1. 1.
    ateizm öyle bir illet ki, ateizme inananlar hayatı çok anlamsız görüyorlar. evrenin neden var olduğunu anlamıyorlar. ateistlere tavsiyem, eğer hayatta anlam bulmak istiyorlarsa simülasyon teorisini ve yaygın dinleri araştırsınlar.
    2 -7 ... sonunda
  2. 2.
    (bkz: ateizme inanmak)

Bir şey saçmalayacaksın bari az araştır.
    5 -1 ... mavi huydur bizde
  3. 3.
    ateizme inanmak'tan sonrasını okumadım. pişman olmam herhalde.

not olarak: satanistim.
    2 ... black rose dying
  4. 4.
    Evrenin 'neden' var olduğu anlamsız bir sorudur. Bu noktada 'nasıl' sorusuna odaklanmak daha doğrudur.

intihar vakası ile ateizm ilişkisine gelince, böyle bir tespitin hangi dayanaklar ile yapıldığına anlam veremedim. O yüzden cevap vermeyi de gereksiz buluyorum.

Simülasyon teorisi ise çok daha farklı bir konu.

Sözün özü, birbiriyle alakasız kavramlar ile başlığı çorbaya döndüren bir yazar beyanı.
    2 ... gezgingasteci
  5. 5.
    Kaynak ne? kuran mı?
    5 -3 ... mavi huydur bizde
  6. 6.
    suriye'de ışid'in davası için heykellere, tarihi yapılara saldıran,
    devlet binalarını yağmalayan,
    sünni ve şii kadınlara tecavüz edip köleleştiren,
    cinayeti,
    yağmayı,
    toprak gasbını meşrulaştıran,
    binlerce masum müslümanı sırf anlaşamadığı için katleden, ölmek için fırsat kollayan güruh cihatçı selefiler değil miydi?

şimdi siz bu insanların ateist olduğunu mu iddia ediyorsunuz?

buna kargalar bile güler.

cahilin verdiği örneğe bak, istatistiği tutulmayan her şey yalanmış. o küçümsediğin savaşla ilgili binlerce kamera kaydı var, ve senin gibi gafilleri politik doğrucu bir grup hayalperest dışında hiç kimse ciddiye almaz.

bu ucuz yalanlarla sadece hayalperest ve gerçek dünyadan bihaber zavallı insanları ikna edebilirsin, biz bunu yemeyiz.
    1 -3 ... epsilon pi
  7. 7.
    insanları intihara sürükleyen tek şeyin ateizm olmadığını düşünen biri böyle bir başlık açıp dine hakaret edilsin diye doğru zamanı kollayıp aha, seni gidi vatan haini diye yakaladığı herkesi linç etmeye kalkışmaz.

kaldı ki türkiye cumhuriyeti'nde yaşayan bir insan sınırın yüz metre ötesindeki kanlı çatışmaları ve allah'ım canımı al diye yalvaran hor ve hakir görülmüş kalabalıkları görmekten acizse ben insanım demesin.
    1 -2 ... epsilon pi
  8. 8.
    herkesi kendi gibi amaçsız sanan bir dindar önermesidir.
    5 -1 ... rivialisaydin13
  9. 9.
    intihara sürüklenmek kötü bişi değil ki. isteyen yaşar isteyen ölür.
    -2 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
  10. 10.
    Nihilist söylemlerini, konular içinde çeşitli şekillerde kullanan ateistleri hedef alarak sarfedilmiş söylem. Nihilizmin içeriğinde, yaşamaya çabalamanın da yeri geldiğinde mantık dahilinde vazgeçilebilir olduğu yargısı vardır. Bu durum, ateistlere ve ateizme saldırmak için çokça kullanılır, kasten ya da yanlışlıkla.
    2 -1 ... falk