1. 1.
    mağarada allahla konuştuğunu iddia edip halkı salak yerine koyan arap mohammad'dan fazla olduğu kesin olan anlayıştır.

Ataistler sırf am üstünde göt sikmek için din uydurup kitap yazmazlar.
    3 -3 ... kivilive
  2. 2.
    Görüldüğü üzere yoktur.
    5 -3 ... cay tozu
  3. 3.
    Ahlak felsefesi sayesinde çıkan her soruna en etik ve en adil şekilde yanıt verecek adalet ve ahlak anlayışı. Yani 1000 yıllık kurallar ve kanunları nasıl modern topluma adapte ederiz neresinden neresini çeksek neresini farklı yorumlasak kaygısı gütmez.
    2 ... uzay muhtari
  4. 4.
    Ceza tehdidi ve ödül vaadine dayanan sözde ahlak anlayışından çok daha üstün olduğu kesin olan anlayıştır.

Sahi, pavlov şartlandırması da ödül ve cezaya dayanmıyor mu? Buna mı ahlak diyorsunuz?

Aslında ateizm ve ahlak felsefesi ayrı mevzulardır ama bunların kafaları o kadarına basmaz. Anlatmaya zahmet edemeyiz...
    5 -3 ... rumeli71
  5. 5.
    pavlov köpeği gibi korkutuldukları için ahlak sahibi olduklarını sananların sözde ahlakından çok daha yüksek olduğunu somut gerçeklerin ispatladığı ahlak anlayışıdır.

(bkz: abd hapishanelerindeki ateist oranı/#43340704)

Aynı istatistik çalışmalar Türkiye'de yapılabilseydi çıkacak sonuç çok daha çarpıcı olurdu.
    4 -1 ... rumeli71
  6. 6.
    Deistim.

Zina yapmam
    Yalan soylemem
    Emanete de, onuruma da hıyanet etmem
    Kimsenin aminda gotunde gözüm yoktur.
    Çalıp cirpmam
    Hak yemem.

Gerçekten bir adalet olsaydı ortada, emin olun cennete gitmesi gereken ben olurdum.
    6 ... mavi gozlu kizlari severim
  7. 7.
    Ateizm ve ateist kavramlarını bir değerlendirmemek lazım. Çünkü ateizm ontolojik bir felsefi akımdır, ahlak ile ilgilenmez. Bir ateistin ahlakını belirleyen şey onun kişiliğidir. Tıpkı bir teistin ahlakını belirleyen şeyin de onun kişiliği olması gibi. Ayrıca korku ve ahlak bir değildir. bir ateisti sırf cezalandırılmaktan korkmadığı için tecavüz edeceğini düşünmek için, sizi cezalandıracak bir şey olmayacağını düşünseydiniz tecavüz edecek bir kişiliğe sahip olmanız gerekirdi. Ahlak felsefi bir akım değildir, tamamen kişilikle ilgili bir durumdur. Bir ahlaki görüşü matematik gibi evrenselleştiremezsiniz. Evet, bazı ahlaki görüşler toplumları daha iyi şekilde ayakta tutabilir fakat bu bir ahlaki görüşü diğerinden daha ahlaklı yapmayacaktır. Sadece daha işe yarar yapacaktır.
    Ayrıca bu entry başlık sahibine bir cevap niteliği taşımamaktadır, çünkü başlığın amacı trolldür. Ben ise troll altındaki ciddi yazarlara cevap verme niyetindeyim.
    4 ... greekgodpan
  8. 8.
    böyle düşünerek kendi kendinizi yok edeceksiniz.

(bkz: doğal seçilim)

insanlar sorgulayacak ve neyin ne olduğunun farkına varacak.
    5 -1 ... ocus
  9. 9.
    Bedava olması gereken din kitapları üzerinden tonlarca para mı kaldırmışlar yoksa?
    7 -1 ... hep ve daima
  10. 10.
    Sağlam bir vicdanı olan birey adaletli, ahlaklı ve merhametli olur. iyi bir insan olmak için bir dine mensup olmak şart değil. Sadece din yeterli olsa dünyada çocuk tacizcisi papazlar, Hahamlar, imamlar olmazdı.
    4 ... temirata