1. 1.
  binlerce sistematik düzenin tesadüf üzere olmasının imkansız olmayacağını bilememeleridir.
  2 ... biliqnamyturqan
 2. 2.
  bünyesinde elle tutulur hiçbir done bulundurmayan birinin bulaşmaması gereken konudur. aksi takdirde çok gülünç oluyor.
  1 ... kifayetsizkelimeler
 3. 3.
  işi gücü olmayan insanların gün ortasında derdine düştüğü yanılgılardır..
  1 -2 ... culturist
 4. 4.
  strateji oyunlarında üretilen karakterin ben kendim oluştum beni oynayan yok demesidir.
  1 ... ortalih garisacak deyalar
 5. 5.
  sene olmuş 2012, dünya ilimde irfanda almış yürümüşken ülkesinin de bu gelişmeye ayak uyduracağını sanmak bu yanılgılardan biridir. sen nerdesin adam nerde?

  Hayır benim anlamadığım, dindar bir insan ateizmle neden bu kadar uğraşır, ne diye bu kadar diline dolar ateizmi? Ben dindar olsam zerre sallamam lan, değil ki gelip sözlükte bilmem nerde ateizme atarlanmaya çalışmak.

  Yoksa derinlerde bir yerde "lan, acaba?" diye soran "yoksa boşuna mı eğilip kalkıyorum günde beş kez?" diye işkillenen bir iç ses mi var? böyle sözlük, wikipedia vs okuyup da o mevzuları geçeli çok olmuş insanların varlığını gördükçe, ufku gıdım gıdım da olsa açıldıkça tonu gittikçe yükselen , Ahiret vs tehditler dolayısıyla göt yusuflamasından dolayı her geçen gün daha zorlanarak da olsa bastırmaya çalıştığı bir iç ses mi bu? oğlum korkma şeytan değil o ses. sensin, bizzat kendinsin, korkma şizo falan da değilsin. sadece özgür ruhun bin yıllık masalları reddediyor.

  korkma lan, hepi topu toprak oluyosun ölünce, solucanın midesindeki protein oluyosun, çevrime giriyosun. korkma o kadar yanacam cayır cayır diye.
  1 ... wndrsgnj
 6. 6.
  (bkz: tanrı yanılgısı)
  3 ... yeralti zamburu
 7. 7.
  müslümanların Mübarek gün ve gecelerin nasıl kutlandığı konusundaki büyük yanılgı.

  bazıları cıstak cıstak müzik falan çaldığımızı mı düşünüyor bilmiyorum ama müslümanlar hallerinden memnun.
  el açıp dua etmek dışarıdan çok mu saçma geliyor?
  -1 ... maviye sevdali yesil
 8. 8.
  Bu başlık Kültür birikimi belli bir çizgiyi geçememiş, adnan oktarvari-harun yahya mı demeliydim?- tavırlarla yaratılışçılığı desteklerken neyi desteklediğini dahi tam olarak kavrayamamış soyut beyinlerin "tanrı yok" gerçeğine somut bir cevap ararken uçan pandalarla, konuşan balıklarla, yumurtlayan insanlarla ve nice hayali ürünle buluşup kucaklaştığı çaresizliktir. Hala daha "insan beyninin ancak belli bir kısmının kullanalabilir" yalanına inanan bu güruh, cevap bulamadığı her soru için bilimi yok saymayı kendine ibadet bilmiştir ve insanlığın geri kalması için elinden geleni farkında olmadan ardına koymamaktadır. Afiyet olsun.
  -3 ... have a cigar