bugün

öncelikle kimse nickime aldanmasın yakında değiştireceğim zaten. ben koyu bir müslüman değilim hatta belki müslümanlık tarafım çok zayıf hani yaşantım bir çok ateisti geride bırakacak cinsten ama burada açıkça insanların aklıyla dalga geçilmesine de gönlüm razı olmuyor.

(bkz: migros un başörtülü çalıştırmama kararı) bu başlığı biliyorsunuz klasik olarak bu başlıktaki ortak ateist düşüncesi şudur: ''özel şirket kimse karışamaz.''
peki soruyorum aynı şekilde
(bkz: bim in başörtülü olmayanı çalıştırmama kararı) diye bir başlık açılsa o zaman kıyamet kopamayacak mıydı? (bkz: irtica)
(bkz: gericilik) vs başlık bu tür kelimlerle dolup taşmayacakmıydı? şimdi yalana gerek yok ne olacağını hepimiz biliyoruz peki iki özel kurum arasında ortalama aynı anlama gelen bu iki fiile karşı verilen farklı seviyedeki tepkilerden ne anlamamız gerek? adam diyor ki; biz bim in alkol satmamasına bir şey diyor muyuz diyor baksen sanki migrosta takke satılıyordu da arkadaş bim de satılmayan alkole kafayı takmış...
yok efendiler yok kusura bakılmasın en azından bu sözlükteki ateistlerin hümanistliğide, insan sevgiside, inanca saygısıda ceplerinde. istedikleri zaman çıkartıp işlerine gelmedikleri zaman ceplerine katmakla gerçek yüzlerini gösteriyorlar.
şu yazıyı sonuna kadar bi oku bak kendimce olması gerekeni söylüyorum sana bence bir müslüman (kişiliği iyiyse) bir ateisti de bir hristiyanı da yanında çalıştırmalıdır. çünkü o ateistten önce hristiyandan önce bir insandır. yemin ederim benim iş yerim olsa ve kişiliğine güveniyorsam çalıştırırım. aynı şekilde bir ateist ya da hristiyan da aynı olgunluğu gösterebilmelidir.

şimdi diyecekler sanki sizinkiler (hoş dedik ben koyu müslüman değilim diye ya neyse) hoşgörü gösteriyor mu kafa kesmekten başka ne yapıyorlar ? diye: bende şunu diyeceğim
kardeşim senin bir müslümana karşı en çok övündüğün şeylerin başında ''eğitim'' , ''bilim'', ''hümanistlik'' ''hoşgörü'' vs gelmiyor mu bunlar müslolarda yok demiyor musun e sende var da hani nerde göremiyoruz biz onu? eğitimi olmayan bir kitle ile aynı inanca saygısılığı göstereceksen senin hoşgörün, eğitimin, her şey lafta kalmaz mı? senin bu konuda müslolara ders vermen bakın inanca saygı şudur deyip örnek olman gerekmez mi?

müslolar kelle kesiyorlarmış evet kesiyorlar (kesenlerin ne kadar müslüman olduğunu size karşı tartışmayacağım) ve bu kesinlikl iyi bir şey değil. ama ben kendime neden ateistler kelle kesmiyor diye sorduğumda aklıma nedense ''hoşgörü'' gelmiyor.. daha çok sayılarındaki azlık bunda daha önemli bir faktör diye geliyor... neden biliyor musun? daha bugün abd de 3 müslüman sadece müslüman oldukları için öldürüldü hanginiz duydunuz hanginiz kınadınız? hakkında kaç başlık açıldı kaç entry girildi? düşün ki abd den bahsediyoruz hani özgürlükler ülkesi bir insan öldüğünde ülkenin gündemini sallayan muhteşem ülke.. ha bir müslüman bir ateist öldürdüğü zaman buralar da dolar taşar anlatabiliyor muyum derdimi? tekrar ediyorum ben koyu müslüman değilim ama ergen ergen ortalıkta dolanıp bir inannca saygısızlık eden trolleri görünce sinir oluyorum bakın ben onların seçimine bir şey demiyorum atesit olsunlar olmasınlar sikimde değil ta ki benim gerçekten hayran olduğum ateistler de oldu hani sözlüktekilere insanlık dersi vermesi gereken türden ama buradakiler çekilir türden değil insanları en değerli varlıklarına saldırarak kışkırt kışkırt ondan sonra ''yea bu müslolar da çok şey yeaa'' e siktir git çifte standartını siktiğim.
dindarlardaki çifte standart nirvanasının yanında hiç kalır.

şahsen ilgili başlık altında yazdıklarım ortada. migros'un uygulamasını tasvip etmediğimi belirttim. ama tasvip edenler var. bazıları ateist, bazıları değil..

fakat ateistlerin birinin görüşü dindarlardaki çifte standardı açıkça ortaya koyduğu gibi, dindarlara neden bu kadar tepkili olduğunu da gösteriyor: sen dinden çıktığım için öldürülmem gerektiğine inanıyorsan, kalkıp benim türbanlılara uygulanan ayrımcılığa destek çıkmama laf edemezsin. neymiş? türbanlıların çalışma hakkı engelleniyormuş diye tepki göstermem gerekiyormuş. siz benim yaşama hakkımın yok edilmesinden taraftarsınız, çalışma hakkı ne ki?

şahsen bu neviden görüşlere katılmıyorum. bir kere dindarların çok azı ateistlerin öldürülmesi gerektiğine inanıyor. kaldı ki hepsi inansa bile onların yanlışı bizim başka bir yanlışı savunmamızı gerektirmez.

yine de meseleye bir de ateistlerin penceresinden bakılması için bu yorumu yaptım...
güncel Önemli Başlıklar