bugün

bir birey olarak kendin için olan kararı kendi başına yargılayıp kabul etmeyi kazandırdı. Bana göre kendin için olanı kendinden daha iyi kimse bilemez.
"dogma" kavramından kurtarır. özgür düşünce yetisi sağlar.

duyduğun, öğrendiğin her şeyi ama her şeyi sorgulamanın, doğrulamanın ne kadar önemli bir şey olduğunu öğretir.

bilime saygı aşılar.
dinlerin kaybettirdiklerini kaybettirmiyorsa çok şey kazandırıyordur mantığından hareket edersek.

kaybettirmemesiyle kazandırmaktadır.
bir şey kazandırmaz aksine kaybettirir.
kötülük, sorumsuzluk, günah.
özgür düşünce, açık fikirlilik, eleştirsel bakış açısı, bireysellik.

Kul değil bireyim !

inanmıyorum, tapmıyorum, korkmuyorum.
Ateistlerin gozunu iblis boyamis oysa dusun koca uzayda onca gezegen ve sadece dunyada yasam var bu nasil bir tesaduftur.maymuna bak icguduleriyle hareket ederken insan ole mi akli var iradesi var.hic dusinmuyorlarmi madem maymundan geldik nasil oluyorda bi anda bu maymun akillandi.madem maymundan geldik neden maymunla insan ciftlesince bebek olmazken atla esek ciftlesince bebek oluyor.yani buna sabaha kadar mantikli delil bulurum.
benim inancıma göre çok güzel bir cehennem kazandırır. iyi günlerde kullanın.
Geçici dünya zevklerine günah diye birşey olmadığını bilerek gönlü rahat ulaşma dışında hiçbir şey.Ama ya ahiret varsa?o zaman sonsuz kayıp.
Özgür beyniyle düşünüp kendi kararını verebildiği için kendine saygıyı kazandırır. Ama gelde anlat kendine saygıyı biat kültürüyle yetişmiş birisine.
Not : ateist değilim.