bugün

gerçek hayatta biraz sıkar.

burda meydan geniş, salvoluyorsunuz.

hadi bu salvoladıklarınızın milyarda birini söyleyin ya bu millet götünüzü kessin. çok uzağa gitmeyin on beş yirmi sene öncesine bakın, hadsizlere ne tür cezalar verildiğini görürsünüz. bunu bildiğiniz için ancak burdan ötersiniz.

bırakın milleti. hasdi buyurun zirve yapalım. allah a ve resulune sövenlerin tamamı birleşşsin. yer mekan ve zaman size ait, bakalım binde birini diyecekmisiniz. diyemezsiniz.

niye? çünkü tarih acz içinde kıvrana kıvrana ölümü göze almış bir müslümöandan daha müthiş silahın keşfedilmediğini yazacaktır. dsenemesı bedava. ölürsem şehit kalırsam gaziyim. ama hiç birinize allah resulune dil uzattırmam. haysiyetsiz itler sizi.

not: söylediklerimde tehdit yoktur. sadece durum tespiti. u memlekette benim gibi düşünen en az 65 milyon adam bulursunuz.
ben oldukça inançlı bir müslüman olarak hayatımda ve sözlüklerde ateistlerin olmasından memnunum. çünkü bu adamların sorduğu ''neden?'' sorusu, insana geçmişten gelen hurafelere dayalı ve deforme olmuş dinin bazı kısımlarının yeniden ele alınmasını sağlıyor. müslümanların ''lan ya dinden çıkarsak?'' diye soramadığı soruları, bu arkadaşlarımız soruyorlar ve ben bundan kat'i olarak memnunum.

ha, bu arkadaşların ekseriyetle patavatsız, küçük düşürücü, kendisine konu açıklansa dahi düşüncesinden kopmayan, islam'daki sabit fikirliliği eleştirip islam hakkındaki sabit fikirlerinden vazgeçmeyen, reformist islamcılara ''o kadar alim yanlış mı demiş?'' demesine rağmen gelenekçi müslümanlara ''gerici, çağdışı ve yobaz'' tanımlarını uygun gören, ortada bir yer almaya çalışan müslümanların kafasını karıştırmak için elinden geleni yapan, aynı zamanda konuyu çözmek için değil, konuyu daha da karıştırıp bilkülliye inançlı insanları çözümsüzlüğe itmek için uğraş veren, kendince gerici bulduğu fıkıhı eleştirip, yeni fıkıh anlayışı ortaya koyanlara 'ha gayret, dinden çıkmana az kaldı' tarzında espriler yapan bir tipleme çizdiği de sabittir.

ateistlerle kavga fikrî zeminde olur. ama konu çözüme ulaştığında da onu kabul eden ateistler daha bir hoştur.
normaldir. gerçek hayatta ise müslüman ülkelerin hepsinin kaderini ateistler belirler, yani allah diye ateistlere tapsalar yeridir, çünkü kaza ve kader hep onlardan* gelir.
müslümanların sanaldada barbar olması.
görsel

(bkz: zigot terk)
moderatörlerin duyması elzem olan durumdur.
maalesef hor görülmenin ve dışlanmanın bir yansımasıdır. azınlıkta olmayıp da sanal olmayan ortamlarda sürekli diklenmek basit olandır. ülkede meydan müslüman türk olanlarındır, onun dışındaki her kesim ancak bu grubun çizgilerini kabul ederse yaşamaya devam eder.
sözlüğün acımasız, mert, korkusuz olmasından kaynaklanan durumdur.
manipülatif cani moronlar tarafından otellerde yakılma tehlikesini göze almak kolay değil elbet.
Götümüzü kesecek millet yobaz olduğu için burada konuşuyoruz. Sabit fikirleri yüzünden hiç bir şeyi eleştiremeyen insanlar din gibi mantıksızlıklarla dolu şeylere inanıyor.
(bkz: Fikirleri yüzünden katledilmek istenen insanlar)
gerçek hayatta ses etmekten çekindiklerindendir. ey müslüman yazarlar; gidin de bir fb tribününde gs bayrağı açın ya da gidin bir gs tribününde fb bayrağı açın. bunları yapamamak korkaklık değildir, tıpkı milliyetçilik ve din fanatizminin had safhada olduğu toplumumuzda 'ben ateistim' diyememenin korkaklık olmadığı gibi!
sen kimsin kardeşim sen nesin. neyi temsil ediyorsun. ateizm-müslüman ayrımı yapıyorum diyorsan eğer şayet emin ol bu vahşi ve hırçın tavrınla o köşeye bırak 65 milyonu 3 5 çapulcu zor bulursun.

(bkz: yobazların sadece sözlüklerde atarlanması)
ilginç yorumdur. herkese saygımız var demek isterdim amaaa bok var.
Böyle bir zihniyetin ta anassını avradını... Arkadaş her platformda düşünceye gem vurmak, düşünceyi baskılamak böyle faşizan bir tutum daha olamaz. insanlar neye inanırsa inansın neyi savunurlarsa savunsun, ilgini çekmez belki katılmazsın çok doğal ancak üzerinde hakimiyet kurma çaban nedir a şakirt. Böyle insanları Aytmatow'un hikayelerindeki "mankurt"lara benzetirim*. onların kafasındaki derilerdir delirten bunların da saf yobazlıkları. acınası yaratıklardır.
(bkz: nasıl şakirt olunur)
hadi atayizler buna da cevap verin!
klavye başında olmanın verdiği sınırsız özgüvenin sonucudur. tabi sadece ateistler için geçerli bir durum değil bu. aykırı fikirleri dilediğince yardırabiliyorsun, birileri seni dövmek istese bile;

--spoiler--
hehhe! yakalayamaz kiiiii!
--spoiler--

gibi çocukça bir tavırla, saçmalamanın dibine vurma imkanı veriyor bu sosyal medya.
adamına göre değişmektedir. düşüncesinin altını dolduramayan, sırf marjinallik olsun diye ateist olan tonla adam var. bunları sadece nette ötmeleri normal.

ama ya, inanmadığı dini değerleri, a dini b dini diye ayırt etmeksizin, her soruyu göğsüne yumuşatıp incık boncuk demeksizin yalayıp yutmuş, kendisine özgüveni tavan adamlar?

işte onlar, hocasının karşısında da, sınıfın kalabalık ortamlarında da, çatır çatır konuşur. kimsenin de onlarla laf yarıştırmaya gözü almaz.
tarihteki önemli bilimsel buluşların ateislerden çıktığını bilmeden sallama işi.

lan elindeki bilgisayarı bulan herif ateistti. kullanmasana yiyorsa.
ya nolacaydı? ateistim diye bağırsaydıda kaldığı evi mi kundaklasalardı? evinin kapısına işaret mi çaksalardı? yolunu kesip ağzını yüzünümü kırsalardı? sen adamlara her platformda konuşma hakkı tanıdın da konuşmadılar mı?
sike sike not: müslümanım, akp li değilim.
Toplum baskısı yüzünden dile getirilemeyen dini görüşünü sanal ortamda rahat bir şekilde haykırmasıdır aslında. Gün gelecek Türkiye'de de dini görüşü yüzünden yakılan, aşağılanan, dövülen, öldürülen insan kalmayacak. Toplum buna hazır olana kadar sanal ortamda bunu haykıracaktır.
ateistlere yöneltilen meşhur bi soru vardır: ya allah varsa?. iyi düşünülmelidir. ateistler seslerini islam için kullansalar gür sesli müslümanlar safında yer alabilirler.
saygılı olmaları şartıyla diledikleri kadar çıkarabilirler. demokrat bir ortamdayız beyler. fikir, düşünce ve bunu açıklama özgürlüğü var. yalarıng.
güncel Önemli Başlıklar