bugün

ateizm ile alakalı dğeildir bu seviye tabii ki. şahsi, kişisel bir ölçümdür. öyle yani.
evrimcilerden daha üst seviyededir.
zeka seviyelerini hala iq testiyle ölçmeye kalkıyorlarsa zeka seviyeleri bir bağlamda ortaya çıkıyor demektir.*
allaha inanmıyorum diyen kişilere katılmamakla beraber saygı duyuyorum fakat bir de allah yok diyen kişilerin bulunduğu bir kısım var. bu kısma tamamen iq suz diyebiliriz.. Allah yok derken zaten kendi içinde varlığını kabul etmiş oluyorlar. sadece bunun farkında değiller..

(bkz: asudhoash yok demiyorum)
(bkz: asudhoash diye birşey zaten yok)
(bkz: Allah diyorum)
(bkz: bunu anana sorsana delikanlı)
ateistlere bir soru sorulduğunda, dindar insanlar gibi, çünkü allah öyle yaratmış, cevabını vermediklerinden dolayı, dindar insanlara göre daha fazla iq seviyesine sahip oldukları söylenebilir.
(bkz: düşünemedi)
(bkz: einstein iq su) *
Dunyanin en zeki adaminin ateist oldugunu goz onune alinca bir daha dusunulmesi gereken seviyelerdir.
wikipediye göre dogmatik düşünen liberal düşünen ve agnostik düşünenlerden 6,4,2 kat daha fazladır.
http://en.wikipedia.org/w...igiosity_and_intelligence

--spoiler--
Atheists scored an average of 1.95 IQ points higher than Agnostics, 3.82 points higher than Liberal persuasions, and 5.89 IQ points higher than Dogmatic persuasions
--spoiler--
kuranda peygamber hakkında " 30 tane erkeğin cinsel gücüne sahiptir" yazısını okuyup, müslümanların ne kadar garip şeylere önem verip, tuhaf insanları lider konumuna getirip bu hale gelmemizi analiz edecek kadar iq seviyeleri vardır.
asla genelleme yapılamayacak konudur.