bugün

gerek bu sözlükte, gerekse diğer sözlüklerde bolca bulunan ve monoton hayatlarına renk katmak için yanıp tutuşan tiptir.

bu klavye ateistleri, mesela yahudilikle ilgili bir şey yazıp da bizi aydınlatmazlar,
ne kadar tutucu bir din olduğundan bahsetmezler hiç. 1 musevi için 1200 müslümanın öldürülmesi de umurlarında değildir. bunlar hristiyanlık hakkında da pek konuşmazlar. mesela katoliklerin tutucu insanlar olduklarını da paylaşmazlar bizlerle. ama her fırsatta islama, islam alemine, islam peygamberine ağır hakaretlerde bulunurlar, aşağılarlar; sonra da akıl almaz bir pişkinlikle fikirlerine, düşüncelerine saygı gösterilmesini isterler.

mesela geçen birisi, sadece oruç tuttuğum için bana yobaz dedi. kendisine yobaz başlığına girdiğim entryi gönderdim ama tek yaptığı eksilemek ve salakça bir mesaj atmak oldu. çünkü düşünme yetileri o kadar. yerim la ben sizin ateistliğinizi. her fırsatta bütün müslümanlara, bütün inananlara hakaret edin, aşağılayın; sonra da inanmama özgürlüğünden dem vurun yüzleriniz kızarmadan.

katliam yarıştırırlar, vahşet kıyaslarlar.
din düşmanlığı saçma bence her ne dinde olursan ol diğer dinlere saygı göstermek zorundasın .
Ateist arkadaşıma neden sadece islamla uğraşıyorsunuz diye sordum.
O da diğerlerini çok mantıksız buluyorum islamda tartışılacak şeyler var cevabını verdi.
inançsızlığı islam düşmanlığına vardırmış aşırıcı ve sığ ateisttir. neye inandıkları dahi meçhul bunların. bir bildikleri islam'a saldırmak, hakaret etmek.
bunlara "yobaz" desek yerinde.
Bir ateistin içinde bulunduğu toplumun dinini eleştirmesi gayet normaldir çünkü en iyi o dini tanıyordur.
Zaten bir ateist tüm dinleri reddettiğinden diğer dinlere herhangi bir sempatisi olamaz olursa zaten gerçek bir ateist değildir.

islam düşmanlığına gelince çok farklı durumlar vardır.
Bir ateist olarak islama karşı bariz bir düşmanlık gütmedim fakat benimle uğraşan çok oldu.
Buna rağmen inatla düşman olmak yerine kendimi savunacak kadar eleştirel bakmakla yetindim.
Bu dine saygım olduğundan değil topluma saygım olduğumdandır.
Yobazlık yalnızca din ile olmaz. Aynı zamanda dinsizliğin de yobazı olur. Hatta düşünce akımlarının da yobazı olur ki türkiyede bunlardan çok fazla bulunmaktadır.

Özetle herkes bir başkasının kendine göre haklı olduğunu anlayıp empati yapabildiğinde bu tür problemler kalmayacak, sadece objektif konuşmalarla daha "gerçeğe" doğru insanlar hareket edebilecektir.
muslumanlar sanir bunu daha cok. ironi olmus iste.

bir de yahudi ulkesinde yasamiyoruz. muslumanlarla yasayinca dogal olarak islam eksenli olacak ateizm muhabbetleri. muhatap oldugunuz din mensuplari muslumanlar sonuc olarak.
neyin ne olduğunun farkında olan tiptir.

hayır, başlık sahibinin yazdıklarına bakarsanız sanırsın ki sözlük müslümanları şinto diniyle uğraşıyor, ne kadar yanlış bir din olduğunu ortaya koymaya çalışıyor!.. hem sadece şinto'yla uğraşsalar yeter mi? yetmez! uğraşmaları gereken daha üç bin küsur din var!... durum böyleyken müslümanlar neden ateistlerle uğraşıyor?

herkes yaşadığı ülkede başına kim dert oluyorsa onunla uğraşır tabi ki!.. velhasıl bu tezden ekmek çıkmaz...
Ateizmi misyon edinmiş insan tipidir.
islama düşman olup ateist oldum sanan, ama iş yahudi, hristiyana gelince hayranlıktan ağzı açık kalan ateiz tiptir.
israil filistini vururken taraf tutar misal. tuttugu taraf malum.
aslında dünya'nın her yerinde ateistler bulundukları yerdeki baskın inançla çatışırlar. doğal olarak da ona göre bir savunma refleksi geliştirirler. müslüman yoğun memlekette budizm'le çatışacak değil ya adam.