bugün

kafalardaki aşırı sorgulamadan mıdır nedir bilinmez ancak ateist kimselerin sözlük ortamında sürekli allah ı hatırlatacak başlıklar açarak yada o başlıkları aktif hale getirirek allah ı akıllardan düşürmemesidir.
inananlarda onlar sayesinde yaradanlarını anmaktadırlar. *

edit: sayın ateist kimseler eksiye gerek yok mevzu aynen bu lütfen saldırgan olmayalım.
hiç bir şey hasbelkader var olmaz. adına her ne derseniz deyin, var olan her şeyin bir yaratıcısı vardır.

lakin,

bu yaratıcı; peygamberlerin iddia ettikleri gibi insanların kendisine secde etmesini ne derece istemektedir, doğrusu şüphe götürür.

buna mukabil,

hiç bir şey yoktan var edilemez. bir şeyi başka bir şeye dönüştürmek mümkündür fakat vardan yok, yoktan da var edemezsiniz.

binaenaleyh,

ateistlerin de aslında bir bok bildiği yoktur ve mantık ötelemeleri ile fikir jimlastiğinden başka bir şey yapmazlar. konu ile ilintili olarak kendi içlerinde yaşadıkları paradokslarını çözme gayreti; her defasında, konu gaza gelince biter. çünkü yürürlükteki müfredatta gaza kadar öğreti vardır.

edit: yazım kuralları.
inananlarin*** dini ve yaratici gucu daha fazla sorgulamalari gerekirken, bunu yapmamalarindan oturu, inanmayanlarin* bunu yapmaya gerek duyma durumu.
- başlığı görür görmez koştum geldim aabi!
+ dur hele bi soluklan!
- yok olmaz..allah burda mı aabi?
+ yok goçum burda da yok!
- hay allah yaa! allah dedim lafın gelişi, ateistim ben! nerde bulabilirim?
+ bir de kıyamet kopma başlıklarına ya da israfil suru başlıklarına bak istersen..
- eyvallah abim..kolay gele!
ateistler allah'ı dilleriyle anarken, ona inanlar kalpleriyle her saniye anar.
inananların ayıbıdır.
mesele sudur ki, daha kendini bulamamis, kisiligini ne yazikki yerine oturtamamis yeniyetme genclerin, baglanacak birsey bulmak(ki buldugununda dikkat ceken birsey olmasi gerekmektedir..) icin cirpinan metafizik`i olaylara yonlenip bir kac kitap okuduktan sonra ateist olmaya karar vermesiyle ortaya cikan durumdur..

zira gercekten inanacak birsey gormeyen(ve bunu arastirmak icin en ufak bir istegi olmayan) insanlar, zaten icinde yasadigimiz ulkede bunun dile getirilmeyecegini ve her yer de acikca tartisilmayacagini bilirler.. " din tabudur, tartisilamaz " gorusunun yaygin oldugu din adina cinayetlerin islendigi bir ulkede ateist oldugunu sokakta azmin otesinde bir kuvvetle belirtmek olacak is degildir..

basligin aslinda (bkz: yeniyetmelerin ateistlik sevdasi)diye acilmasi gerekirdi sanirim..
çıkar ilişkisidir.
- ateist'sin ama benden daha çok allah'ın adını anar oldun abii. hayırdır, ne iş?
+ algıda seçicilik!
- annamadım!?
+ lan olum yarım saattir konuşuyorum ve sana bişiler anlatmaya çalışıyorum. ve ben bu süre zarfında sadece iki kez "allah" dedim. ağzımdan çıkan yüzlerce kelimenin/cümlenin içinden nasıl da cımbızla çektin o kelimeyi. şimdi çaktın?
- elhamdülillah abii.
başka işinin gücünün olmadığının göstergesidir.

(bkz: allah ıslah etsin)
(bkz: önce kalp sora dil)
bu lafı eden insanın kuş kadar aklı olmadığını iddia ediyorum ! be arkadaş biz nerede yaşıyoruz ? türkiye'de değil mi ? yoksa ben mi yanlış biliyorum. bu ülke de doğan ve bu ülke'nin kültürü ile yetişen her kişinin bazı alışkanlıkları olur doğal olarak. şimdi biz bu ülkede istisnai aileler dışında müslüman gelenek , görenek ve inançları olan ailelerde bu inançların paralelinde ve doğrultusunda büyüdük , ''ALLAH'' KELiMESi her zaman dilimizdeydi. eğer biz bunu ''tanrı'' olarak söyleseydik senelerce şimdilerde onu kullanacaktık. yani doğal olarak bu tamamen bir alışakanlıktan geçiyor. şahsen bir ateist olarak ben de bunu kullanıyorum ve hiç de öyle dediğiniz gibi çelişkide falan da değilim. gayet güzel nasıl ki duruma göre ''anuna koyim'' , ''barrak kafalı'' , ''penis kafalı japon askeri'' v.b birçoğunu kullanıyorsak bu da aynı mantıksal düzlemde dile yerleşmiş ve alışkanlıktan dolayı kullanılmaktadır. daha bir şey dersen bir aynaya bak lütfen.
bunca yildir müminim ateistler kadar allah demedim.
https://www.youtube.com/watch?v=UJHMhaZ1Prg
Merhaba dedıgımde duymayan okulumuzdakı populer olmaya calısan ateıstın selam verdık la dememle aa aleykumselam demesı.