bugün

çünkü güvenebileceğim bir tanrı yok bu yüzden sevmiyorum.
Çünkü ateizler çok mantıksız düşüncelere sahip.
Edit: eksileyen ateiz dostlarıma şimdiden tşk.
Bir ateist dini "cennet vaat edilen içten pazarlıklı inanç süreci" olarak görür.

Dindar ise ateizmi: "Tanrıyı ret edip hayvancasına kopup pompa yapan" biri zanneder.

Sorun ne biliyor musun dostum: senin gazzali onun Feuerbach okumadan ötmesi.
ne hikmetse özellikle müslümanlar tarafından ortaya atılan "dinsiz bu ibneler, hain, katil, günahkar, tecavüzcü, sapık, cehennemlik" gibi önyargı batağına saplanmış desteksiz ithamlardır.
buraya da yazayım

benim lafım cidden gerçekten doğruyu bulma hevesi ile islamı sorgulayanlara değil lakin söyle de biişey var ulan anasını satayım 20 yaşına gelen herkes biraz üniversite okuyan herkes facebokta karikateist ya da ateist travmalar sayfasını beğenip hooop allah yok ben ateistim diyolar aq bu işler bu kadar kolay mı ya adamlar bunun uğrunda hapislerde yatmışlar ömrünü okumaya harcamışlar gerektiğinde canlarından olmuşlar sen ise 20 yaşına geldin mi hoop allah yok bu adamlar bu kadar salak mıydı bunu demek inkar etmek sorumluluk altına girmemek varken bu kadar külfet altına girip bedel ödesinler bence şimdi ateist olanların çoğunun marjinal olmak adına ateist olduklarını düşünüyorum yani eğer peygamber döneminde yaşasalardı net müslüman olurlardı zira o zaman da marjinal akım olarak yeni bir din olan islamiyeti seçmekten geçiyordu çünkü bu arkadaşların tek gayesi farklı olanı benimsemek.. hayır yani bir de böyle birşey var ateist olanlar sanıyorlar ki bir tek onlar araştırmışlar geri kalan hepsi körü körüne bu dini seçmişler hayır kardeşim bizde sorguladık ve dinimizi öyle seçtik bil istedim;)
Neden sevelim?
insanların ilah kabul etme olan fıtratlarının isteklerini bir yerde bir şeyle tatmin etmeleri gerekir.
Bu allah olmalı. Çünkü tamamiyle fıtrata uyandır. Ama allah ilah kabul edilmezse ilah kabul edilen mutlaka başka merciiler olur. Çünkü insan acizdir. Mutlaka bir şeyleri ilahlık vasıfı yükleyecek şekilde yaratılmıştır. Bazı ateistler gerçek doğruyu aramaktadır, bazıları da bir otorite istemediklerinden ateist olur. Bu kişiler mutlaka başka bir şeyin kölesi konumundadır artık. Mesela nefis, meaela aklının istekleri, mesela para, dünya, kadın diye diye gider. Gerçek doğruyu arayan ateistleri severim. Sorar, soruşturur, nesnel ve ön yargısız bakarlar. Gerçeği samimice ararlar.

alahı ilah kabul edip yalnızca ona kul olmak en büyük özgürlüktür. Aksi halde başka bin türlü otoritelere ve merciilere kul olurlar. Onlar put olur artık. islama inanan insanların da büyük çoğunluğunun içinde allah tan başka putlar var maalesef. Bu acı ama gerçek. Kimileri peygamberi kimileri mezhep, cemaat, taikat imamlarını ilahlaştırdı. Onların da putları o oldu. Artık putlar taştan varlıklar değildir bu devirde.

Putları yıkalım, yalnızca allaha kul olalım ey müslümanlar olanlar ve olmayanlar!..
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.