1. 1.
    Fazlasıyla umurumuzda olan bir şeydir. Üzmeyelim artık bu çocuğu.
    ... fesat adam
  2. 2.
    Bende üzülüyorum. Birileri sürekli kendi inançlarını saçma sapan bir şekilde empoze etmeye çalışıyor falan. Bırakın çocuk istediğine inansın yani.
    4 ... uzay muhtari
  3. 3.
    Halbuki inanıp şeyh çükü yalaması gerekiyordu.
    7 ... kara atli prens
  4. 4.
    --spoiler--
    en temel ihtiyacı olan inanmak
    --spoiler--

(bkz: bize böyle bir bilgi ulaşmadı)

yeme, içme, barınma, sevişme, soyunu devam ettirme, iş edinme, mülk edinme, kabul görme, toplumsal statü, gelecek garantisi, daha fazla sevişebilme...
    9 ... ebu fesat
  5. 5.
    zavallı arkadaşımızın inanmayı sadece kendi inandığına inanmak sanmasıyla acınacak hale düştüğü başlık. arada kendine de üzülmesini temenni ederim, zira ne kadar az zekayla hayat sürdürdüğünü dışarıdan görse, bir damla yaş düşerdi gözünden.
    1 ... gemzuli
  6. 5.
    Ateistlerle aranda çok fark var ama olayı basite indirgersek yok gibi. Sen bir dine iman ediyorsun, biz hiçbirine.
    ... rmzy61
  7. 6.
    dünya üstünde 782 farklı dini inanç var, ve sen sadece 1 tanesinden örnek vererek ateistlere üzüldüğünü dile getirirsen götüyle gülerler sana...

aramızdaki fark şu, sen 782 dinden 781 tanesini inkar ediyorsun, ben 782'sini inkar ediyorum...1 din için birbirimizi kırmanın anlamı yok...

laf olsun, karizma olsun diye ben ateistim diyen ama götü sıkışınca "allah" diye ağlayan tipler zaten atesit filan değil onları bir kenara koyarsak, gerçek atesitler zaten bir din'e dayanan görüşü ve o görüşü benimseyen zihniyete sahip kişinin duygularını pek ciddiye almazlar içiniz rahat olsun.

çok şükür deistim de bu konulardan uzağım...
    5 -1 ... keshberfo
  8. 7.
    birisi de bana sana acıyorum demişti. asıl acınacak halde olan kendisiydi üstelik. benim yarı zekamdaki bir insan bana acıyor düşünebiliyor musunuz? bu dinliler ahiret hayatımız ile ilgili kumar oynadığımızı ya da şımarıklık edip dini dayatmalara karşı geldiğimizi düşünüyorlar. arkadaşım kim sonsuza kadar cehennemde yanmak ister? bunu bile bile tanrıyı reddeder mi insan?

şunu anlayın artık biz dini çok iyi biliyoruz ve yine de bütün bunları reddediyorsak bir bildiğimiz var demektir. sizin bilmediğiniz veya anlamadığınız ama bizim anladığımız çok şey var demektir. inanmayan insanın hayatında bir boşluk yoktur ve bu bir ihtiyac değildir. 8 yıldır inanmıyorum ancak hiçbir boşluk yok hayatımda her şey yolunda üzülme. maymun ve darwin ile.
    5 ... nietzschenintorunu
  9. 8.
    kockoca evrende mikrop tanesi kadar hükmü yok, varlığıyla yokluğu arasında bir fark yok çıkmş onu kim yarattı bu nereden geldi. ulan koskoca sistem elbet var bir üreteni, yöneteni. ben dinlerden bahsetmiyorum, bilim yapma da demiyorum. tanrı diyorum sen başka bir şey de. var aciz aklımızın ermediği bir şey. kabul et geç amk. ne kaybedeceksin. şu evrende toz tanesi bile değilsin. bu neyin egosu.
    -2 ... ruyasindaruyagoren
  10. 10.
    Bknz: teist mallığı
    4 ... marvelousvenom