bugün

ateizm tutmadı ?

ateizm ortaya çıkışından beri en parlak döneminde ve türkiye gibi din baskısının hadsafhada olduğu bir ülkede bile durum böyle. (din baskısı ateizme geçiş için önemli bir etken tabi )

ateizm tutmadı demek at gözlüğünü bırakmamak demektir. artık dinsizlerin olmasa bile dinlerin egemen olmadığı toplumlar ön planda. (bkz: iskandinav ülkeleri) her ne kadar dinsiz olmasa bile bugün gelişmiş diye sayabileceğimiz neredeyse her ülke din reformunu çoktan gerçekleştirmiş ülkeler. (bkz: ülkelerin gelişmişlik ölçütleri)

yani ümmet birliğini kuracaaaz , osmanlı geliyooor diyerek halkın gazını alırsın. artık aynı dine inanan insanları bir araya toplaman sana kaostan başka hiçbir şey getirmez. neden ? çünkü (bkz: fransız ihtilali) (bkz: milliyetçilik akımı)

son olarak şunu söyleyeyim müslümanları evrimle ateizmle çözemedik gibi bir cümle kullanılmış. hani bize göre tüm dünyanın derdi müslümanlar ya. bugün petrol kullanımını bırakıp tesla tarzı otomobillere geçilse dünyadaki 1.5 milyar müslümanın elinde hiçbir şey kalmıyor. yani bugün petrol bırakılsa dünyada hiçbir vasfımız yok.

zaten bizi şuan kimse siklemiyor. (evet maalesef biz kendimizi öyle sansak da kimsenin umurunda değiliz. dünyanın çok daha büyük hesapları var ) bir de petrol biterse arapların da esamesi okunmayacak. müslümanlar için dünyanın sonu.

üretmezsen kimse seni takmıyor, kimse kusura bakmasın.

edit : ateist değilim ama kimse bir hadisi arkasından önünden yanından sağından solunda kuzeybatısından saatlerce okumak zorunda değil. bir kitap var ve bu kitapta cümleler var. adam bunu okur, mantıklı gelirse inanır. gelmiyorsa karşı çıkar. bir cümle mantıklı gelsin diye onlarca anlam çıkarmak için karın ağrısına tutulmak zorunda değildir. keza durum hadisler için de geçerli.

bak en son cümlemde şunu dedim. ''üretmezsen kimse seni takmıyor'' cümle gayet açık di mi ? herhangi bir ikinci cümle ile açıklama gereği duymuyorum. kullandığım 4 kelime anlamlı ve kurallı bir cümle oluşturmuş. inanmayan insanlar da bu netliği ve açıklığı bekliyor.

rörörörö ateistler çok bilgili hadi bu hadisi de anlayın demek çok cahilce.
(bkz: ışid bildiğin sünnidir)
görsel
ışid in tam bir sünni olduğunu görmemiş olan kafasızları ön plana çıkarmıştır hahaha. ışid bildiğin sünnidir lan.
Aa haydi ama dostum. Biz bir şey yapmasak dahi siz kavga edecek birilerini buluyorsunuz.
aslında ateizm tutmadı demek bu konuda çalışanların başarısını küçümsemektir.
neticede 5 sene öncesine kadar %99 u müslüman ülkemiz diye kurulan cümleler artık %86 sı müslüman ülkemiz diye kuruluyor.
daha ne olsun.
islam dinini ortadan kaldırmak isteyen küfür ehlinin, şeytani dehlizlerde oturup, kendi aralarında yaptıkları şeytani tartışmalarda, "bu müslümanları ateizmle çözemiyoruz, evrim safsatamız elimizde patladı, ne yapabiliriz" sorusuna, "bir de mezhepsizliği deneyelim bakalım" diyerek aldıkları karardır. bunun neticesinin uygulama işi barrak obama'ya verilmiş, ışid gibi bir terör örgütünü kurarak mezhepsizliğin propagandasını yapmaya başlamışlardır.

bunu ben demiyorum, bak ışid'i kuran devletin başındaki adam söylüyor, ışid'i biz kurduk diyor, hatta o derece ileri gidiyor ki, "bu obama ve hillary denen şerefsizler kurdu" bunu diyor. kim diyor, şimdi amerika'nın başındaki adam.

ve dünyada çöken mezhepsizlik akımını bizde birileri hala bize itelemeye çalışıyor. hadiyin lan ordan, mezhepsiz müşrikler sizi gidi.

http://www.youtube.com/watch?v=QcEMH5YuI6E