bugün

sadece islam dinini eleştirmektir.

bunun dışında pek bir faaliyetlerini gören olmamıştır.

feyste karikatür diye sayfa var orada yazılanları okuyup nasıl boş tipler olduğunu görürsünüz.
yarınları yokmuşçasına yaşamak, carpe diem bi diğer değişle. mantıklı bi yanı var gibi sonuçta dünyaya bir kez geliyoruz, olabildiğince tadını çıkarmalı
Işıklar içinde uyumak. Net.
Öldükten sonra cennete mi kerhaneye mi gideceğiz sorusunu silip atmaktır. Ölünce ölüyorsun karşim. Boşver, takıl. iyi insan ol.
Şarap akan ırmaklardan kana kana beleş şarap içmek değildir. Bu tarafta parasını verip içiyorlar zaten.
hayattan olabildiğince haz almaktır heralde.
huri sikmek değildir.
Muhtemelen mutlu olmaktır ki herkes için sebep bu olmalıdır fikrimce.
ateistlerin yaşama nedenleri olsa olsa güzel güzel çocuk yapıp onları yetiştirmektir. Halbuki bu bile onların elinde olan bişey değildir. Bir saniyesine bile hükmedemediğin bir dünyada ateist olacak kadar dangalak olmak gaflettir. Madem bu kadar eminsin ölümden sonra hayat olmadığına git intihar et nasılsa sorgu yok sual yok size göre ama yemez. Hatta en uzun yaşayanlar bunlardır.
sen niye yaşıyorsun? aptallığınız yalnızca kendinizi değil yakınınızdakileri de yakıyor.
Sanane lan sen yasiyosunda ne oluyor sanki evrenin sirrini cozuyo pis fasist comar.
Belki bir gün iman ederler.
Bazılarının hava atmak ve ilgi çekmektir.
yobaz düdüklemek.
varoluşun karmaşasında kendine kimlik arayan insanın uhrevi safsatalarla kendini teselli etmesi bir amaç olamaz. esas bu kargaşada bile kendi varoluşunu aramak, kendine buradan öz yaratmak yaşama çabası veya amacı olarak görülebilir. seni cennete daha iyi bir hayat bekliyorsa git cihat et allah yolunda öl şehit ol cennete git. sonuçta ateisttin böyle bir iddiası, beklentisi yok, bu dünyayı en iyi şekilde kullanıp tek şansını mutlu mesut şekilde yaşamak istiyor.

siz gidin cennete huri pandikleyin amk.
ben, bu hayatın amacını bilmiyorum, kısa zamanda da bilimin bu amacı keşfedebileceğini düşünmüyorum. bu sebeple benim yaşamdaki amacım, kendimden çok daha üstün bir insan yetiştirmek. onları, bu amacı bulabilecek veya buldurtabilecek donanımla donatmak.

bunu yapabilmek için ilk olarak kendimi eğitiyorum. bir çocuğu eğitmek, eğitimini planlamak, yapmak veya evlatlık edinmek kadar kolay değil.

ateistler bu tarz amaçlar bulacaktır hayatta, hiç bulamazsa kendini öldürür, orası da sıkıntı değil.

insanın istemsiz bir şekilde uğraştığı amacı ne derseniz, bulgulara göre gen havuzunu genişletmek, bu sayede hayatta kalmak üzerinedir. insan, varlığına şahsi olarak bakmaz, tüm insanlık olarak bakar. tek farkı, zevki için, yanlışlıkla veya isteyerek üreyebilmesidir.
ölünce yok olacağını düşündüğü için yaşıyor. neyini anlamadın kardeş?
asıl müslümanlar neden yaşıyor amk erkenden gitsenize cennete bunun için bir sürü yol var ama en etkilsi canlı bomba yöntemi.
Yaşamın amacı ölümdür. Ancak bunu anlayan bir birey gerçekten yaşamış sayılabilir.
kendini gerçekleştirmek ve insanlara faydalı olmaktır. tanrı fikrine inanmadığımızda, tanrı kavramıyla birlikte gelen öte dünya inanışını da reddetmiş oluruz. bu reddedişin, yaşamı anlamsız kıldığını düşünürüz. evet, ölümle tamamen biten bir yaşam gerçekten de saçma ve anlamsız gibi görünebiir ama hayatı anlamlandıracak bir çok şey var: sevgi gibi. insanlara yararlı olmak gibi. iyi bir gaye için mücadele etmek gibi... (iyinin ölçütü, herkese yararlı olması)
velhasıl, öte dünya tasavvuru hayata anlam katar ama bu kavramı yok etmiş olan bir ateist bu boşluğu başka şeylerle pekala doldurabilir.
ateistin yaşama amacı ev yapmaya benzer. şimdi zaten en geç 80 yaşında ölürüz niye ev yapıyoruz ki? bi daha o kadar para gidecek. işte böyle düşünmek lazım.
ev yaparsın çünkü ona ihtiyacın vardır ve o evi yapma amacın seni 80 sene içinde barındırmasıdır. şimdi bu evi sen boşuna mı yapmış oluyorsun?

işte yaşamak da böyle bir şeydir, dünyaya bir defa geliyoruz ve bunu olabildiğince huzurlu ve iyi şekilde geçirmeye özen gösteriyoruz. sonuçta bu büyük bir şans ve bir daha asla olmayacak.

ben böyle bakıyorum olaya.

ha dinin verdiği cennet ütopyasına inanmıyorum orası ayrı. bana göre bir cennet olması mümkünse onu da gaipten beklemek yerine dünyada yapabiliriz.

yoksa öyle sonsuz bir cennet verecekler, huri verip göbeğinden zeytin yiyebileceğiz falan biraz arap fantezisi. bunlar insanı tatmin edebilir ama tatmin olmak için bir tanrıya ihtiyacınız yoksa bunlara inanmanıza bir gerek de yoktur.
Insanın yaşama amacını sadece bir dine inanmaya hatta muhtemelen müslüman olmaya bağlamaya çalışan insan serzenişidir.
amip topluluğunun amacı kadar bile kıymetli değiller. ölünce gübre olacaklar. dunyanin en evcil hayvan türüdür. amfibi den türediklerine inanirlar.
Allah inkar edenler için 'beyinsizler' diyor.
öyleyse amaç falan ne arar. o kadar kafa nerde? allah öyle söylüyor sen diyorsun ki amaç falan. mal olum bunlar.
Ota boka Allah'ın varlığını sorgulamak.
güncel Önemli Başlıklar