1. 1.
    Ateizmin bir ahlak vicdan adalet hoşgörü anlayışı yoktur..
    Hiç olmamıştır. Olamaz zaten.
    Bu yüzden bile ateistler asla samimi değildirler.
    1 -7 ... alyan
  2. 2.
    şimdi bu ateistlere göre herkes bir böcek, solucan gibi ölüp yok olup gidecek ve bunların adalet anlayışına göre herkesin dünyada ettiği yanına kar kalacak. yani zulmeden karlı, mazlum, gariban zararlı çıkacak. bu nasıl adalet anlayışı? oysa islamda dünyada herkes her yaptığının sevabını da cezasını da alacak, boynuzsuz koç, boynuzludan hakkını alacak. kimsenin ettiği yanına kar kalmayacak. allah bunu bize dünyada bile göstermiş, nasıl ki toprağa ektiğimizi bir süre sonra biçiyorsak dünya da ahiretin tarlasıdır, dünyada ektiğimizi ahirette biçeceğiz.
    9 -14 ... yagmuradam44
  3. 3.
    inanç sahibi insanlar nedense ya dinler yalansa kısmını hiç düşünemiyorlar, çünkü körü körüne bağlanmışlık, adanmışlık, sorgulamamazlık, kabul edememezliği yanında getiriyor inançlar.

kardeşim sen git istersen tuvalet kağıdına tap, bana ne? adalet dediğiniz şey fanilerin temennisi.

bu mantıkla nasıl olsa öteki dünyada adalet sağlanacak diye bu dünyadaki hapisleri de kaldıralım, cezaları da boş verelim.

bu da şuradan geliyor, sen allah'ın yarattığı kulun yaptığı davranışlara göre nasıl cezalandırabilirsin ki? nasıl olsa allah yaratmadı mı, adaletini de o vermeyecek mi? eee sen neden burada gücünü kullanarak cezalandırıyorsun sana göre suçlu olanı?

sen allah mısın?

o zaman birine ceza vermek allaha şirk koşmak demek değil midir?

boş bir inanca sahipsiniz tamam da inanmayana da karışmayacaksın, ne düşündüğüne saygı duyacaksın.

mesela ben de inançlıların manevi boşluktan ötürü inançlı olduklarını düşünüyorum.

yani biraz malsınız ama bunu söylemiyorum değil mi?
    5 -3 ... mcmlxxxvii
  4. 4.
    tipik ateist mantığı bunların inanç anlayışı da baştan sakat. din piyango mu papatya falı mı ki ya çıkarsa ya çıkmazsa diye inanalım. diyelim ki ateistlerin dediği gibi ya ya papatya falıyla diye inandık ve ahiret yok bunda müslümanların zararı olmaz çünkü müsülüman helal dairesinde dünyada her zevki tatmış ve ölmüştür, gelelim madalyonun diğer yüzüne yani sizin mantığınıza göre ya ahiret varsa bundan kim zararlı çıkar?
    1 -3 ... yagmuradam44
  5. 5.
    "bu mantıkla nasıl olsa öteki dünyada adalet sağlanacak diye bu dünyadaki hapisleri de kaldıralım, cezaları da boş verelim."

hala boş konuşuyorsun canım, o kadar şey yazmışım aradan ya varsa kısmı ile ilgili yorum yapıyorsun.

ben de diyorum ki, madem öteki dünya var, madem yaptığın yanına kar kalmayacak, o halde bu dünyada cezalandırma yoluna gitmek allaha şirk koşmak değil midir?

sen buna cevap verecek misin yoksa saçma sapan yorumlara devam mı edeceksin?

ben inanmıyorum, ya varsa kısmını da düşündüm zaten, sen varsa kısmını neden sadece islam olarak görüyorsun ki? neden başka bir din gerçek olmasın? hadi tamam islam doğru diyelim, sonuçta her türlü cennete gitmiyor muyum? ee yaptığım kötülüklerin (ki muhtemelen senden de iyi bir insanım) cezasını çekeceksem burada seni ilgilendiren nedir? zararlı çıkacaksam da ben çıkacağım ama konu bu mu?

neyse, inançlı insanların genelde ufku dar oluyor, geniş yelpazede bakamıyor.

diyorum ki, madem ahirette adalet var, bu dünyadaki adalet sistemini yok etmemiz gerekmez mi?

sen allah mısın?
    4 -2 ... mcmlxxxvii
  6. 6.
    Allah bazı kullarının cezasını dünyada bazılarını ahirette verir. bunu allah bilir, islamda hem dünyada hem ahirette verilen cezalar vardır. mesela katillere verilen idam cezası, hırsızlara verilen hapis cezası dünyada verilen cezalardır, ahirette de herkese hesap sorulacaktır. kimsenin ettiği yanına kalmayacaktır yok öyle bir dünya insanlara zulmet sonra öl, kurtul. dinlere gelince bütün dinleri araştırsan en hak dinin islam olduğunu göreceksin.
    2 -3 ... yagmuradam44
  7. 7.
    adaleti sağlayacak bir ikinci şansımız yoktur, zayıfların ertelenen adaletini bu dünyada sağlamalıyız.
    1 -1 ... ebu fesat
  8. 8.
    karşılıklı cevap vererek konuyu uzatmak istemiyorum ama...

bunu allah bilir deyip de allah şöyle yapar böyle yapar diye nasıl yorum yapabiliyorsun? allahla mı konuştun, kesin bilgi mi?

bütün dinleri araştırsan en hak dinin islam olduğunu göreceksin demiş arkadaş, sen bütün dinleri araştırdın mı? 4-5 bin civarında din var da dünyada, hani bunların hepsini araştırıp da bu yorumu yapıyorsan tamam, ancak kuranı bile okumadan ahkam kesiyorsan kendi inancına göre en büyük günahı işliyorsun demektir.

bana göre de en hak dini hümanizm, aksini nasıl kanıtlayabilirsin? neye göre hak mesela? kıstası nedir islam'ı hümanizmden daha iyi olduğunu kanıtlayan? ya da neden budizm değil de islam?

size ilk oku demiş kitap okumuyorsunuz, dünyada kaç farklı inanç var bilmiyorsunuz, araştırmıyorsunuz, soruşturmuyorsunuz, varsa yoksa temel kalıplardan çıkamayan sığ bir bakış açısıyla konuşuyorsunuz.

ben gitmişim tüm semavi dinleri araştırmışım, saçma bulmuşum ateist olmuşum, elhamdülillah müslümanım diyen ama kuranı okumamış bir sığ gelip beni eleştiriyor, ahkam kesiyor. ben buna ayar oluyorum işte.

git bütün dinleri araştır diye öğüt veriyor bana ya, sen git araştır bence, ben 20 sene önce falan araştırmıştım zaten, ondan doğru yolu buldum.
    4 -1 ... mcmlxxxvii
  9. 9.
    garip bir başlık. atezim sadece bir tanımlama.yani dinler gibi istesede istemesede uymak zorunda olduğu bir kanun ya da kural yok. o günkü şartlar neyi gerektiriyorsa onu destekler.
    -1 ... rmzy61
  10. 10.
    ateistler adaleti bu dünyada sağlıyorlarmış!!! belli önderleriniz lenin, stalin ve mao milyonlarca masumu katlederek sağladılar!!!! sıra sizde öyle mi?dünyayı cehenneme çeviren lenin, stalin, mao ve türevlerinin hesabını elbette allah sorulacaktır. ateistlerin sandığı gibi kimsenin ettiği yanına kalmayacaktır.
    2 -3 ... yagmuradam44