1. 1.
  inancının kimseyi ilgilendirmediği düşünülürse bu durum saçma bir düşünceden ileri gidemez.
  edit: başlık başıma kalmış.
  1 -1 ... joel barish
 2. 2.
  atatürk ün dininin kimseyi ilgilendirmemesi fikrine ters düşen söylencedir.
  yahu atatürk ateist olsa ne olacak ; müslüman olsa ne olacak ; budist olsa ne olacak. milletine en değerli şeyi yani özgürlüğü bahşetmiş bir adamın dini kimseyi ilgilendirmez haticeye değil neticeye bakıcaksın hacım...
  5 ... kutukutupense
 3. 3.
  insanların kendi görüşlerini, fikirlerini, inançlarını haklı çıkarmak adına atatürk'ü 'kendinden' gösterme çabasına verilebilecek örneklerden sadece biridir. öyle ki atatürk, bazen çok dindar, bazen dine düşman, bazen komünist, bazen mason olabiliyor.
  2 ... yildizsiz bakiniz
 4. 4.
  (bkz: türk şöförleri en asil duygunun insanıdır) gibi bir yanına çekme durumu. atatürk'ün adını kullanarak basamak atlama sevdası.
  1 ... xargn
 5. 5.
  ateistler atatürk de ateistti der, sağcılar atatürk de milliyetçiydi der, solcular atatürk de solcuydu der. türbanı savunan atatürk'ün annesi de türbanlıydı der. bırakın artık bunları. adama mezarında huzur verin ve artık anlayın atatürk öyle, böyle, şöyle değildi. atatürk her görüşe saygı duymayı bilirdi ve her görüşü dinleyip mantığının kabul ettiği, ülkesinin yararına olacak her şeyi benimserdi.
  4 ... johnnyturhan
 6. 6.
  (bkz: sömürülen atatürk ve atatürkçülük)
  ... ayyash maghanda
 7. 7.
  doğal durumdur. asıl irdelenmesi gereken, vakit severlerin atatürk ile bağdaşlaşan nokta aramayışlarıdır. *
  ... gecenin 3unde ne nicki be
 8. 8.
  Din faşisti şeriatçıların her zaman söylemek isteyip de söyleyemediği ve bundan dolayı ateistlere meylettiği bir fikirdir. Gidin Atatürk'e sorun ateist mi değil mi diye. Meali Atatürk bizim gözümüzde kafirdir. Takiyye yapmanıza gerek yok. Dininizi iki dakika ateistlere bok atmadan yaşayın.*
  2 ... nekrofili
 9. 9.
  sahip çıkma içgüdüsü.
  ... ask kadar siyah
 10. 10.
  (bkz: artistlerin atatürk artisttir demesi)
  - hadi gülüm başka yerde oynayın!
  ... uye lol