1. 1.
  dünyadaki 8 milyar insanın parmak ve dil izinin farklı olması tesadüf,

  sadece dünyada olan ve dünyayı zararlı ışınlardan ve gök taşlarından koruyan atmosfer tesadüf,

  furkan suresi 53. ayette de geçen büyük okyanustaki tatlı ve acı suyun karışmaması tesadüf,

  dünyanın bir derece aşağı, bir derece yukarı ve bir derece güneşe yakın olması halinde hayatın olmaması tesadüf,

  dünya nüfusunda kadın ve erkeğin -çok küçük istisnalar hariç- dengeli olarak dağılımı tesadüf, ( düşünsenize dünyanın yüzde doksanı erkek, yüzde onu kadın olsaydı neler olurdu?)

  gece ve gündüzün, mevsimlerin peş peşe sırasıyla birbirini takip etmesi tesadüf,

  amerika ve ingiltere'yi buzul olmaktan kurtaran golf stream sıcak su akıntısı tesadüf,

  iki damla suyun birleşmesinden 9 ay gibi bir sürede insan gibi bir canlının anne karnında tüm ihtiyaçlarının giderilmesi ve anne olana kadar göğsünde süt olmayan kadının anne olduğunda sütünün oluvermesi tesadüf,

  arının kusması şifa kaynağı bal, tavuğundan kıçından çıkan protein, vitamin deposu yumurta tesadüf,

  ateistlere göre hepsi kör tesadüf, yersen...
  9 -18 ... yagmuradam44
 2. 2.
  Onlar, sağırdırlar (hakkı işitmezler), dilsizdirler (imanı ikrar etmezler), kördürler (anlayış gözü ile hakkı ayırdetmezler), artık onlar (bu hallerinden) dönmezler. ( bakara 18)
  6 -2 ... yagmuradam44
 3. 3.
  o tatlı ve acı su birbirine karışıyor yavaş bir şekilde karışıyor ama yinede karışıyor.

  yine de hoşgeldin level 1 ataist cürüdücü.
  8 -2 ... bruce dickinson is back
 4. 4.
  her ne kadar ateist olmasamda, "cevabini veremedigim sorular var, demek ki allah var" sonucu cikarmak ateistlikten bile aptalca bir sonuc.
  9 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir
 5. 5.
  Bundan bir milyon yil sonrasini gorebilmeyi ve gorebilmenizi cok isterdim. Homo sapiensten ayrilmis turleri gorunce de kuranda yaziyordu diyebileceginiz bir sey bulabilecek miydiniz acaba?

  Biz ozel degiliz. Baslangic degiliz. Son da degiliz. Bizden once gelen bir sonsuz zaman dilimi var. Bizden sonra da olacak. Tum insanlar olarak sifir noktasindayiz. Biz olsak da olmasak da ya da dunya olsa da olmasa da evren var olmaya devam edecek. Daha oncesinde de var oldugu gibi.

  Edit: tum bu sonsuz zaman diliminde tanri neden seni ozel kilsin? Senden sonra etrafina cok daha iyi uyum saglamis cok daha yetenekli turler olusacak. Onlardan sonra da. Vr bu boyle devam edecek. Her zaman daha iyisi olmasi potansiyeli ile. Tanri homo erectuslari secmediyse sapiensleri de secmez.
  2 -1 ... lisa garcia
 6. 6.
  yukarıda sıralananlara tesadüf demek bir binanın, evin, arabanın tesadüfen oluştuğunu iddia etmek kadar deli saçmalılığıdır. resim varsa ressam vardır, şiir varsa şair vardır, bina varsa mimar vardır, araba varsa mühendis vardır, kısaca eser varsa eser sahibi de vardır, onun imzası da vardır.
  1 -4 ... yagmuradam44
 7. 7.
  Kimileri tesadüfe inanıyor. Kimileri de gökden mesaj geldiğine.

  Değişik kafalar kral.
  ... uzay muhtari
 8. 8.
  Söylediklerinin hepsinin mantıklı açıklaması var sen başka tesadüflere bak mesela orta doğunun bu halde olması tesadüf mü sence onu araştır.
  2 ... oburiks in donunun lastigi
 9. 9.
  Hey felsefeye yeni girişmiş liseli. Tanrı sensin ve her şeyi sen kendi kafanda yarattın ve bu mucize sandığın her şey senin hayal ürünün ve bir mental şok yüzünden evreni değiştirsen bile fark edemiyorsun desek kanıtlayabilecen mi aksini. Yoksa ben allahııım diye dolaşan meczuplardan birine mi dönüşecen.
  1 -1 ... uzay muhtari
 10. 10.
  --spoiler--
  resim varsa ressam vardır, şiir varsa şair vardır, bina varsa mimar vardır, araba varsa mühendis vardır, kısaca eser varsa eser sahibi de vardır.
  --spoiler--
  Herşeyde bir yaratıcı arayan mantık iş Allah'a gelince neden aynı mantığı güderek ondada bir yaratıcı aramaz, enteresan.
  (bkz: algıda seçicilik)
  1 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir