1. 1.
  "müddei iddiasını ispatla mükelleftir."
  türkçe açıklaması ve yorumu: iddia sahibi iddiasını kanıtlamak zorundadır..
  20 -2 ... kutsal cezmi
 2. 2.
  şimdi şöyle bir gerçek var:
  şu koskoca evreni şu galaksileri ve yıldızları o yarattı allah var

  ya da

  tüm evren aslında belli kurallar/kural ölçüsünde işliyor ve bütün evren matematik üstüne kurulmuş, bir yaratıcıya gerek yok

  bir tanrının varlığı da yokluğu da kanıtlanamaz aksini iddia etmeye gerek yok, tabi allah inancınız varsa aksini iddia etmelisiniz yoksa cehenneme gidersiniz...
  9 ... regina george
 3. 3.
  Ateizmin aslında tanrının yokluğunu kesin olarak iddia etmediğini bilmeyenlerin öne sürdüğü iddia. Ateizm gnostic ve agnostic olmak üzere 2'ye ayrılır. Agnostik ateizm, hem ateizmi hem de agnostizmi kapsayan bir felsefi görüştür. Agnostik ateistler tanrıyı kabul etmez çünkü herhangi bir tanrının varlığına inanmazlar çünkü tanrının varlığının prensipte bilinmez olduğunu veya şu anda bilinmediğini iddia ederler. Bu yüzden bir tanrıya inanmanın mantıksız olduğunu öne sürerler. Bu tanrı yoktur demek anlamına gelmez. Bu şu anda bir tanrı yoktur, bir tanrının olduğuna inanmak için bir sebep olmadığı anlamına gelir. Unutmadan, bu dinlerin doğru olduğu anlamına da gelmez. Bir tanrı düşüncesine dinlerden bağımsız olarak bakılır.

  Ayrıca: (bkz: de facto ateism)
  3 ... murderon
 4. 4.
  (bkz: en popüler 10 ateist iddiaya cevap)
  1 ... lunarliftoff
 5. 5.
  susun lan koskoca evren(ler?)i yaratan, quantum fiziği dahil fizik dehası olan, biyoloji ve kimya harikası canlıları yaratan, inanılmaz boyutlarda galaksiler ve trilyonlarca yıldızları yaratan yüce tanrı...

  ortadoğudaki kabilelerin gotlerini nasıl sileceklerini, karılarıyla nasıl cima edeceklerini ve 30 km uzakta oturan kafirleri nasıl bogacaklarni anlattı insanlara.
  4 ... comarlarin korkulu ruyasi
 6. 6.
  yetmis yillik omrumuz var, iki taraf da birbirine kanit soruyor. kardesim, inanan inansin, inanmayan inanmasin. niye kanit istiyorsunuz birbirinizden? demek ki inandiginiz konusunda sizler de emin degilsiniz diye anliyorum ben.

  mesela ben, ne inanan ne de inanmayan taraftayim. ben umursamayan tarafim. ınsanlar inanabilir, cok normal. ınanmayabilir, bu da cok normal. bense ikisini de secmiyorum, ve umursamiyorum. benim hayatim allahin varligina ya da yokluguna gore degil, yetistirildigim yillara gore sekillendi bu yuzden. ınandiginizla, inanmadiginizla, umursamadiginizla mutlu olun.
  3 ... peder
 7. 7.
  bir yaratıcı olduğu iddiası evren gibi mükemmel bir düzenin kendiliğinden var olamayacağı öncül önermesine dayanır.

  ancak, aynı öncülden hareket edersek, evrenin kendiliğinden var olma olasılığı, evreni yaratacak sonsuz güce ve zekaya sahip eksiksiz bir tanrının ezelden beri var olma olasılığından sonsuz kez daha yüksektir.
  2 -1 ... ibni maymun
 8. 8.
  "Müslümanın allahın varlığını kanıtlayamaması".
  3 -3 ... lozembilfros
 9. 9.
  Ne ateizm allah ın yokluğunu ne de dinler kendi tanrılarının varlığını kanıtlayabilir.

  Çözüm yolu deizm dir. tanrı vardır. Çünkü evren ve düzen vardır. Dinlerin dediği gibi de tanrı insanları yargılamaz cezalandırmaz.
  ... benimhalaumudumvar
 10. 10.
  (bkz: hak din agnostisizm)
  1 ... uzay muhtari