bugün

ateizm ahireti reddeder, yani ahiret günü ve mizan yok der. peki o zaman bu dünyada yakalanamamış ve hesap vermemiş seri katiller, hırsızlar, tecavüzcüler kime hesap verecek? işte bu düpedüz bir ateizm hatasıdır.
zalimin zulmü dünyada, iyinin iyiliğinin de tam karşılığının dünyada olmadığını bizzat bir ahiret yurdu ve mahşer gününün olacağını ispat ediyor.
hem farklı zamanlarda farklı mekanlarda 124.000'den ziyade peygamber çoğu birbirinden habersiz ve ayrı mekanlarda aynı davayı ispat ediyorlar bu dava "la ilahe illallah"'tır.
Niye birine hesap verilmesi gerektiğini anlayamadığım şey. Şimdi ateist insan için sevap, günah kavramları yoktur. Sadece bu dünyada geçerli olabilecek doğru ve yanlış kavramları vardır. Onun da hesabı sorulmazsa bi bok olmaz. Yani ateist adam için ilahi adalet hikayedir.
(bkz: insanın öleceğini ve yok olacağını kabul edememesi)
ateist kıçı sıkışınca allah'ı anan bir danadır.
henüz bir tane bile benim diyen ateistin açıklayamadığı mantık hatasıdır. sabırla ve en ince ayrıntısıyla dinleyip anlamaya çalışmama rağmen bu mantık hatası giderilememiştir.
ateistim diyenlerin "inşallah" kelimesini ağzından eksik etmemesi. *
zaten adalete hesap verip cezalarını çekiyorlar.
bacağında allah yazan bebek önermesi kadar mantıksız bir önermedir.
(bkz: arap sen bağlantılar kurma bokunu çıkarıyorsun)
çok deli bir mantık hatasıdır, şu an tüm ateizm dünyası çıkmazda. son yapılan kamuoyu yoklamalarına göre ateistler hızla müslüman oluyor. çok yaşa sen berkedede, dünyayı büyük bir felaketten kurtardın.
inançların en lkendi içinde çelişeni bir nevi hataizm...
bazı kamillerin açıklayamadığı mantık hatası.

kervan basan, kabile kesen, karı kıza cebren el koyanların da hesap vereceğini bilmeyenler anlamaz.

peygambere laf atan kamiller bilsin ki o peygamber her gün hesap gününü düşünerek ağlıyordu. şahsi kanaatimizce zerre günahı olmasa da.
inançlarda mantık aranmasının mantıksız olduğunu anlayamamış birinin savunacağı iddiadır.
(bkz: butun kuslari siktinde bir leylek kaldi)
bu yazıyı okuyan bir adama
"dünyada hesabı reddedenin, yine dünyada "ahiretle işi olmaz".
adam zaten bu hesap sistemine inanmıyor.
ateizmi sıradan islami bakış açıları anlayamaz.

kendimizi rezil etmeyelim." dedirten cümledir.
bunu diyen adam aynı zamanda müslümandır ve bunu söylerken elhamdulillah diyebilmektedir.
(bkz: kafirun suresi)

1 - De ki: Ey kâfirler

2 - Sizin taptıklarınıza ben tapmam.

3 - Siz de benim taptığıma tapıcılar değilsiniz.

4 - Ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim.

5 - Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz.

6 - Sizin dininiz size, benim dinim banadır.
(bkz: bugün kaç kafiri müslüman yaptın)
birilerinin her zaman hesap vereceğini, adaletin her zaman yerine geleceğini düşünen biri için var olan hatadır. öyle olmadığını bilen insanlar içinse sadece zayıf bir önermedir.
bu hata, allah ın varlığını ispatlayan doğaya gözlerini kapatmaktır.soyut kavramlara sırt çevirebilirsin ama doğaya, yanı başındaki gözle görülür, elle tutulur gerçeklere sırt çeviremezsin.

fakat ateistlerin aynı zamanda günümüzdeki bir çok imansız dindardan daha zeki olduğu ve onların gerici, baskıcı, bağnaz davranışlarından dolayı dinsizliğe yöneldikleri apaçık ortadadır.

(bkz: onları da anlıyorum)
hayatı boyunca iyilik yapanlar ve tek kötü hareketi olmayanların cennet denen huri mekanına gidemeyeceği gibi katillerde cehennem denen odun ateşinden mekana gidemeyecektir. mantık hatası kimsenin bilmediği ve sadece inandığı şeyi savunmaktır. bırakın herkes kendi inandığı hayatı yaşasın.
biraz önce küvette maydonoz yıkarken bir çılgınlık yapayım dedim ve kafamı suyun içine soktum.ve ne oldu biliyormusunuz nefes alamadım suyun içinde almaya çalıştım alamadım.demekki suyun içinde oksijen yok.daha önce böyle birşey keşfedilmişmiydi?eğer keşfedilmediyse patent başvurusu yapacağımda.

şu önermeden farkı varsa açıklasın biri bana. (bkz: bsgçk) ayrıca; (bkz: ateizm nedir ne değildir araştır gel lan) (bkz: nerde bu moderasyon!) (bkz: beyinsiz alımı yapmayın lütfen)
peki mekanı cennet olan hz.muhammet ki kendisi cennetliktir, bunca savaşta kendi dininden değil diye öldürdüğü insanların hesabını neden vermeden cennete gidecek. bu daha büyük bir mantık hatasıdır. o kadar insan öldürdükten sonra cennete gitmek ve hiç yanmamak.

insan öldüren iyi kötü inandığınız allahın yarattığı insanları öldürüpte allahın en sevdiği kulu nasıl hz.muhammed oluyor?
Ölümden sonrasının hesabı muhabbeti bir yana her açından mantık hatasıyla doludur ateizm. Din inancına sahip olan insanlar kutsal kitapları, tarihte yaşanmış, doğa üstü olayları ve doğanın kendi içersindeki müthiş ahengin kanıt olarak gösterir.Öyle yada böyle kanıtları var. Peki ateist vatandaş Allah'ın var olmadığına dair elle tutulur somut bir kanıt gösterebilirmi ? Hayır, mantıken varolmadığını düşündüğü bir varlığın varolmadığına dair bir kanıt bulunamaz. Bu saçmalığın daniskası olurdu. Peki bu teorisini nasıl başarıya ulaştırabilir ? Öncelikle Allah hakkındaki iddaların her birini kesin suretle, somut kanıtlar eşliğinde çürütmeli. Daha sonra tüm evreni ve hatta varsa paralel evrenleri karış karış tarayarak allah'ı bulamayacaksa, allah'ın var olmadığını bu şekilde kanıtlayabilir.

lafın kısası mantıksızlıklarla dolu olduğunu düşündükleri din anlayışından kat kat daha mantıksız bir anlayış içerisindedirler. Zaten bu yaşıma kadar boş olmayan bir tek iddalarınıda görmüş değilim. Sadece bir mantıklı idda bulabilsem önce ben ateist olurdum.
güncel Önemli Başlıklar