bugün

aslında kendilerini kandırma çabasıdır. onlar da bir yaratanın olduğunu biliyorlardır fakat kendilerine yediremiyorlardır. çünkü gözle görülemeyen bir şeye inanmak, bağlı kalmak işlerine gelmiyordur. biraz korku, biraz can havliyle, "allah yoktur" u hem kendilerine hem de çevrelerindekilere aşılama çalışıyorlardır. ama nafiledir. boş bir çabadır. allah'ın varolduğu gerçeği senin varolduğun gerçeğiyle aynıdır. çünkü o olmasaydı sen de olmazdın, anan baban da olmazdı, eben, nenen, deden, atan, soyun, sopun, yedi ceddin de olmazdı. bak inananlar da sana allah'ın varolduğunu ispatlamaya çalışıyor. bence sen artık sus, bu çabandan vazgeç. sen korkularının, boşluklarının içinde ateistliğini yaşa, biz de huzurun, mutluluğun içinde müslümanlığımızı. bu mutluluğu huzuru da artık bozma. sus.
her dincinin aşağılamalarına karşılık geliştirdikleri savunma mekanizması olabilir.
kendini savunma amaçlıdır. o da karşılık olarak islamın mantıksızlıklarını ortaya serer.
cehenneme eleman arayışından gelen çabadır.
Herhangi bir şeyin yokluğu ispatlanmaz varlığı
ispatlanır, varlığı ispatlanamayan herşey de
varlığı ispatlanana kadar yok kabul edilir...
Bir şeyin olmadığını söyleyen birinden kanıt
istemek biraz abes olmuyor mu?
yokluğu ispat, varlığı kabulle başlar.
yokluğu ispat varlığın varsayımıyla başlar. ( Proof by contradiction ) Kimsenin beni uçarken görmemesi benim uçmadığım anlamına gelmez, birilerinin benim uçamayacağımı ispat etme çabası benim uçabildiğim anlamına gelmez, dolayısıyla ateistlerin varlığı allah'ı daha kabul edilebilir kılmaz.
Kaldı ki, çoğu ateistin allah'ın varlığını inkar etmesi ya da kabul etmemesi üzerine kafa yormalarının neticesinde vardıkları bir noktadır. Dindar kimselerdeki "sorgu" mekanizması ateistlere nazaran devede kulaktır. Ateist'e allah'ın varlığını ispat etmeye çalıştıkça aslında ona daha fazla malzeme verirsiniz.
işin özü, allah'ın varlığı ya da yokluğu kişinin inancıdır. Pozitif ya da negatif ispat işine girişenler kesin bir sonuca ulaşamazlar. Ancak din uğruna katledilen onca insan hayatı düşünüldüğünde, ateistler benim gözümde en güvenilir "inanç" sistemini oturtan kesimdir.
nurcu sıçmıklarıyla allahın varlığını kanıtladığını sananları ortaya çıkaran başlık. allahınız elle tutulan, gözle görülen somut bir şey mi ki bozuk para arar gibi arayalım?
imkansızdır. olmayan şey ispatlanamaz. ispatlamaya çalışmak gerizekalılıktır.
Bi yerde kendilerini de rahatlatma çabasıdır.
güncel Önemli Başlıklar