1. 1.
  yurdumuzun dört bir yanını örümcek ağı gibi sarmış türlü türlü tarikat ve cemaat yuvalarının ortadan kalkmasıyla yaşanacak bir şeymiş:
  yeni şafak'ta yusuf kaplan denen canlı öyle yazmış:
  http://gazetemanifesto.co...eizm-dalga-dalga-yayilir/

  valla sadece ortadan kalkmalarına ve gerçek bir laikliğin tesis edilmesine razıyız, ateizm yayılmasa da sorun oluşturmaz yusuf emmi.
  3 -2 ... anadol
 2. 2.
  Çünkü böyle saçma sapan herifleri hoca adı altında millete övüp övüp fetvalarına göğüs gerildiğinden. O kadar komik duruma düşürmeye başladılar ki inançları. Bunun tek sebebi insanlar. Adam direkt kendi araştırsa okusa daha çok inanır.
  3 ... cubukcuuu
 3. 3.
  Gümbür gümbür.
  1 ... emrekanat12
 4. 4.
  Kabul etseniz de etmeseniz de gençlerin çok büyük bir kısmı ateist, ateist olmayanlar da deist ya da dine sıkı sıkı bağlı değiller.
  Ne demişti malum “dindar nesiller yetiştireceğiz.” Artık neyse ki çok zor.
  5 -4 ... sweet pyschopath
 5. 5.
  dalga denklemini yazın desek yazamazsınız ama burda bik bik konuşuyor altından kalkamayacağınız konular açıyorsunuz..

  yazıklar olsun sizlere amına koyayım..
  1 ... artificialhuman
 6. 6.
  Normal durum. adnan oktar gibileri televizyona çıkına insan ister istemez islam'dan soğuyor.
  ... milletipayitaht
 7. 7.
  (bkz: dinciler yüzünden ateizmin yayilmasi)
  2 -1 ... karton toplayan cocuk
 8. 8.
  umarız böyle olur da kurtuluruz bu dinclikten evet.
  1 ... tarkan filmindeki ahtapot
 9. 9.
  Orgutlenememis bir grup salak

  Özel tehlike yaratan ateizm degil, deizm.
  -4 ... alpertunna
 10. 10.
  Dinden uzak yaşayan toplumun evlatlarından ve gençlerinden dindarlık beklemek. Abesle iştigal. Anası ne ki danası ne olsun. Babasına bak oğluna pay biç. Armut ağacının dibine düşer. Dindar nesil gökten zembille inmiyor. Sen ne öğrettin ki ne bekliyorsun? Sen ne kadar örnek olabildin ki? Koca bir Hiç. Hangi baba 5 vakit namazını camide evladıyla beraber kılıyor ki? Kendisi kılmıyor ki en başta. Sen o çocuğu konuşmaya başladığında alıp camiye getirdin mi ki? Yada 10-15 yaşına kadar din eğitimi verdin mi ki? Farz vacip sünnet haram helâl emir yasak iman itikad hadis sünnet kuran ayet fıkıh ilmihal akaid tevhid kelam tefsir din öğrettin mi ki? Gençler ya top başında ya pop başında. Sorsan avrupa liglerinin 11 lerini ezbere sayarlar ama 64 farzdan haberleri yoktur. Bilgisayar başında disco da barda pavyonda kerhanede meyhanede kafede kahvehanede orda burda sağda solda gençlik heba olmakta. Kızlarda aynı. tv başında bilmem hangi dizi kim kiminle ne bok yemiş ezbere bilirler. Kim ne yemiş kim ne giymiş ebesinin hörekesine kadar ezbere sayar dökerler. Birileri kalksa bu çocuklara her yaşta uygulamalı temel dini eğitim verse bazı dinsizler kıyameti kopartır. Rejimi tehlikeye sokarlar hemen laikliklerine (aslında ardına sığındıkları bahane) zeval gelir mazallah. Seküler yaşamak daha kolay. Ne ana ne baba evlatlarıyla ilgilenmez. işi gücü ekonomiyi bahane ederler. Para kazanmak adam olmak lazımdır çünkü. Allah din iman kitap hepsi paradır bu memlekette. Para etmiyorsa zerre kadar kıymeti harbiyesi yoktur. Sonra?

  Gençler dinsiz oluyor muş? Allah allah. Sahi mi? Hay allah. Görüyon mu hali, Bak sen şu işe..enteresan..
  3 -3 ... gazeloglu