1. 1.
    Kardeş bak şu anda senin ciğerine bişey olsa doktora gidersin doktor sigarayı bırak der sırf senin yararına der bunu. Sen yinede içersin niye çünkü bunu istiyorsun hoşuna gidiyor dimi. Düşün öyle bir devir erkeksin. Kadına her türlü ulaşabiliyorsun. Zaten bir ürün gibi kullanılıyor. ister al ister sat sıkıntı yok. ister göm kimse gık etmiyor. Kumar serbest içki serbest yani şuan sizin ateizmdeki gibi böyle insan nefsine ne hoş geliyorsa herşey var ya kebap gibi dünya hayatı. Ve sonra biri geliyor insanlara diyor ki zina yapmayın alkol içilmeyecek eş durumunda eğer adil davranabilirseniz 4 kadar eş var. (Bu eş konusunu ayrıca tartışırız. Yani eş konusunda sıkıntın varsa Bi bakarsın peygamberin karısına nasıl davrandığına görürsün kadına nasıl davranılıyor.) ölçüde diyor hainlik yapmak yok, fazladan para kazanmak için faiz yok diyor. Ulan bu insanlar sence kabul eder mi bunu deli der geçerler. Zaten herşey istedikleri gibi gidiyor. Niye istedikleri şeyleri engelleyen bir kurala kitaba uysunlar. Dediğim gibi bi doktor bile bize iyiliğimiz için tavsiye verirken bunu zor kabul ediyoruz. Yani peygamberimin bu teklifini kabul etmeleri akıl karı bi iş değil. Burda Bi ilahi güç var yani insanların kalbine bu iman lezzetini veren bu islamı yayan bir ilah var işte. Kimse bir insanın lafıyla dönmez o işlerden. Senin o anlattıkların da güzel kardeşim islamı tanıtmıyor. insanlar yanlış yapar ama islamda yanlış yok. Şöyle bak mesela sen matematik çözüyorsun sonra karşına zor soru çıkıyor çözemedin. Ee matematik mi sorunlu yoo. Sende sıkıntı var. Sırf sen çözemedin diye senin suçunu matematiğe matematik yanlıştır diye yüklemek ne kadar akıl işi. Sonuna kadar okuduysan teşekkür ederim.
    7 -17 ... killa
  2. 2.
    "......Kardeş bak şu anda senin ciğerine bişey olsa doktora gidersin........."

doğru ben doktora giderim ama müslümanların doktora gitmemesi lazım çünkü tamamen ayet ve hadislerden derlenmiş olan tıbb-ı nebevi var.. allahın ayetini, peygamberin hadisini reddedip yahudi ve kafir doktorların eseri olan modern tıbdan medet ummak elbet kafirlik işaretidir...

bak mesela peygamber efendimizin hadis-i şerifi ne diyor: çörekotunda ölümden başka her illetin tedavisi vardır..

şimdi neredeyse bütün hadis kitaplarında dercedilmiş olan bu sahih hadisi dikkate almayıp da gidip modern kemoterapiye başvurmak en ufağından imanıın zayıflığını gösterir..

dinden çıkmış kafirlerin cezası ölümdür..
    14 -4 ... arbutus unedo
  3. 3.
    Şimdi senin konuştuğun lafın benim dediğimle ne alakası var güzel kardeşim. Kendi içindeki kini yani niye böyle islama yapıştırıyosun.
    5 -6 ... killa
  4. 4.
    Yanlış... Ateizm ile savaşılan her argüman deizm argümanı. Deizm de olmasa herkes ateist olurdu. Günümüzde kutsal kitaplardaki kanıt niteliği taşıdığı söylenen kanıtlar bulunamamıştır. Şu kalemi yapan usta ve evreni yaratan yaratıcı goygoyu bile deist argümandır.
    2 ... uzay muhtari
  5. 5.
    Yine her zamanki huyunuz olan cımbızlamayı da iyi kullanmışsın. Genelde de öyle olur ya içinden seçilir ayetler tek başına konulur bakın burda ne demiş islam aaaaa. insanın serçe parmağına bakarak resmini çizmekten başka bişey değil. Anlamak istemiyorsunuz gerçekten. islamı öğrenmek için yani bir beşer üzerinden bahsediyorum peygamber hayatı oku günümüz Müslümanlarına bakma
    3 -4 ... killa
  6. 6.
    Deist değiliz kardeşim. Telefonu yapan nasıl kullanma kılavuzu gönderiyorsa. Bizi ve alemi Yaratan Allah c.c da peygamberimizi bize örnek olsun diye göndermiştir.
    3 -5 ... killa
  7. 7.
    Kardeşim ben 18 yaşında haramlara tövbe etmiş bir gencim bir buçuk yıldır da devam ediyorum. Hiç bir cemaatle işim yok. Ne o cuyum ne bu cu. Sadece sizi kurtarmaya çalışıyorum imansızlıktan ama zor görünüyor
    2 -4 ... killa
  8. 8.
    Bak kardeşim. Dinin sana şu kalemi yaratan bir usta var o halde evreni de yaratan bir usta vardır demiyor. Sen bunu kendi mantığın ile felsefe yaparak buluyorsun. işin içine felsefe girdiğinde o argümanın teizm ile ilişkisi kesilir.

Senin teizm argümanı ile savaşmak için önce ayın ikiye ayrıldığını sonra kızıl denizin ikiye yarıldığını falan kanıtlaman gerek. Bunları kanıtlayamazsın demiyorum. Git kızıl Deniz dibinde jeolojik araştırma yap bu kadar su kütlesi ayrıldığında altındaki toprağı deforme etmez mi?

Senin inancın doğru ama savunduğun argüman deist argümanı. Bunu mu iddia ediyorsun. Bir Budist de pekala deist kanıtları ile kendini savunabilir ki savunuyor da. Buda ile islam peygamberi arasında birinin diğerinden daha haklı olduğunu kanıtlayamaz isen deizm argümanları arkasına saklanıp kanıtçılık oynayamazsın. Felsefe tüm insanlığındır. Ama o felsefenin arkasına sığınıp gnostik propaganda yapmak istiyor isen sana sorarlar bizim gnostik propagandalarımızdan farkın ney diye.
    4 -4 ... uzay muhtari
  9. 9.
    Din zaten var diyor direk. Eğer beynimiz varsa buna ulaşabiliriz değil mi yani. Kafamızda bunu kurmak için örnek kullanmak insanların uydurduğu deizm tanımına mı dahil ediyor bizi?
    2 -3 ... killa
  10. 10.
    Ben zaten inanıyorum ama bunu insanlara anlatmak için ki o insanlar da inanmamak için her türlü yolu arayan insanlar onlara örnek veriyorum. Kafalarına yatacak düşünceler aktarıyorum. Ben desem ki kardeşim Allah vardır haydi inan o inanır mı sence?
    ... killa