bugün

allah c.c yoktur diyen ateistler o kadar emindir ler ki şaşırıp kalmaktayız. inanmak için illaki görmek mi gerekir bilmem ama kendilerini sonsuz bir azap beklemektedir. amaç yoktur. bu kadar mucize ve nimeti görmezden gelmek, allahı inkar etmenin bedeli hiç şüphesiz çok ağır olacaktır.
allah c.c yoktur demezler, allah kaç cc derler.
Çünkü kendilerinden başka sığınacak tanrıları yoktur.
allah istediği içindir. ahirette söylediklerini yüzlerine acı acı çarpacağı içindir.
ateistler kahvesinde yangın çıkmış! allah'ını seven kaçsın dedim, hepsi yanarak can verdi.
(bkz: inançlıların pek de emin olamamaları)
her koyun kendi bacağından asılır.
çünkü din sorgulanmaz gerçeğini göz ardı ederler. kalkıp karışınızda dini sorgulayıp size de bu soruları sorduklarında siz cevapsız kalırsınız çünkü siz bilirsiniz dinin kılıçtan keskin olduğunu ve sorgulanamayacağını. sizin bu suskunluğunuz da o kişilerde bir ben bilirim ben doğruyum cevaplayamadı hali ortaya çıkarır.
sonuç olarak üzülsek de saygı duymak zorundayız.
kendilerini yaraticinin varligina inandirmamak icin. hani yalan soylersin kendin de inanirsin ya o hesap. ayrica ateizm tanriyi reddetmez tanrinin varliginin ispatlanamayacagini ortaya atar. bizdeki ateistlere bakmayin siz. muslumanimiz gibi ateistimiz de cakma.
Ve o zaman meleklere: "Âdem'e secde edin!" dedik, hemen secde ettiler. Yalnız iblis dayattı, kibrine yediremedi, inkârcılardan oldu.
Ama âyetlerimizi inkar etmiş ve kâfir olarak can vermiş olanlara gelince, işte Allah'ın laneti, meleklerin laneti ve insanların laneti hep onların üzerine olsun.
allah'ın varlığından çok emin birisinin hades'in varolmamasından çok emin konuşması gibi çarpık bir olay değildir. en azından kendi içinde tutarlıdır.
bir yaratıcının olmadığını düşünmek beni ürkütüyor. kafanızı kaldırın ve işleyen düzene bir bakın.
bu hakkı kendinde görmekte haklı olan ateisttir. Musanın kızıldenizi ikiye ayırmasını, ayın ikiye parçlanmasını, cennetteki yasaklı elmanın yenilerek ceza olarak insanoğlunun dünyaya salınmasını ve örnekleri çoğaltabilecek metafizik olayları mantığına uyuşturamayan ateisttir. Böylece dinlerin varlığı hakkında emin konuşabilir. Lakin bir yaratıcının olup olmadığı hakkında konuşmak o kadar kolay değildir. Bunun sebebi ise yaşamın başlangıcı ve evrenin sırrının derin bilimsel konular olmasıdır.
(#21712767) entry nick uyumu.
eğer ateistler emin olsalardı zaten ateist olmazlardı. direkt teizmden devam ederlerdi.
ateistler kendilerinden gayet emindir. hiçbir şüpheleri yoktur. kendi kendinize fantazi üretip durmayın. hiç kimse azap falan çekmeyecek yok olup gideceksiniz. allah yoktur. ulan hadi biz yanılıyoruz tanrı diye bir şey var. ancak bu tanrının allah olmadığı kesin. bunda hiçbir şüphe yok. dolayısıyla biz yanacaksak siz de yanacaksınız. biz kimliği belirsiz bir tanrıya inanmayı da reddediyoruz. agnostiklerden farkımız da budur. yoksa tanrının ne varlığı ne de yokluğu ispatlanamaz. allahtan bahsetmiyorum dikkatinizi çekeyim. gerçek tanrı varsa ihtimalinden bahsediyorum. çünkü allah diye bir şey yok.
itttirin atesiki,dinciyi,kılı yünü..

aleme takılın..

https://youtu.be/bRUuwD-vMkQ
https://www.youtube.com/watch?v=3D6vJj07RM8
https://www.youtube.com/watch?v=aB01BL0jVe8
https://www.youtube.com/watch?v=xf8xLiT-ixw
https://www.youtube.com/watch?v=4Pp5mWs8k5I&t=3s
emin konuşacak tabii. siz de allahın olduğundan emin değilmisiniz yoksa?
Ateistler, agnostikler, deistler sorgulayan bireylerdir. hiçbir konuda kesin yargıya varmazlar ve emin olmazlar. Ancak bir konudan eminler: O da Arap dininin temel argümanlarının yanlış ve temelsiz olması…
la oglum bi ton soru soruyoruz tık yok cevap yok sonra böyle gurul gurul karnınızdan konuşuyorsunuz ne bicim adamlarsınız la siz.
kimse kesin yargıya varmıyor birtakım sorular soruyor mantıklı sorular bekliyor düzgün cevaplar gelmeyince onların her şeyleri madara oluyor.
Ateistler tanrının varlığı konusunda şüphe etmezler. Bu yanlış düşünceden vazgeçin. Şüphe edecek olsam neden ateist olayım? Belki tanrı vardır diyen deistlerden ya da agnostiklerden biri olurdum. Ateizmde şüpheye yer yoktur.
Şu kısacık zamanımızda tanrı varmış yokmuş şöyle böyle ne gerek var.

Hayatta başka dertlerimiz varken öteki dünyayı tanrıyı neden sorgulayalim.

Şu dünyada bizi yönetenleri, insanların cahilliğini biraz sorgulayalim, kötü ise değiştirmeye çalışalım. Öteki dünyayı vs boşver mq.

Öldükten sonra var mı yok mu görürsün. Cevabını alırsın.

Şu kısacık zamanımızda niye kendimizi böyle şeylere kafa yorarak yoralim ki. Sal gitsin. Sanki eline ne geçecek MK.

inancın varsa sana kalsin. Eğer inancın yoksa yine sana kalsın... Başkasına ben inanmıyorum şöyle böyle falan filan diye anlatarak kendinizi yormaya gerek yok. Banane Mq. inanıp inanmamak sana kalmiş. Beni alakadar etmez. Ha inanıyorsan yine aynı şeyi söyleyeceğim. inanıyorsanda banane Mq...

Kısacası Benim var olan yada olmayan inancım bana, senin var olan yada olmayan inancın sana kalmış...

Bu kadar basit. Kasmayın kendinizi.