1. 1.
  bu güne değin itilmiş, kakılmış, aşağılanmış, yok sayılmış bir zavallıdır.

  girip internet ortamlarında ateizm propagandası yapar, dini akıldışı olarak görür(gösterir), evrime methiyeler düzer. farklı oluşunu, başka bir yol seçişini çok matah bir durum olarak lanse etmeye çalışır.

  bu uğurda yıllarca karşılaştığı iğrenç tavrı inançlı insanlara göstermekten çekinmez. dindarları aşağılar allaha, kitaba, peygamberlere küfreder hakaretler yağdırır.

  herşeyi pozitif bilimlere, mantığa, akla bağladığını iddia ederkeni karşısındakini aşağılayarak ancak kendisine olan nefreti körükleyeceğini göremeyecek kadar mantıktan uzaktır.

  düşüncelerini ne kadar yüksek sesle dile getirirse o kadar inandırıcı olacağı yanılgısına saplanmış haldedir. bilmez ki bin kere bağırarak söylemeyle insanların inanmışlıkları değiştirilemez, bilmez ki hakaretle küfürle ancak karşısındakinin düşünceleri pekişecektir asla değişmemek üzere. bilmez ki sağlıklı bir tartışma ancak saygı temeli üzerine kurulursa ortaya çıkar ve sonuç verebilir.

  işte bunları asla bilemediği, düşünemediği için de zavallıdır zaten.

  allah akıl fikir versin bunun gibilere...
  3 -6 ... osiris
 2. 2.
  farklı fikirleri kabul edemeyen ve kendi fikrini kabul ettirmek için götünü yırtan zavallıdan daha zavallı olmayan zavallıdır.
  2 -1 ... adrenalina