyorum. bizim üzerimizden kamyon geçse birkaç marjinal grup dışında herhangi bir tepki olmazdı herhalde. adamların bakanı dövmüşler iyi mi yapmışlar? tabi ki hayır ama sığır gibi kaderlerine razı gelmemişler en azından.
  ... machinez