1. 1.
  Sebebini merak ederim.

  Sadece islamiyete leke sürmeye çalışırlar. Çünkü yaşadıkları toplum bireyleri ekseri müslümandır ve ancak bu şekilde sivrilmeleri mümkündür.

  Ayrıca siz ateistsiniz. Dinle işiniz olmaz. ilk işiniz -haşa- tanrının yokluğu üzerine konuşmak olacaktır. Yoksa islamiyetin yokluğu üzerine değil.

  Edit: Kuranı kerimden ayet çekip " bak burası böyle diyor, bu nasıl din" diyeni de çok gördük.

  Edit2: tartışma amaçlı söylemiyorum ama söylemeden duramayacam. Bahsettiğiniz o sorgulamalar, cevap bekleyen sorularınız, neden sadece kuranı kerim üzerine? Siz islamiyeti sorguluyorsunuz ya bizde sizi sorgulayalım hadi bakalım.
  4 -6 ... yahigewrovski
 2. 2.
  bir ateist için islamiyet diye bir şey olmadığından karalayacak da bir şey yoktur. Ancak olduğunu iddia edenlerle kafa bulabilir. E onu da mazur görünüz bir zahmet.
  3 -3 ... lennonmccartney
 3. 3.
  olmayan çabadır. atesit inanmadığı birşeyi karalamaz.

  ateist için durum şudur; sırf bir kitapta yazıyor olması onu gerçek kılmaz. eğer kılsaydı sırf kitabı var diye yeşil dev hulk'un da gerçek olması gerekirdi. lütfen kimsenin zoruna gitmesin; ortalama bir ateist ortalama bir müminden kat kat fazla din bilgisine sahiptir.

  yapılan şey ayet cımbızlamak da değildir. bakın; yapılan şey var olan bir kitap üzerinden bir takım sorular sormaktır. iman; deney ve gözlem gerektirmez. inançlı bir insana neyi ne kadar kanıtlarsan kanıtla içinde allah sevgisi ya da inancı varsa inanacaktır. eğer sarsılmaz bir inancınız varsa, içinizde yaratıcının ışığını taşıyorsanız ne sorulursa sorulsun umursamamanız gerekir.

  ayet cımbızlamay kimsenin ihtiyacı yok; 18 aleme inmiş ezeli ve ebedi bir kitapta ebu leheb'in kuru elleri ne kadar gereklidir diye soran bir atesit cımbızlama yapıyor denemez. kanıt da soru da zaten orada.
  3 -2 ... noxeca
 4. 4.
  yahudilerdeki ılık islamı yayma çabasını örtmez.

  ılık islam nedir? cihat fikrindan arı; evcil, uslu, zararsız islam.
  müslüman dediğin muhammed zamanında ganimet için yahudileri kör bıçakla girtlaklardi be.
  ... basat55
 5. 5.
  hiçbir şey islamı müslümanlar kadar karalayamaz.
  2 -2 ... fikrimfirarda