bugün

itiraz edecek birinin olduğunu sanmadığım realite.

son günlerde gavurca olmasından dolayı daha havalı olduğu için kendilerine ateist dedirtmekten hoşlanan aslında bildiğin kafir olan kişiler çokça görülmektedir. bu, her şeyden önce ahir zamana çok az kaldığının en büyük kanıtıdır.

kendisini, anasını, babasını, tüm sevdiklerini yaratan, her nefes alıp vermesinin sebebi, mülkün sahibi yüce allah'ı * reddetmek, materyalizm in peydah olmasından bu yana yani son 3-4 yüzyıldır çıkmıştır. ondan önce kafir denilen şeyler, allah'ın varlığını değil birliğini yok sayan bir şeyler idi.

kendisine verilen bu kadar nimeti, sırf bir gurur uğruna reddeden, hatta reddetmeyen ama öyle göstermeye çalışan bir kişinin nasıl olur da iyi insan olduğu düşünülebilir?

özetlemek gerekirse şöyle söylenebilir. "iyi ateist yoktur, içindeki kötülüğü dışarı çıkaracak cesareti olmayan ateist vardır."

allah sevgisi olmayan insanda (her ne kadar inkar edilecek olsa da gerçeği değiştirmez) anne, baba, kardeş, eş, dost sevgisi olamaz. diğer tüm sevgileri veren yine allah'tır. ateistlerin, ölen akrabaları için üzülmeleri de sahtedir, doğanlara sevinmeleri de. hiçbir düşünceleri gerçek ve sağlam bir mantık düzlemi üzerine olmadığından allah'ın ibret için yaşattığı olayları algılayamamakta, içlerindeki ateşi körüklemekten başka işe yaramamaktadırlar.

yüce allah'ın tahrif olmadan günümüze gelen ve kıyamete kadar da baki kalacak tek kitabı kur'an azimüşşan'ının tur suresinde kendisine ateist diyen bu yoldan çıkmış sapkınlara en güzel cevaplar ard arda veriliyor.

(bkz: bismillahirrahmanirrahim)

29. ey resulüm, sen irşad ve nasihatına devam et. sen rabbinin ihsanı sayesinde kâfirlerin iddia ettikleri gibi kâhin de değilsin, deli de değilsin.

30. ne o, yoksa onlar senin hakkında: "ne olacak? şairin biri! feleğin onun başına neler getireceğini göreceğiz" mi diyorlar?

31. de ki: "bekleyin bakalım! ben de sizin fecî âkıbetinizi bekliyorum."

32. akılları mı kendilerinden bunu istiyor, yoksa onlar azgın bir toplum olduklarından mı böyle yapıyorlar?

33. yahut kur'ân'ı "kendi uydurdu" mu diyorlar? hayır! onlar bu iddialarında samimî değiller. onların inanmaya niyetleri yok da onun için bu kabîl sözler sarfediyorlar. (vicdanları ağızlarından çıkan bu iddiayı kabul etmez. zira araplardan bir ferdin bütün arapları âciz bırakacak bir eser ortaya koyamayacağını kesin bilirler.)

34. o halde bu iddialarında tutarlı iseler kur'ân gibi bir söz getirsinler bakalım!

35. onlar bir yaratan olmaksızın mı yaratıldılar? yoksa kendi kendilerini mi yarattılar?

36. yoksa, gökleri ve yeri onlar mı yarattılar? hayır, onlar kesin bilgiye ulaşmaya gitmezler.

37. yoksa rabbinin hazineleri onların mı yanında? yoksa kâinatı onlar mı yönetiyorlar?

38. yoksa onların yükselmelerini sağlayan bir merdivenleri, kuleleri var da o sayede mi göklerin haberlerini dinliyorlar? öyleyse o haber dinleyenleri kim ise, meleklerin sözlerini dinlediğine dair kesin bir delil getirsin!

39. yoksa kız çocukları o'nun da, erkekler sizin mi?

40. yoksa onlardan vahyi tebliğ, risalet ve irşad hizmetlerinden ötürü bir ücret istiyorsun da, onlar ağır bir borç yükü altında eziliyorlar mı?

41. yoksa gayba dair bilgiler kendilerinin elinin altındadır da, onlar oradan istedikleri tarzda yazıp kopyalıyorlar mı?

42. yoksa onlar bir tuzak mı kurmak istiyorlar? şunu bilsinler ki: asıl kapana kısılacak olanlar, o kâfirler olacaklar.

43. yoksa onların allah'tan başka bir tanrıları mı var? allah onların iddia ettikleri ortaklardan münezzeh ve yücedir.

44. şayet kendilerinin kötü bir maksatla istedikleri gibi gökten bir parçanın düştüğünü görseler, inatlarından ötürü "bunlar üst üste yığılmış bulutlardır" derler.

45. o halde sen onları, darbe yiyip çarpılacakları güne kadar kendi hallerine bırak! (bu âyetin işaret ettiği hadiselerin birincisi, bedir zaferidir.)

46. o gün hile ve tuzakları kendilerine asla fayda sağlamaz ve yardım da görmezler.

47. muhakkak ki o zalimlere bundan başka azap da vardır; fakat onların çoğu bunu bilmezler.

48-49. rabbinin hükmü yerine gelinceye kadar sabret. çünkü sen bizim himayemiz altındasın. namaza kalktığında rabbini hamd ile tenzih et. geceleyin de, gecenin sonunda yıldızların batışının ardından da o'na ibadet edip tenzih et. (namaza kalktığında:"subhanekellahümme ve bi hamdike" demek, mânası mümkün olduğu gibi, "uykudan kalktığında" veya "herhangi bir meclisten, bir yerden kalktığında" mânasına da gelebilir.)
(bkz: dincilerin hepsinin birer melaike olması)
(bkz: valla billa)*
(bkz: tayyip)
toplumda farklı düşüncelerin olması yani azınlık olmak kimseyi kötü yapmaz.
Allah'ı inkar etmek iyilik yada kötülük ölçütü değildir. ben müslümanım dedikten sonra hırsızlık yapan ya da hayatını yalan üzerine kuran insanlardan iyi insan diye bahsetmek doğru değildir.
hiç hapse girmiş ateist olmadığından geçersiz önerme.
bakk sennnnn diyen birinin olduğu saptamadır...
kuran'ı savunmak için kurandan ayet getirme garipliğiyle yazılınca ancak bu kadar olur denilesidir..

- kuranı allah mı gönderdi?
- evet..
- nerden bilicez?
- kuranda yazıyor...
ateistlere atılan bir çamurdur. namaz kılıp, oruç tutup dinime bağlıyım ben hede hödü deyip küçük kızlara tecavüz etmezler, milletin inancına saygısızlık yapmazlar sadece eleştirirler, kindar değillerdir yobazlar gibi, en önemlisi de okurlar ot gibi yaşamazlar. bu insanların kötü olma ihtimali yoktur. genellemeni bafileyim senin. * *
3. paragrafa bakıldığında einstein dahil bütün ateistlerin kör cahil kendini bilmez olduğunu söyleyen saftirik önermedir.. akıl tutulmasıdır...
http://www.facebook.com/v...v=217692998928&ref=mf
okumadım bu yazılanları. sadece göz gezdirdim.
ateist değilim fakat çok kuvvetli bir inancım da yok. bundan 7 sene öncesine kadar ise hiç inanmıyordum. o zaman da annemi, babamı, kardeşimi kendimden çok seviyordum, dostlarıma değer veriyordum, hırsızlık yapmıyordum, benim olmayan bir şeye göz dikmiyordum, iftira atmıyordum, kuyu kazmıyordum...bu böyle devam eder gider ve en önemlisi bu başlıkta olduğu gibi gereksiz genellemelerle insanları lekelemiyordum. başlığı açan insana soruyorum sen kimsin de senin gibi değilim diye beni yargılayabiliyorsun. sana kim bu hakkı veriyor. taptığın allah mı? olup olmadığından asla emin olamayacağın allah mı? reddedince aptal nasıl olunuyor onu da anlamış değilim. görmediğin, bilmediğin, sadece içsel bir şekilde olmasını dileyip aklının içinde oldurduğun bir şey için nasıl bu kadar yargıda bulunulabilir? "inananlar akıllı inanmayanlar salak" gibi bir çıkarım yapmak ne derece akla mantığa sığar. yüzeysellik denen bir şey vardır tamam da bu kadarı da fazla değil midir?
kalbi, aklı ve vicdanı varsa bir insanın gerisi pek konuşulmaya değmez.
din diye insanları sömüren hatta tecavüz bile eden, insanların yaşama hakkını sırf bir dine mensup değil diye elinden alabilecek kadar gerizekalılardan beklenebilcek bi genellemedir...*
(bkz: #6852526) *** *
bu insanlardan daha kötü olmazlar bi taraflarını da yırtsalar..

ayrıca, bu başlığı ve buna benzer başlık açan* gerzekler topluluğunu dikkate almayızın lütfen.. eksi oy bile vermiyorum lan, benim eksi oyum bile sana veremiceğim kadar kıymetli amele.. kendi salaklığınla kuytu bi köşede öl.. senin yaşaman insanlık için büyük bir ayıp!!!

allahın eziği seni, saçmasapan genellemelerden bir demet yapınca kendini hafiflemiş hisseden zihniyet eseri..
dinsiz olmalarından değil, insan olmalarından ileri gelir. çok dindar tanıyorum, çevirdikleri pek çok dolap biliyorum. ben çok mu iyiyim? yoo, onlardan beterim. "iman yok sende adam da öldürürsün ki!" dediklerinde "he" deyip geçiyorum. ama insanım yahu, ibnelik var içimde. hem ateist bile değilim düşün bak. ne diyorsunuz siz ona, var mı yok mu kafası basmayana? agnostik mi oluyor o? "varsa var hacu ben anlamam yav o işlerden" diyen? "belki fardır cnm yha =(" diyenlere ne deniyor? ne bileyim. herkes kötü değil mi lan?
yaratıcısından habersiz bünyedir, daha ne olsun, iyidir kötüdür ayrı ama zihinsel bir sorun oldugu aşikardır.
(bkz: osurup osurup ipe dizmek)

tek kotulukleri allah yoktur demeleridir. bunu soylemenin kotu oldugu ise yine allah'in* ayetlerine dayandirilir. bunu yapanlar durumu karsilarindakinin inanmadigi bir seye dayandirmaya devam ettikleri olcude gulunclesmektedirler.

(bkz: #6102689)
komik önermedir.
çok doğru bir önermedir.
ateistler kötüdür.

deniz feneri'ne bağış yapıp din sülüklerini doyurmazlar mesela, bacak kadar kız çocuklarını allah adına koyunlarına almazlar. kendilerine bomba sarıp şehadet uğruna masum insanların içinde patlamazlar, sırf birisi ile sevişti diye bir kadını toprağa gömüp taşlayarak öldürmezler. her yıl oruç adına aç kalmayanları dövmezler üniversitelerde, ya da her yıl işkenceler ederek hayvan boğazlamazlar. oyuncak bebeklerden tahrik olmayı beceremezler, kimsenin hayatını çağdışı kurallarla düzenlemeye çalışmazlar.

kötüdür ateistler. çok kötüdürler.
...
editçik:
(bkz: go to power)
beni ilgilendirmeyen durumdur. ilgilendiren durum için: (bkz: kötü insanlar olması)
milyarlarca yıldır kimsenin görmediği,duymadığı bir varlığa inanan insanların onu haklı olarak yoksayan kimselere karşı yaptığı mantıksız önerme.şunu aklınızın bir köşesine yazın artık; duyu organlarıyla algılanamayan "şeyler" yoktur.sırf olmayan şeye inanmadığı için de bir insan kötü sayılamaz.

başlığı açan arkadaşa ayrıca şunu söylemek isterim;ben bugün gittim kızılaya kan verdim. neden verdim biliyo musun? eğer senin başına ileride bir kaza gelirse ve kana ihtiyacın olursa onu hayatta kalmak için kullan diye. kan verirken de "müslümana verilmez" diye not düşürmedim. olurda birgün o kana ihtiyacın olursa kötü olarak tabir ettiğin insanların kanıyla yaşayacak kadar alçaldığını unutma tamam mı güzel insan.

(bkz: bu kafayla zor)
kötü bir insan olan ateistlere bir örnek verilebilirse inanılabilirliği artıcak olan önerme.
http://www.youtube.com/watch?v=UzrKi1IeXPQ&feature=related
tamamen yanlis bir onermedir. parayla imanin kimde oldugu belli olmaz misali kotunun de nereden gelecegi hic belli olmaz.
hayattaki yegane amacı, hurilerle şarap ırmaklarında cilveleşmek, gılmanlara berisini ovalatmak olan insanlar tarafından doğrulanması kaçınılmazdır. bir de işin orospu çocuğu boyutu varmış onu da öğrenmiş bulunduk, kaale almaya gerek yoktur.

cinlere inanan birini insan yerine koymanın haceti var mıdır?
elbette yoktur. geceleri sıçarken alttan cin çıkıp da cennet gılmanlarının muazzam aktivitesini ayaküstü gerçekleştirmesin diye götünü büzüştüren birini birey olarak kaale almak saçmalığın daniskasıdır. kabile olarak yontula yontula varlıklarını sonlandırmak ise kaçınılmaz olarak insanlık vazifesidir.

(bkz: cinler götünü sikmesin diye dua eden insan)
kötü veya iyi olmanın dinle bir alakası olmadığını şu ülkede bile hala anlayamamış beyinlerin inandığı teori. ''dindarlık'' adı altında, bilmem kaç kere hacca gitmiş gelmiş zatların herkesi dolandırdığını, ateist olduğunu bildiğimiz bir zatında cüzzamlı diye yanına kimselerin yaklaşamadığı insanların yanında olarak onlara yardım elini uzattığını gören bizler değiliz sanki. evet bu iki örnekle bile böyle bir genellemenin yapılamayacağı açıktır.

iyilik ve kötülük dinle ölçülmüyor. kötü ve iyi kavramları ruhani değil, tam tersi insani değerlerin farkındalığı ile ortaya çıkıyor bana göre.
şimdi diyeceksiniz ki inananlarda allah korkusu diye birşey var. bunu diyenlerin ağzına bi tane çakasım geliyor gerçekten. ulan sırf bu korku yüzünden mi kötülük yapmıyorsun. nerde peki senin insanlığın?
ateistlere sataşan başlığa ait entryde sürekli kur'andan bahsederken, devam eden ayetlerinde hristiyan ve yahudiler için de yanlış yolda olduklarını ifade eden kaynağa göre ;

a.) ateistler kötüdür.
b.) yahudiler kötüdür.
c.) hristiyanlar kötüdür.
d.) salih amel işleyen müslümanlar iyidir.
e.) diğer müslümanlar da zaten kötüdür.

onca ayeti ve fazlasını okuyup sadece bir şık üzerine gidecek kadar bilgi edinen yazar saçmalığıdır. hem insana karşı kötü olmakla Allah a karşı kötü ya da günahkar olmak arasında çoook fark vardır.
bana göre yanlış genellemedir.
daha öncesinde bende ateistlere hoş yaklaşmıyordum ama sonra fikirlerim değişti.
birsürü ateist hocalarım ve arkadaşlarım oldu tanıdığım bir çok dindar hocalarım ve arkadaşlarımdan çok daha iyidiler (insandılar)!önemli olan bir insanın neye inandığı yada inanmadığı değildir bence,önemli olan yaptıklarıdır. çevresini rahatsız etmiyorsa,sevgi doluysa ve insanları gerçekten kendileri oldukları için seviyorsa bırakın neye inanırsa inansın yada inanmasın.
çok insan gördüm müslümanım diye geçinip neler yapan.. önemli olan insan(!) olmak müslüman yada ateist olmak değil.
sonuçta her koyun kendi bacağından asılacak..
ateist

"ee caylar kimden ateistliğine devam ediyor hâlâ.
inanç emperyalizminin yarı sömürgesiyiz dedi caylar kimden.
ee caylar kimden ateistliğine devam ediyor hâlâ."
bir sözlük sitesinde çıktı bunlar, tek entryde,
kapkara haykıran puntolarla,
bir sözlük sitesinde, fotoğrafı yok saygıdeğer(!) yazarın
tek entryde suçluyor, yaftalıyor, saygıdeğer (!) yazar
amerika, başımıza 350 kişi sardı, 350 kişi.
"inanç emperyalizminin yarı sömürgesiyiz dedi caylar kimden.
ee caylar kimden ateistliğine devam ediyor hâlâ."
evet, ateistim, siz tanrıseverseniz, siz teistseniz,
ben tanrıtanımazım, ben ateistim.
teistlik tarikatlarınızsa,
kasalarınıza giren yardımlarsa teistlik,
teistlik, paraları cukka edip köşe olmaksa,
teistlik, küçücük kızlara tecavüz etmekse inanç uğruna,
çalışmadan para kazanmaksa teistlik,
teistlik muskalarıysa şıhlarınızın,
teistlik, recmse, teistlik, canlı bombaysa,
misyonerliğinizse, cihadınızsa teistlik,
teistlik, amerikan yalakalığı, amerikan vatandaşlığıysa,
amerikan iktidarıysa, siyasetiyse,
teistlik, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
ben ateistim.
yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla:
ee caylar kimden ateistliğine devam ediyor hâlâ.

edit: kafiye.