1. 1.
    saçmalık. ateizm de, deizm de tuttu aslında. lakin inanç hürriyetini hisseden insanlar, bir yaratıcının varlığına inanan fakat dinlerin varlığına inanmayan insanlar deizmle tanıştı. teknolojinin ve bilgiye erişilebilirliğin de artması ile kolaylaştı bunlar. bugün imam hatip liselerinde dahi çocuklar ateizmi deizmi seçebiliyor. olabilir ki bunlar, çok doğal şeyler. ülkede ateist, deist, agnostik, panteist, panenteist vs görüşleri benimseyen insanların sayısı milyonlarla ifade ediliyor. çok muhafazakar akrabalarımız bile gençlerin artık başka şeylere yöneldiğini görüyor ve kabul ediyor. toplumsal boyutta bi bıkkınlık var. yaşlılar bunlardan çekinse de gençler dilediklerine yöneliyorlar.
    3 -2 ... t i b b
  2. 2.
    bundan sonra tahminim agnostizm pompası başlayacak.
    1 ... afrasiyap
  3. 3.
    ilk islamı bıraktığımda 20 yaşındaydım. 2 sene boyunca deist oldum. oturmuş tanrı fikrini bir anda atıyor olmak ne olursa olsun ürkütüyordu insanı. 2 sene gel-gitlerin sonunda ateizmi tercih etmeye başladım.

bu sıralamadan geçtiğim için, deist ve agnostiklere saygım var. eleştirmiyorum. dinin olmasından iyidir her türlü.
    -2 ... sigara icmiyorum
  4. 4.
    Bu kimseye dayatılan, veya pompa edilen bir şey değil. islamiyet solunda. Dayatılan bir şey arıyorsanız islamiyetin ta kendisidir. Burada anlaşılmayan, mantıklı bireylerin; dini, ateizmi, deizmi elma-armut gibi seçtiklerini düşünmek.
    ... paperstreett