bugün

resmen "kafire saygı duyan müslüman" olarak o çok inanıyor geçindiği allahına bu saygısının nedenini bol bol anlatma şansı bulacak olan iman sahibidir. ne diyecek acaba, merak ediyorum: "ya allah'ım, sana ve dinimize boyuna giydiriyorlardı, böyle saygı falan ayağına biraz engellerim falan diye düşündüydüm" der mi acaba? peki ya allah'ı ne der bu zeka küpüne: "benim gerzek kulum, ben onları zaten bana ve islam'a küfr etsinler, size ibret olsun diye özel olarak dizayn etmedim mi? bunu da size kuran'da bildirmedim mi? ne halt yemeye kendi kafana işler çeviriyorsun? bak elemanlara saygı duydun, daha çok insan kafir oldu?" demez mi o allah? demez ise zaten o da ikiyüzlü ve yanar döner bir ilah demektir.

biz kafirliğin gerektirdiğini yaparız elbette: saygı falan yok size, hiç boşuna maymunluk yapmayın.
Necip Fazıl'ın "dinde zorlama yoktur; isteyen dünyada pişer, isteyen ahirette." sözünü beynine enjekte etmiş aklı başında müslümandır.

Bize ne lan milletin inancından. Inanç özgürlüğü diye birşey var yahu!
düşünce özgürlüğünü savunan çağdaş müslümandır. sayıları azdır.
ateist olması insan olmadığı manasına gelmez bu bir,
ikincisi herkes istediğine inanır istediğine inanmaz.
son olarak da ister müslüman olsun ister ateist olay bu uçurama rağmen birbirine saygı gösterebilmektir.
saldırgan olmadığı sürece dahil olduğum kesim...
adam öyle hiissediyor, öyle inanıyor, diyecek bir şey yok...
ama saldırırsa ben de saldırırım!
etki tepki meselesi...
ateistler de senin dinine saygı göstermez olur biter. muhammed'den başlarlar kudurursun köpek gibi.

tanım: cahil olmayan müslümandır.
saygılı ve sevilen bir insandır.
her türlü düşünceye sayısı olan insandır.
dindar bir müslüman olarak ateizme değil ateiste karşi hoşgörülüyümdür. saygı değil.

bir farkla kaçırdığım müslüman
eğer ki din sosyal bir kurumsa ki öyledir, ve içinde hoşgörüyü barındırıyorsa ki islamiyet öyledir, olması gerekendir. bizler allah'ın adaletini yıkmamak için evini yıkmayı yeğleğen hz.ömer'in nesliyiz. elbette her fikre saygı esastır.
yobazları sinirlendiren müslümandır. bu zeka özürlüler herkes kendine benzesin isterler. kardeşim günahsa ateist'e günah. beni hiç ilgilendirmez, ben inancımı yaşarım herkesten saygı beklerim ve herkese de saygı gösteririm, doğru olan da budur.
olması gerekendir, atesitse ateist, " dinde zorlama yoktur." inananlar da inanmayanlar da eşit seviyede insandır. biri olmadan diğerinin değeri anlaşılmaz maalesef.
saygı duysa suç, duymasa yobaz, sussa cahil. Ne alıp veremediğiniz var müslümanlarla?
''yaratılanı severim yaratandan ötürü'' mottosunu benimsemiş Müslümandır.
Ayrıca bu gün ben tanrı tanımam diyen bir insanın nefes aldığı sürece Allah'ın varlığına şehadet etmeyeceğini kim iddia edebilir ki.
Allahu teala bile kıyamet gününe kadar tövbe kapılarını açık bırakmışken biz kimiz.
önce acır sonra insan evladı olduğu için saygı duyan müslümandır. saygıdan fazlası caiz değildir.
Fikirlere önem veren insandır.
ateizmi sadece müslümanlıkla rabıtalandıran ifade.
ateizm şımarık inkarcılık değildir.
gerçek müslümandır, takdir edilesi, eli öpülesidir.çünkü bilir ki dinde zorlama yoktur.
inancından şüphe duymayan, inancı sağlam müslümandır.
(bkz: dinci ile dindar arasındaki fark)
gerçek olmadığını bildiği saçma birşeye saygı duymaktır. bir müslümanın inancına göre ateizim düşüncesi insanları ateşe götüren dinsizlik inancıdır. bir müslüman buna saygı duyuyosa zaten artık müslüman değildir. istediği kadar saygı duymaya devam edebilir. ateiste saygı duyulabilir. çünkü o da allahın yarattığı bir kuldur.
(bkz: yaradılanı yaradandan ötürü sevmek)
gayet normaldir, tüm dinlerde hoşgorü esastır.
ne olursan ol yine gel.
islam birlik dinidir düşünen insandır. nadiren bulunan türlerdendir. korunması gerekir.
Tanrı bile isteyen inansın isteyen inanmasın derken, insanların karşı çıkması ne haddine. Hz. Muhammed zamanında bile farklı dinlere mensup veya inanmayan insanlar vardı, onlara karşı çıkıp kovdular mı? laf ettiler mi? hayır. şimdi tekrar bi düşünün...
güncel Önemli Başlıklar