bugün

ateistlerin yüzde doksanının salladığı yalandır.
Büyük yalandır. Oradan buradan seçilmiş bir kaç ayeti tekrar edip dururlar halbuki onun öncesindeki ve sonrasındaki 2 ayeti söyle desen mal mal bakarlar. Bir iki ayeti bilince kuranı hatim ettiklerini sanarlar. Acırım.
Yalan değildir.
bir ateist olarak tek başıma çürüteceğim hededir

ailem muhafazakar olduğu için ilk ve lise yıllarım dini eğitimle geçti

2 türkçe 2 arapça olmak üzere hatim ettim

teşekkürler.

edit; be anasını siktiğimin gerizekalıları kötü bir şey mi söyledik sanki eksilediniz herkesi kendiniz gibi cahil mi sanıyorsunuz?
Zorunlu din dersi ile çürütülen teori. Sanki sen Darwin'i çok biliyorsun dediğim.
abilere dahi gitmişliğim vardir.
zaten mealiyle birlikte okusalar imana gelecekler de işte.
kuranı ateistler anlayarak bir defa türkçe okur, dindarlar ise anlamadan sürekli arapça olarak okur, aradaki fark budur.
karşınızda canlı antitezin olduğu beyandır.
bir ateistin gözünden kuran hazır indirilmiş bir kitap değil milyarlarca yıllık bir evrimin sonucunda oluşmuş zekanın ve insanlığın kadim bilgilerinin bir özetidir, bu açıdan nefessiz okurlar. selam ve dua ile.
okusada anlamamış .
imanlı olduğunu ve Allah'a inandığını iddia eden binlerce müslümanın kutsal kitap kur'an-ı kerim'i okumadığı, okusa da bir şey anlamadığı, anlasa da Ömer Çelakıl'ın anladıklarını da karıştırdığı düşünüldüğünde çok da üzerinde durulmaması gereken bir yalandır. Hakikaten şimdi baktım da adamın soyadı da çok müsaitmiş bu tarz işlere.*
Benim incili okudum yalanı ile kapisir.
Ulen yalan borcumuz mu var?
Dandik kitaba az daha 75 küsür para sayıyordum neyseki ucuz yirttim 30 küsür liraya kurtardim parami.
Süleyman'cı yurdunda kalmış bir ateist olarak söylüyorum ki kuranın arapçasını ve Türkçesini okudum bitirdim. Ne bi keyif aldım ne de bir nurlanma hissettim tamamen saçma bir kitap olduğunu düşündüm. Namaz kılarken bunları türkçe okuduğumu düşündüm ve ne kadar saçma olduğunu gördüm. Darısı sizin başınıza.
müslümanların evrim teorisini okudum çok saçma yalanıyla ölümüne kapışır.
buyuk yalandir. anlamaya calismadan okuyunca niçe reyizin bile soylemleri cok aptalca kalir halbuki. bunun farkinda degildir. mana aramadan mal gibi okursan olacagi bu. tamamini da okumamistir zaten. sansasyonel bikac ayet okumustur bikac kisinin elestirisini ezberlemistir aynilarini tekrar eder.
Kuran sadece müslümanlara değil tüm insanlığa inmiştir. Okuyup ders alınsın diye. Her ateist yavşaktır anlamı çıkmamalıdır. Belki de okuyup ders alır , feyz alır. Bilemezsin.
bence yalan. Zaten okusa ateist olmazdı ya da salak Arapçasını anlamamıştır. Türkçe mealini okumayı da akıl edememiştir.
Müslüman'ların kuranı okudum yalanı diye düzeltilmesi gereken başlık.
mealini okusalar ateist olmazlardı zaten.
Sanılanın aksine çoğu dini bir eğitim gördükten sonra ateist olmuştur. 3 kere arapça 1 kere türkçe Hatim etmişliğim, uzun yıllar namaz kılıp, oruç tutmuşluğum vardır. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerini saymıyorum bile.
Olumuş olabilir. Ancak bu bir anlam ifade etmez. Meali bir kere okumakla kuranı tam anlayamayız çünkü. Tefsir okumak gerekir.

Bir kitabı baştan sona bir kere okuyunca herşey anlaşılıyorsa insanlar ne demeye onca para verip ingilizce kursuna gidiyo? Alsın herkes bi kitap, okusun baştan sona. Olmaz dimi? Meal okumakla da olmaz işte...
müslümanların kuran ı okudum yalanı kadar olamaz.
vardır.

bunu kurandan öne sürdügü bir iddianın diger bir ayetle cürütülmesinden anlayabılırsınız. alayı böyle.
ya da neye saldıracaklarını sasırmalarından ötürü bunu yapıyor olabilirler. ya da balık hafızalılar lan.
Mealini okusalar ateist olurlar zaten.
güncel Önemli Başlıklar