1. 1.
  kemalizmin, ilahi dinlere benzer formatta kendi rituellerini(anıtkabir ziyareti, nutuk okumak gibi) ve kendi ruhban sınıfını(tuncay özkan, deniz baykal, önder (s.a.v) v.s) oluşturmasından mütevellit ortaya atılmış iddia.
  5 -13 ... mirnettin
 2. 2.
  yanlış bir iddia.
  1 -2 ... lesterpolfus
 3. 3.
  ata sözüde değilki canım birazcık kanıksansın. Ateist kemalist olurmu? olur. Kemalist müslüman olurmu? o da olur. Nereye koydunuz bunca müslüman kemalist'i anlamadım. Burda olmayacak tek şey müslüman'dan ateist, ateist'ten müslüman olmaz. Yani her ikisi aynı anda olmaz.
  1 ... deliormanli
 4. 4.
  cia'nın türkiye toprakları üzerindeki yeni stratejisinin sloganı. adamlar böldükçe bölemedi tabi: türk-kürt, sağ-sol, alevi-sunni vs. bir yerde tıkandılar. yeni etiketlendirmeler lazım.
  3 -1 ... indoor rain
 5. 5.
  (bkz: olmaz olmaz deme olmaz olmaz)
  1 -1 ... zehir
 6. 6.
  yobazcıkların yeni uyduruğu. hakikaten bir gün ülkenin şeriat kanunlarına göre yönetileceği hayaliyle mi yanıp tutuşuyorsunuz yahu? kodumun hayalcileri sizi.
  1 -3 ... rakimalboga
 7. 7.
  (bkz: nurcuların önermeleri)

  nedense yahudi'den bile müslüman oluyor, özelleştirmelerden vs. gördüğümüz o, kemalistden olmuyor... hayret...
  2 -2 ... in tyler we trust
 8. 8.
  mantık hataları barındıran önermedir...
  ateistten kemalist olmuyorsa kemalistler ateist değildir; ateist olmayan insan da inanıyor demektir ki müslümanın kelime anlamı allaha teslim olan, onu kabul edendir! buradan bakınca da müslümanlar kemalist demektir... *
  (bgz:ateistten atari kemalistten cemali karafatmadan yarasa papyondan kravat 62 den tavşan olmaz)
  1 -1 ... vivendi
 9. 9.
  kemalistten dinci dinciden adam olmaz...
  6 -5 ... 23hapo
 10. 10.
  dini siyasete alet eden insanların * , mustafa kemal' e ne taraftan saldıracagını şaşırması durumunda ortaya cıkan iddia. nedir birader bu adamdan, görüşlerinden istediginiz. hadi hiç bir şey yapmadıgına inanıyorsun, adam ananızı, bacınızı gavurun içki mezesi olmaktan kurtarmış, daha ne yapsın. bu kadar mı gerizekalılık, bu kadar mı arapçılık olur anlamış degilim. hem kemalistim hem de müslüman, nası olucak şimdi.
  1 -1 ... xolott