bugün

herhangi bir ahlaki yapıyı benimsemediklerini belirttikleri için ortaya çıkan doğal sonuç. adama soruyorsun müslüman ahlakı var, cevap olarak ben onu sevmiyorum diyor. bre gafil ahlaksız mısın sen? cevap; evet. terbiye yoksunu su samuru seni.
ygs ve kpss'de soruları çalan ateistler olduğu için(!) doğru önermedir.
ahlaksız dincilerin götlerinden uydurduğu nice zırvadan biridir.
6 yaşında kızları nikahlarına falan alıp, 10 larca cariyeyi mi sikmişler.. O yüzden mi?
göte insiyatif verilmemesi gerektiğini bizlere gösteren tespittir. müslüman, hristiyan, yahudi vs cennete gitmek için ya da cehennem ateşinden korktuğu için ahlaki kurallara bağlı kalır. tabiki tümü böyle değildir ancak yapı budur. bir ateistin yaptığı bir iyiliğin ölümden sonra ona mükafat olarak dönmeyeceğini bilir. ''yapıyorsa'' bunun için iyilik yapar. dört tane kadınla yatmak ahlaksızlık değildir ancak ateist bir kadınla yattığında ahlaksızlık olur. bu kadar basit mi ulan?.
ahlakla dini karıştıranların söylemleridir. Bütün ateistler ahlaksız terbiyesiz hoş görüsüz olacak diye bir kavram yok. Sadece inanışları farklı olan aslında inanış arayışı içinde olan insanlara uygulanan toplum baskısı.
saldıranların laf atanların hep müslüman olduklarını var sayarsak yanlış tespit.
(bkz: eşek sikip ateistleri ahlaksız sanan toplumlar)
bu başlıktan da eğer din olmasaydı bu insanlar ahlaksız olacaktı tecavüzcü veya katil olacaklardı gibi bi sonuç çıkar aslında bakacak olursak bu gibi tipler de hep müslümanlardan oluşur nasıl bi ahlak anlamadım.
ateizmin beraberinde kişiye getirdiği özelliktir.
beyinleri yüzündendir.
allahın vereceği cezadan çekindikleri için ahlak dışı davranışlardan sakınan yığınların ürünüdür.
Genellikle bir dini inanışı olan insan, neden o dini seçtiğini anlatmaya çalışır. Ama ateist her hangi bir inanışa sahip olmadığı için diğerlerinin inanışı ile dalga geçer. Bunlar dini bırakırken, ahlaklarınıda geride bırakmaktadır. Çünkü inanan insan bunların gözünde mantıksız koyunlardır. Halbuki gözlerine perde inmiş, ahmak olan kendileridir.
(bkz: yobazların ahlakı) türünden bir ahlaka(!) sahip olmalarından bin kere evla olan durumdur.

bu arada, öz kızına hallenmesinin karısıyla nikahını düşürüp düşürmeyeceğini soran da ateistti değil mi?
(bkz: gerçek ateizm bu değil)
ahlakın inançtan bağımsız olduğunu bilmeyenlerin beyanı.
ahlaksız olan tanrıdır.

tanrı ahlaklı olsa ahlak kurallarına göre hareket etmek zorunda kalırdı ve ahlak tanrıyı yönlendiriyor, ahlak tanrıdan yücedir derdik.

ateistler ahlaklıdır, ancak ahlak kaynağı olarak toplumsal sözleşme vb. seküler etik üzerine kurgulanmış normları kabul ederler. kuralları kendileri oluşturur ve uyarlar.

dindarlar ise ahlaklıdır ama kurallara uymazlar, günah işlesek de tanrı affeder en kötü ihtimal öteki tarafta bedelini öderiz derler.
Ahlak din ile olmaz aslında nice dinden geçinen insanlar. Nasıl ahlaksız bunu görmek gerek.
eylemlerinin doğruluğunu yanlışlığını günah ve sevap gibi dini kavramlar üzerinden değerlendirmeyen insanlar daha yüksek bir ahlaka mensupturlar...

ahlaksız insan, yanlış bir davranıştan sadece günah olduğunu düşündüğü için vazgeçen kişidir...

neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmek ve uygun davranmak için için illa ki inanmak şartı gerekmez.
tanrı eliyle gönderilmiş tüm ahlak kuralları keyfidir.

yoksa her şeye kadir olan tanrı, hareketlerinde ahlak kurallarını gözetiyor mu diyorsunuz? öyle ise her şeye kadir değil.

hayır, tanrı isterse ahlak kurallarına uymaz diyorsanız, tanrı ahlaksızdır demiş olursunuz.

demek ki neymiş?

tanrı eliyle gönderilmiş tüm ahlak kuralları keyfiymiş.

seküler etik ise kaynağını toplumsal sözleşmeden alır. keyfi değildir, ihtiyaçlar ve dengeler üzerinden insan tarafından oluşturulur.
görsel
Daha dün Kahramanmaraş’ta bir kuran kursunda çocuğa istismar uygulayan dallamanın haberini gördük bunlar halen ateistler ahlaksız, ateistler tü kaka diyebiliyorlar. Vallahi sizler eğitilmezsiniz. Ulan şu ülkede en çok ahlaksızlığı yapan dinciler, din tüccarları. Ben daha hayatım boyunca bir ateistin çoluğa çocuğa hallendiğini görmedim yani kendim de ateistim ve hiçbir insana zararım yoktur. Ateistleri boklamak için böyle algı operasyonu yaparsınız cibilliyetsizler.

Şu da bir gerçek ama; kim ahlaktan çok söz ediyorsa bilin ki en ahlaksız onlardır. Müslülerde dillerinden hiç düşürmüyorlar ahlak kelimesini. Bakın burası çokomelli.. gerçekten çok yazık!
Kuran kursunda erkek çocuklara tecavüz edenler kadar değil.
ahlakı dinden öğrenecek değiliz. hele ki dincilerden asla!

gerçek ahlaksızlar ahlakını bir yerlerden edinmiş kişilerdir. üzerinde düşünülmemiş bir ahlak gerçek değildir.

ateistler ahlaklıdır veya değildir diyemeyiz. ancak ateistlerin, üzerinde derinlemesine düşünülmüş güçlü bir ahlak anlayışı olma ihtimali daha fazladır. çünkü ateistlerin genel özellikleri arasında düşünen ve sorgulayan insanlar olmaları gösterilebilir. buradan ateistlerin bireysel ahlaklarını oluşturmuş ahlaklı kişiler olduğu çıkarımı yapılabilir.
genellemelerin cogu yanlistir.
zaten ahlak kavraminin kendisi bile goreceli. turkiye'deki ahlak anlayisi ile mesela isvec'tekinin alakasi yok. orada bir siyasi, konumu sebebiyle menfaat saglarsa ahlaksizdir ve ortaya cikarsa hemen istifa eder. turkiye'de ise alkislanir, herkes is bilen kisi diye ona bayilir. ama bekar insanlar arasindaki cinsel iliski ahlaksizlik sayilmaz, turkiye'de ise.....
benzer sekilde afganistan'dakinin yada suudi arabistan'dakinin de pek alakasi yok.

o zaman ahlaksiz dedigin kisi sadece senin ahlak anlayisina gore ahlaksiz oluyor. o kisiye sorarsan belki de sen en buyuk ahlaksizsin onun gozunde.
Ateist erkekler geceleri cd olup self sucking ve cumming yapıyorlar.
Dedi şeyhi tarafından badelenirken inim inim inleyen yobaz.
--spoiler--
ahlak görecelidir demek ahlak yoktur demektir
--spoiler--

puhahaha. ahlak ne demek haberi yok, yorum yapiyor.
once turk dil kurumun sozlugune bakilsa da ahlak ne demekmis ogrenilse boyle komik durumlara dusulmez.
"din ahlâklı insanlara ahlâksız işler yaptırmanın aracıdır" gibi bir sözü vardı richard dawkins'in.

düşünsenize; 21. y.y'.da hâlâ el kadar bebelerin beden bütünlüklerine kast ediliyor* ve bu düğün dernek eşliğinde yapılıyor. insan hakları evrensel beyannamesi'ne göre bu bir suç ama din dendiği için kimse sesini çıkartmıyor.

bakın; gayet tartışmasız, kimsenin garipsemediği bir örnek verdim. yani öyle cihadistler, intihar bombacıları falan değil. haydi, çıkıp "gerçek islam bu değil" desenize.
(bkz: yobazların ahlakı)
Ahlak, "yaratma" ( halk) kelimesinin kökünden türeyen bir kelime.

doğal olarak yaratılışa inanmayan da ahlaksız oluyor, öfkelenecek bir şey yok. lisan öyle söylüyor.
Kuran kursunda tecavüze uğrarken mi geldi bu aydınlanma?
Sanki müslümanlar çok ahlaklı !.

Göruyoruz halı altı pisliklerinizi.

Leşşş !!
Ahlaksız değil de faşist olma olasılığı fazla diyelim.
Bunu diyene tepkim:
görsel
Ateistler ahlaksız ise...

Lan dinciler ateist mi?

Dinciler de ahlaksız çünkü. Dindar insanları kandırıp kullanmak üzerine yollarını buluyorlar...