bugün

ateist kardeşlerimizi buga sokacak suallerdir.

eğer allah varsa siz inanmadığınız için yarra yediniz ama allah varsa da yoksa da inandığımız için biz yarra yemedik.

sonuçta biz her türlü kazandık gg ahahhajsjd.

edit: ciddi değilim amk ayar vermeye çalışıp durmayın.
Siz ne diyonuz la. Allah mallah yok anlayın işte.
önlerine tonlarca lahana koyup ,bunları en kısa sürede turşu yapmaları da istnecekmiş.
Allahı somut delillerle aramak en büyük hatadır, Allah soyuttur, Allah herşeydir, buradan da anlaşılacağı üzere herşey soyuttur aslında kuantum bilimi bunu kanıtlamış durumdadır.

Buradan yola çıkarak söyleyebiliriz ki Allah kesinlikle vardır ve kesinlikle var olduğunu kanıtlayamayız hatta daha da kesin olan birşey var ki kendimizin bile var olduğuna dair hiçbir somut delil yoktur, burada error 404 veriyoruz. Bu arayış bi kısır döngüdür nereye gidersen git oraya çıkarsın. Düşünmeden soru sormadan sadece yaşamak gerekir.
Buga girdim gm abi koordinat atıyorum.
Kazanmak veya kaybetmek hayatı algılama şeklinize ve mutluluk tanımınıza göre değişir.
Her şeyin oluşumu için bir kaynak gerekiyorsa tanrının kaynağı ne o bağımsız mı sjdnsdf.
Bahsettiğiniz bir yaratıcının kaniti olabilir. Bu allah demek degildir.
Bismillahirrahmanirrahim.

insanı imana getirecek suallerdir.
Saynde mslümn oldm krdş saol .s.
Kardeş Allah varsa ve adaletliyse ve sen neme lazım, garanti olsun diye Allah'a inandıysan öbür tarafta pek bir farkımız olmaz. Hatta ben dürüst olduğum için öne bile geçerim.
(bkz: Pascal s Wager) ı yeni keşfetmiş sözlük ergeni. çıkarcılığını kabul ediyor, inancında bile "karlı" ve "çıkarı" olduğu için inandığını savunuyor. bu tür insanları gördükçe ateistliğimle daha fazla gurur duyuyorum.
Bence sorulacak soru;
Allahı bu evrende ve insan hayatında tam olarak nereye koyduğumuzdur.
Bizim için ifade ettiği şey, Kocaman görünmeyen bir varlık olması mı ?
Yoksa, sadece dünyanın yaratıcısı ve iç huzurumuz rahatlatmak için iyi gelen bir terapi mi ?
*
Yemek yer misin kardeşim ?

Yok abi yeni yedim çok şükür

Çok şükür derken ? Olum kime şükür ediosın krem peynire mi .

Bana sadece şu sorunun cevabı lazım işte . Hem Allah'a inanmayıp hemde şükretmek ne menem birşeydir .