bugün

ben ateistim diyip bu seçimleriyle her yerde "ben ateistim beni dışla da kendimi savunuyum" havalarında gezerken kimliklerinde islam yazması zıtlığı.
hristiyani musevisi falan filani da bu gruba dahildir.
anne babanın çocuğunun müslüman olmasını isteyip doğumunda kimlik çıkarlırken islam diye kaydedilip sonrasında çocuk sorgulamasıyla dinini değiştirip ve kimliğindeki islam ibaresini değiştirmemesi sonucu oluşan durum.
doğduğu zaman kimseye sorulmuyor ki dili dini yazmışlar öyle işte isterlerse ve değiştirebiiyorlarsa değiştirsinler.
onlar islam ateisti olduğu için gayet normaldir.

misal benim tanıdığım ateistlerin hiç biri diğer dinlerle ilgili yok bu ne böyle aslında yanlış falan demiyor. varsa yoksa islamiyet. bu adamın kimliğinde islam yazacak tabi.
Onlara yapilan en buyuk haksizliktir.Biraz saygi lutfen.
Toplumun tek tip insan üretmedeki ısrarının ve dayatmasının bariz kanıtıdır. Bu konuda direnç gösterebilen birey ışığa doğru ilerleme yolunda önündeki en büyük engellerden birini aşmış demektir. Işık öncelikle matematik ve fen sonra olmazsa olmaz sosyolojidir. Ama bunları okurken yahudi parmağı değmemiş eserler seçmek hayati önem taşır. Yoksa benim yolum en doğru yol derken bir bakmışsınız ki aynı onların istediği gibi itaat eden yeni dünya dini nin en ateşli müridlerinden biri oluvermişsiniz.
dinleri yeteri kadar araştırmış ve belli bir bilgi birikimine sahip olduğu halde kimliğindeki "islam" ibaresini değiştirmekle uğraşmak istemiyor olabilir.
(bkz: türkiye ateisti)
Kimlikte islam yazmasının sebebi kişi öldüğünde hangi inanca göre gömüleceğinin belirlenmesi oradaki yazının kişilerin üstüne sorumluluk bindirmek ya da dini bir yükümlülükle ilgisi yok. Müslümanlığın şartlarını uygulamayan vatandaşlarda da islam yazar orada. Ve o yazıyı değiştirmek için ciddi uğraş gerekiyor, inanmayan bir insan üşenip değiştirmemiş olabilir.
Kaldıralım da fişlenelim değil mi salaktık biz. Devletin standart uygulamasıdır bu, ermeni,süryani veya yahudi bir ailede doğmadıysanız bu böyledir 'ateist ama kimliğinde islam yazıyor ehe ehe' diye saçmalamadan önce beyninizi kullanın köreltmeyin, işleyen demir ışıldar.
faşizm böyle bi şey dedirtir.
Aileden gelen bir durumdur, insanların dini beni bağlamaz neye inanırsa inansın, kime tapar ise baksın beni ilgilendirmez. Din hanesinde ki islam yazısını 5 lira ücret karşılığında sildirebilirler.
bazılarının skikliğini gösteren durum.

hahahahahaha.
bürokratik bir durumdur.
meclistekilerin kaldıracakları el sayısı ile çözümlenir.
asker künyesi çıkarılırken bile sorulmaz ki insana dini, bu neyin kafasıysa artık.
ateist yazsa iki gün sonra bunlar bizi fişliyorlar diye sağa sola sataşacak olacakları için bence ses çıkarmamaları gereken durum.
kimlikteki fotoğrafım da bana benzemiyor, sorun yok yani.
ölmüş bitmiş uygulamadır.

akp hükümetinin kararıyla dağıtılmaya başlanan yeni nüfus cüzdanlarında din hanesi yoktur.

aynısı yunanistan'da yapılmaya kalkıldığında yer yerinden oynamıştı. fakat türkiye'de tık yok!

dini imanı kimselere bırakmayan yandaşlar, ortodoks yunan halkı kadar olamadılar. sebep? icraatın sahibi yeni tanrıları da ondan...