1. 85.
    Ulan sevgili hırt kardeşim.

Nerede araba ait din yazıyor. Arapların arasına gelen mesaj flemenkçe mi olacaktı.

Yada senin kafan mı güzel.
    ... new kid on the block
  2. 84.
    sen gerçek bir cahilsin kuranda yazmıyor öyle mi. bir gecede inandığın kitap tarafından 12. kere rezil ediliyorsun. adam doğru demiş okumayan inanır okuyan vazgeçer diye.

zuhruf 3;Elmalılı Hamdi Yazır Meali
    2,3. Apaçık kitaba andolsun ki biz onu iyice anlayasınız diye Arapça bir Kur'an yaptık.
    nahl36; Elmalılı Hamdi Yazır Meali
    Andolsun ki biz her ümmete, "Allah'a ibadet edin ve putlara tapmaktan sakının." diye bir peygamber gönderdik. Allah, bu ümmetlerden bir kısmına hidayet etti, bir kısmına da sapıklık hak olmuştur. Şimdi yer yüzünde bir gezip dolaşın da bakın ki, peygamberleri yalanlayanların sonunun ne olduğunu bir görün?

ibrahim4; Elmalılı Hamdi Yazır Meali
    Biz, her peygamberi, ancak bulunduğu kavminin diliyle gönderdik ki, onlara apaçık anlatsın. Bu itibarla Allah dilediğini sapıklıkta bırakır, dilediğini de hidayete erdirir. O her şeye galibdir, hükmünde hikmet sahibidir.

al cahil oku da neye inandığını gör.
    -1 ... inderex
  3. 83.
    Kendi cümleleriyle kaynağın, dinin aynı din olduğunun itirafı olmuş bir yazıyı barındıran başlık.

işte kuran tam olarak 2 üstteki şeyleri düzgünce anlatıyor.

Sonra da aklıevvel ateistler bunu karşı fikir olarak sunuyor.

Tamam da abicim zaten biz de bunu söylüyoruz.

Allah düşünen insan meydana getirdiğinden beri ona mesajını sürdürmeye devam etti. Aynı mesaj hep geldi.

Kuranda bu din araplar için falan yazmıyor. Öyle diyorsan ya sallıyor ya bilmiyor ya da yalan söylüyorsun.
    ... new kid on the block
  4. 82.
    Çocuklaaaar. Yeter ama hadi saat dört oldu. Bırakın kavga etmeyi, uyuyun artık.

Beni bile sözlük annesi yaptınız helal size.
    ... yalnizca deli yalnizca sair
  5. 81.
    Bilim sayesinde Emin olduğumuz bir konu var.

Kainatın şu haliyle ezeli olamayacağı.

Ezeli dediğimiz sonsuzluk olduğuna göre ve sonsuz yıldır varlığını koruyan kainatın fizik kanunları sebebiyle ya şimdiye kadar çoktan çökerek yek bir nokta olması(big crunch) yada tüm yıldızların enerjisi bitip karadeliğe dönmüş olması, evrenin ısısının düşmüş olması yada başka birçok teorinin şimdiye gerçkleşmiş olması, güneşin enerjisinin bitmiş olması, dünyada yaşamın çoktan sona ermiş olması vb

Gibi şeylerin gene sonsuz yıl önce gerçekleşmiş olması gerekiyordu. Çünkü sonsuz yıldır kainat durmuş olmalıydı.

Yani bütün veriler big bang'a yani tek bir noktadan patlamaya yani bir başlangıca çıkıyor.
    ... new kid on the block
  6. 80.
    cahil hala ibrahim diyor. ulan ellah arapların putlarından biri ve en çok inanılanı. muhammed in babasının adı ne abdullah yani allahın kulu, lat,menat,uzza ellahın kızları. abduluzza uzza nın kulu muhammedin amcası. yani ebu leheb hani muhammed e asla inanmayan tek aklı başında olan.
    sözde yeni dinin kitabında tevrattan farklı olan tek ayetlerde muhammede gelen kişisel ayetler başka fark yok aynı ayetler farklı surelerde tekrarlanıp duruyor tam komedi.
    namaz, oruç, hac, zekat hepsi putperest araplarda da yahudide de var. islamın farklı dediği tek şey yahudilikten farklı olarak muhammed allahın elçisidir kabul et itaat et teslim ol diyor. arap putperestten farkı ise o tanrılar arasından sadece ellaha inan diyor.
    hepsi bu.
    ayrıca tanrının varlığını sorgulamak deistin işi tanrının varlığı dinlerle sorgulanmaz. deist argümanlarını bırakın artık.
    senin inandığın din defalarca demiş ki; biz her millete ayrı bir peygamber gönderdik ve kendi dillerinde açıkça anlaşılsın diye gönderdik bu kuranı da bu kavme gönderdik bu yüzden arapça diyor.
    sana gelmedi bu din araba geldi diyor.
    ... inderex
  7. 79.
    illa vardır. Müslümanların cevaplayamadığı sorular kadar vardır en az. Ancak maalesef bizim memleketin ateisti de müslümanı da cahil. Yukarıda bir ateist arkadaşın sorduğu saçma soru kendisiyle çelişiyor. Allah nasıl oluştu? Soruya bak. Kendiliğinden oluşması mantıklı değilse evrenin de kendiliğinden oluşması mantıklı değil. Önce bi otur neye inandığını düşün.
    Diğer taraftan Allah nasıl oluştu sorusuna verilecek en iyi cevap 'ebediyen vardı zaten' olacaktır. Çünkü ebediyen var olan bir şeyin oluşması mümkün değildir. Bu durum evren için de geçerli. Evren de ebediyen var olabilir. Yani her iki tarafa da eşit şartlar sunuyorum, dikkatinizi çekerim.
    Ancak böyle cahil ateisler mesaj atmasın lütfen.
    Cahil müslümanlar da aynı şekilde.
    Kısacası cahiller ölsün.
    ... shizofren1
  8. 78.
    onu bunu bilmem de dindarlarla ateistlerin birleştiği bir konu var.

yaratma işi hangi varlık tarafından yapıldıysa, bu varlık ezelden beri var kabulu.

dindarlar tanrının ezelden beri var olduğunu savunur.
    ateyizlerse ilk madde nin ezelden beri var olduğunu savunur.
    yani iki görüşün de savunduğu bir ezelden beri var olabile kavramı var.
    zaten olayın düğüm noktası bu ama bu konuda kimse bir teori ileri süremiyor. sadece kabuller var.

inanç daha mantıklı.
    ... pilotmont 1
  9. 77.
    Afganistan ırak suriye aynı Meksika gibi Guatemala gibi aç ve gelişmemiş yerler.

Suudi Arabistan ise dini işine geldiği gibi yaşayan, petrolle ayakta duran, yönetiminin satılmış olduğu açık, Gelişimi yasaklamayı bırak gelişimi bizzat Yeryüzünde dolaşın Allahın eserlerini görün diyerek teşvik eden dini anlayamamış bir ülke ve evet oralarda yaşayamam.

Fakat bunun sebebi islam değil insnalar.

Bunun yanında el ilah mevzusu da bambaşka bir mevzu. Senin gibi şaşkınlar hiçbirşeyden haberi olmayan insnalara bir anda bir din geldiğini sandığı için böyle bilgi salatası ortalıkta dolaşıp duruyor.

Peygamberimize kuran bildirilmeden önce de hz ibrahim dini biliniyordu. insnalar namazı biliyordu. Azıcık hafızlarını yollayanlar çağrı filminde kabenin içindeki yazıları güvenlerin yediğini, sadece bismillah yazısına dokunmadıklarını hatırlayacaklar.

Yani neymiş. Peygamberimizden önce de Allah ismi zaten varmış. Zaten kuranı azıcık okusan zaten dünya ilk kurulduğundan beri olan ama insnalar tarafından bozulan dinin tekrar tekrar Allah tarafından düzeltildiği sonucuna varacaktın.

Dolayısıyla el ilah zaten geçmişte Allah isminin insnalara bolulmuş sapıtılmış hali olduğu açık.
    ... new kid on the block
  10. 76.
    Bence sorun "ateist" denildiği zaman şeytana tapan, kedi kesip yiyen, sürekli ayinler yapan insanlar geliyor bizim milletin aklına. Çık sokağa sor ateistler hakkında bilginiz var mı diye yarısından fazlası bu cevabı verir. Zaten başımıza ne geliyorsa bundan geliyor. Ya bırak ister inansın ister inanmasın ne bu bir şeyler ispatlama derdi. Benim inancım bana yetiyor, hem ben daha kendi dinimi harika derecede bilmiyorum kaldı ateist olan birisi ile bu durumu tartışıcam. Sonuç olarak ateistler kalkıp demiyor ki inanç sahibi olan insanları keselim, asalım. Dedikleri şey bildiğim kadarıyla din diye bir şey yok insanlar dinsiz doğup, hayatın ona getirdikleri üzere sığınacak bir yer arayıp kendilerinin oluşturduğu şeylere inanıyorlar. Bu açıklamada beni rahatsız eden bir şey yok. Ben inanıyorum bu yolu mantıklı buluyorum, ama o başka düşünüyor gayet normal. Biz demiyor muyuz her koyun kendi bacağından diye o zaman bizi geren ne ? Benim inancım doğruysa zamanı geldiğinde o da görecek ben de. Benim doğrum inanç, Allah bir'dir, muhammed onun elçisidir. Geri kalan insanlar neye inanır ne düşünür ona kalmış, saygı duyarım.
    2 ... leblebidennemkapan