1. 1.
  Birbirine temelden zıtlık ihtiva eder. Şöyle ki:

  Ateizm, insanın hayt hakkı dünya ile sınırlıdır der. Fakat böylece nihayetsiz bir adaletsizliğe de imza atar. Şöyle ki:

  ateizm adalet tutarsızlığı
  ateizm adalet tutarsızlığı

  Birbirine yaş olarak yakın 2 çocuğu ele alalım. Birinin sadece 1 tane hayat hakkı henüz 4 yaşında vahşice elinden alınmıştır. Diğer çocuk ise muhtemelen 7-8 yaşlarında ama yaşadığı hayatın nasıl refah olduğu ortadadır.

  Şimdi burada bu iki hayat arasında adalet nasıl mümkün olur? Bir iş yerinde bile aynı aynı mertebede ve aynı perfromansta olan iki insana farklı maaşlar verilse adalet diye hoplayıp zıplayan biri buna nasıl göz yumabilir?

  10.000₺’lik telefonum çalındı suçlunun bulunmasını ve adaletin yerine gelmesini istiyorum diyen bir ateist; tek bir hayata sahip saf ve masum iki çocuktan birinin refah içerisinde yaşayıp diğerinin zillet içerisinde yaşayıp parçalanıp yok olmasına adalet cihetinden nasıl izahat getirebilir?

  ilk karede ki çocuğu öldüren veya ölümüne sebep olan insanları ibreti alem için meydanda benzer şekilde öldür. Adalet ettin mi? Hayır, kısas mutlak adalet değildir; zira sadece 1 hayat biçtiğin o bebek atomlarına ayrıldı gitti.

  işte bundandır ki; çoğu zaman zalim izzetinde, mazlum zilletinde bu dünyadan göçüp gidiyor ta ki mahkeme-i Küba’da mutlak adalet yerini bulsun. işte bundandır ki ahiretr lüzum vardır, ahiretsiz adalet arzulamak hurafedir ve akıl dışıdır.
  5 -13 ... lightsaber
 2. 2.
  O adaletsizliklere (?!) Yol acan seyler ateizm temelli mi yoksa islam alemi ve batı arasindaki muazzam iq puani farkindan mi?

  Ateistler icin adaletsiz veya adaletli diyemeyiz. ateistler adaletsiz demek Ateist veya kafir dediği insanlarin elinde bulunan güç kendinde olsa zaman kaybetmeden çoluk cocuk tüm kafirleri diri diri yakacak olan asalakların yanilgısıdır. senin filistinli terörist veletlerin bile abd fonlari ile okuyor (sayısi 500.000) daha dun myanmar abd'den yaptirim yedi musluman kestigi icin, aynı gavurlar olmasa yugoslavyada sirplar tek musluman birakmayacakti. Yani sen musluman olarak o ateistler kadar bile savunamuyorsun dindoslarini. Zaten Ateistler veya gavurlar olmasa hala ok yay kullanirdiniz islam alemi olarak. Burada demek istedigim sey şu; ateist denen alem muslumanlari yeri geldiginde kolluyor da ama ayni durumda muslumanlar olsa bunu kesinlikle yapmaz.

  Ama evet öte dunya var. Burda cehennemi yaşayan orada cenneti yasayacak falan. Mahkemei kubra da bana hep iskembei kubra'yi animsatmiştir zaten.
  2 -3 ... gaspirali
 3. 3.
  bir de tam tersinden düşünelim. islam'a göre allah herkesi sınav yapıyor ve bu sınav sonucunda cennet veya cehenneme gidiyorsunuz. ortada bir sınav varsa bu sınavın adil koşullarda olması gerektiğini düşünmeliyiz. peki her şeye gücü yeten allah, niçin insanlar arasında bu kadar uçurumlu bir adaletsizlik yaratmış bunu da bir sorgula istersen.
  2 ... balona rovesata ceken adam
 4. 4.
  Gayet realist bir temsile zan ve Sanrıyla mukabelede bulunan ilzam olan insanlar tarafından hedef şaşırtılarak kaçamak yapılmış gerçek.
  ——————————————————-
  ateistler adaletsiz demek ateist veya kafir dediği insanlarin elinde bulunan güç kendinde olsa zaman kaybetmeden çoluk cocuk tüm kafirleri diri diri yakacak olan asalakların yanilgısıdır.
  ——————————————————

  Mekke’nin fethi’nde Hz.muhammed ve müslümanlar son derece güçlü, kalabalık ve kuvvetliydi. Yakmadılar, yıkmadılar.

  Osmanlı devleti de zamanında çok kudretliydi ve adaletle hükmetti.

  Türkiye 3 milyondan fazla suriyeli müslümana vatanını açtı. Müslümanın yanında yine müslüman vardı, neden bahsediyorsun güzel kardeşim? Abd filistinlilere yardım ediyormuş, avrupa müslümanlara yardım ediyormuş. Cerbeze üstadısınız yemin ederim.

  Hâlâ ok yay kullanırdınız diyor. 1000 yıl boyunca süren ve batı tarafından ilkokulda beynine kazınan karanlık çağ nedir git bir öğren bakalım. O çağda batı ne yapmış, islam medeniyetleri ne yapmış, çağ kime altın kime karanlıkmış öğren de gel. Endülüs emevileri ile ilgili biraz araştırma yap sonra gel.
  3 -5 ... lightsaber
 5. 5.
  ateizmi bir din sanan asalakların tespiti. ulan zaten ateizm dünyada adalet olmadığı argümanıyla da dini ve tanrıyı reddeder. yani ben çalınan 10bin liralık telefon için adalet arayıp o adaleti bulabiliyorsam, bu dünyayı tamamen adaletli mi yapar he yavrucuğum? adaletsizliği ateizm değil dinler açıklamak zorundadır.
  2 -1 ... lennonmccartney
 6. 6.
  Peki hangi tanrı kendi yarattığı ve sonunu bildiği şeylerden dolayı yarattıklarını sorgular, yargılar, ceza verir?
  O her şeye gücü yeten ve iyi ise kötülükler neden var?
  Çünkü kaderini yönlendirmeye çalışan ve zor zamanlarında sığınacak bir yer arayan insanlara huzur veriyor.
  4 -1 ... darked
 7. 7.
  ateizmin kitabımı var ki adaleti olsun . ölçünün ne olduğunu bilir mi ateist mesela . ha bilir ama işine gelmez .

  adamlar zaten adaletten kaçıyorlar kitapdan kaçıyorlar .

  ulan ne adamsınız ya .
  -1 ... tiamat
 8. 8.
  hiç kıvırmayın arkadaşlar. o ol dedi oldu.

  Bir şeyi dilediği zaman, ona sadece “Ol” diye emreder ve o da hemen oluverir. (yasin suresi)

  iki resim de size göre onun iradesidir.

  eğer iki resim arasındaki fark zorunuza gidiyorsa onun iradesi zorunuza gidiyor demektir. kimseye birşey yamamayın.
  -1 ... noxeca
 9. 9.
  Şerri yaratmak ile şerri işlemek farkını bilmeyenlerin çaresizce savunmaya çalıştığı tutarsızlık.

  Bu dünya zaten fani, geçici ve mecazi. Ölüm muhakkak hak. Fakat allah’ın ölümü yaratması ile insanlara zâtına iman ve ibadet edip birbirlerine muavenet etsinler diye verdiği akıl ile ateşli ve son teknolojik silahlar yapıp çocukları paramparça ederek öldürmeyi allah’a atfetmek ne azim bir ithamdır?

  Ölüm kötü değil. Zaten ahirete açılan bir kapı, hakiki hayat için viraj. Ölüme izin verdi diye senin o allah’ın yarattığının başında füze patlatman mı gerekiyor?

  Bir de diyor ki o çocuğun ölümüne izin veren Allah. Allah ölümü yaratınca; bir insanın 200 kg lık bombayı çocuğun kafasında patlatması mı gerekiyor? irade sahibi olan insan. Fiili işleyen insan. Ne yapacak yani Allah tam füze isabet ederken mucizevi biçimde çocuğu 10 km3 hacminde devasa bir canlıya dönüştürüp füzenin çimdik kadar etkisi olmasını mı sağlayacak?

  Elbette ki hayır. Bu zaten imtihan sırrını tamamen bitirir. Yani bu dünyanın varlığına bir sebep olmaz. Allah da bu dünyayı boşuna yaratmış ve abesle iştigal etmiş olur. Peki ilmi, Kudreti, iradesi sonsuz mekan ve zamandan münezzeh olan Allah abes iş işler mi? Hayır.

  Suçlu elbette ki inanmayan insan. Çünkü 1 hayat var diyor ve öbürüne 4 yaşında vahşice ölümü hak görürken; diğerine 80 yaşına kadar refah içerisinde yaşamı hak görüyor.

  Zerre kadar aklı olan insan elbette bundan vaveyla edecektir.

  Ondan dolayı ateizm ve ateistlik nihayetsiz bir cinayettir. Ateistin adalet beklemesi tutarsızca ve çelişkilerle doludur.
  1 -5 ... lightsaber
 10. 10.
  ateizmle alakası yok. nedensellik bazlı bir durum. o çocuk tedavisi olmayan bir hastalıktan da ölebilirdi.
  ... kurenai