bugün

Peki insan ateist olunca kavunun tadı değişiyor mu?
Ele , ayağa düsmüs akım. (bkz: çok üzülüyorum)
(bkz: ot)
hemen hemen bütün memelilerin ve özellikle de zürafanın gırtlak siniri bile akıllı ve mükemmel tasarım fikrinin saçmalığını ortaya koymaya ve deist yada atesit olmak için fazlası ile yeterlidir.

https://www.youtube.com/watch?v=D5MrGxubcdE
turkiyedeki ateistlerde genelde ben ateistim demezsem öleceğim hastaligi vardir.
örneğin;

insanlar kendi "c" vitaminlerini üretemezler.

bizim aksimize birçok hayvan bu vitamini üretir ve vücut dirençleri bize göre çok çok yüksektir. kolay kolay hasta olmazlar yani.

buna ek olarak dışarıdan alınan c vitaminleri(meyveler vs.) hiçbir şekilde vücut ihtiyacını tam olarak karşılayamaz ve bir çoğu da boşaltım yolu ile tekrar vücuttan atılır.

- gırtlak yapımız başlı başına bir sıkıntıdır mesela.

yemek yerken, su içerken boğulmaya çok müsaittir ve bunun nedeni de biraz altta kalması ve yemek borusu ile soluk borusunun kesişmesidir.

- bağırsak yapımız dört ayak üzerinde hareket eden canlılara ya da en azından zamanının büyük bir kısmını dört ayak üzerinde geçiren canlılara uygun şekilde evrimleşmiş, daha doğrusu tam olarak evrimini tamamlayamamıştır.

- buna ek olarak üstteki örneği destekler biçimde insanların ayakları ve ayak bilekleri 2 ayak üzerinde hareket eden canlılara göre zayıftır ve çabuk yorulur, hızlı hareket edemeyiz.

- omurgamız da aynı şekilde 2 ayak üzerinde hareket eden bir canlıya göre güçsüzdür ve patır kütür fıtık oluruz.

bunun gibi uzar gider, belki de sayfalarca.

şimdi senin savını ters çevirip başka bir açıdan bakalım olaya;

bu sanatkarın kusursuzluğuna inanan sizler, yaratılan bu kusurlu canlıları nasıl açıklayacaksınız?

edit: cevap veremediği soruya eksi verir, tatlı mısın sen? yerim!
şu sıralar yolunda gittiğimi farkettiğim inanç(inaçsızlık). çok muhafazakar bir aileden geliyorum dedem imam amcam devletin başına geçse şeriat ilan eder. babamda dindar biridir. fakat ben son yıllarda sürekli sorgulayarak dinsiz biri olup çıkmışım ve bunu yeni farkediyorum. şuan tanrının insanın aklının bi ürünü olduğunu düşünür oldum yani insan kendini düzene sokmak için din denen şeyi üretmiş olabilir ve insanlarda bunu ilk çağlardan bu yana şekillendirmiş. iyi yoldamıyım sözlük. kafam çok karışık mına koyim.
mantıklı ve rahat görünsede saçma bir düşüncedir. bir umutsuzluğa düşüyorsunuz diyelim o an bir ihtiyaç hissediyorsunuz bir şeylere güvenmek ve inanmak. tanrı inancınız olmadığı için geçici şeylere güveniyorsunuz ki bu da uzun vadede daha büyük umutsuzluğa düşülmesine neden oluyor. halbuki inancı olanlar bu süreci daha kolay atlatıyorlar çünkü geçiçici olmayan bir yaratıcıya inanıyorlar. gelelim yasak ve günahlara, bunlar ise düzeni sağlamak için toplumsal kurallar gibidir, dünyada suç işlendi mi hapis cezası varsa ahirettede cehennem var. tanrı kendini niye göstermiyor diyenlere ise eğer gösterse kim korkucak, kim merak edicek onu. zamanı geldiğinde herkes görecek yaratıcıyı. birçok acı, savaş, afet gibi durumlar oluyor neden müdahale etmiyor onunda cevabı eğer müdahale etse insanlar hep bencil olacak kimseye yardım etmicek yani insanlar birbirini düşünsün egosunu yensin müdahale etmez. yani ateistlik mantıklı gibi görünen bir saçmalıktır.
Kendileri için herhangi bir şey yapmak mümkün olmayan kişilerdir.
son zamanlarda sempati duyduğum düşünce
not: ateist değilim deistim ama adamlar haklı beyler.
feminizm = kocayı buluncaya kadar.
kominizm = parayı buluncaya kadar.
ateizm = uçak sallanana kadardır.
bende ateisttim biara taki önümü 9 köpek kesene kadar nasıl hayattayım bilmiyorumda o gün bugündür namazımı kılar dua mı ederim arkadaş .
tüm tanrılara ve ruhsal varlıklara olan metafizik inançları reddeden ve var olan gerçekliği inanç yoluyla açıklamayı kabul etmeyen bir felsefi düşünce akımıdır.
Din şekli değil bir düşünce biçimidir. Bunun bir de a' sız olanı vardır ki teist ya da deist denir. Bunlar sadece tanrının olduğuna inanır, dinlerle ilgili diğer kavramlara inanmazlar.
avrupa ile abd'nin en büyük kanaat grubu.
gençlik hevesi.
küçüklüğünden beri bir sikime yaramayan insanların entel artist mgörünümüne kavuşmak için büründükleri Allahsızlık durumudur. kendiileri için her iki tarafta özenle hazırlanmış ateşli ev aletleri bulunmaktadır. sözlükte her anarşik entrynin altında vardır efendim böyleleri.
(bkz: bir ateistin gözyaşları)
etrafta dağınık halde durmasını istemediğiniz ateistlerinizi içine koyup bir arada tutmanıza olanak tanıyan kap.
(bkz: başlığı açmadan bi saniye düşündün mü doğru söyle)
gunumuzde turk gencleri tarafindan kulturlu gozukme ve populer olma cabasi yolunda atilmis adim olarak gorulebilmektedir.
türkiyedeki çoğu kişi için turan dursun okumaktır.
tanrı tanımazlığı falan bir kenara koy. illa ki kafamızda cevabını aradıgımız sorular var. cok inançlı(!) olduğuna inanan birine de söyleyip azarı yeyince; hadi kızacağına beni yeniden tanrı'ya inandır dendiğinde en fazla "o sana çok yakın, allah hidayet versin sana." cinsinden sözler söyleyebiliyor. çok iyi müslüman ya, çok inançlı ya, uzaklaşmaya çalışıyor bu kişilerden. din konusunda tartışmak apayrı bir şey de, biraz saygı biraz hoşgörü. sen onun söylediklerini dinlerken o sana, senin düşüncelerine fikirlerine "çok saçma. " gibi yorumlar yapabiliyor. "islam hoşgörü dinidir. " hatırlayın. sözün özü bir şeyi tartışacaksanız hakkında yeterince bilgi sahibi olun ki küçük düşmeyin.
bir çeşit gerçeklerden kaçma yöntemi.
--spoiler--
-hocam biz bu kurban üç aile birleşip günaha giricez.
+ günaha mı?
- evet ateist olduk biz.
+ iyi de niye üç aile birleşiyosunuz evladım?
- korkuyoz allahtan.
--spoiler--
ateistlik bir düşüncedir, din değildir. ateist olmak dünya üzerinde hakaret yemek hiç değildir. ben ateist değilim fakat benim inançlarıma saygılı olan ateistlerle sözde dindar gözüken kişilerden daha çok arkadaş oluyorum. mesele din değil o kişinin kendi düşüncesidir fakat sen anlaşıyorsan sorun yok.
bir de ataistler var tabii, yanlış anlayan genç kesimden.
güncel Önemli Başlıklar