1. 1.
  Türk, kürt, çerkez den sonra alevi kelimesinin getirilmesi kadar yanlış bir mantık.
  7 -1 ... bela kadin
 2. 2.
  Alevi mağduriyeti derken Benim alevi olduğumu mu ima etmeye çalıştın bişeyler savunduğumu. Alevi değilim. Madem açtın alevi mağduriyeti diye birşey vardır. Anlamsal ifadedeki terslikten bahsettim ben. Irklardan bahsederken dini terime gecmenin tersliği kadar saçma. Ateistlikle zekilik kelimelerini yan yana koymak. Kısacası dedim ki senin anlayacağın dilden, ne alakaaa yavvvv
  2 -3 ... bela kadin
 3. 3.
  Zeki olan agnostik olanlar. Gnostik ateistler genelde süzme mal olur.
  -2 ... uzay muhtari
 4. 4.
  Evrenin ve insanların bir yaratıcısının olmadığını düşünmek tesadüfe veye evrime inanmak afedersiniz ama zekilik değil aptallıktır cahilliktir.
  2 -3 ... falcon5252
 5. 5.
  Bazı ateistler sağolsun ben hiçbir zaman ateistler çok zeki diye düşünmedim. Deistler daha ilham verici ve zeki gelmiştir. Ben Müslümanım elbette. Ama bahsettiğim ateistlerin tek derdi ayetleri cımbızlamak, islam diniyle dalga geçmek.

  Ateist bilim adamları var, dinlerle uğraşmak yerine kendi dinleri diyebileceğim bilime yönelmişler. Ne güzel. insanlığa fayda. ülkemizdekiler sadece gereksiz antipati ve nefret topluyor. Şahsım adına dinimle uğraşıldığında dinime daha sıkı bağlanıyorum. Neyse çok uzattım, ülkemiz ateistlerinin insanlığa faydalı olmalarını dilerim.
  4 -4 ... gece yarisi o persembe
 6. 6.
  Zekanın inançla çok bir bağlantısı yok.
  3 -1 ... flat head
 7. 7.
  zeki olabilirler belki ama akıllarını kullanmıyorlardır. zeka tek başına bir etmen değil. sorgulayıp mantık arıyorlardır. bilim de mesela isbat vardır vb. ama genelleme yapılamaz zekidir diye. bazıları sırf karşı çıkmak için elinden geleni yapar doğru dahi olsa kabul etmez kendi inancını savunur.

  mesela evrim teorisinden bahsediyorlar maymun gen ve insan genlerindeki benzerlik, fiziki benzerlik vs.

  bende şöyle bir tez atıyorum insanlardan bazıları lanetlendip, maymuna döndürüldülerse. kuran da maide suresi 60. ayette
  bazı insanların lanetlenip yaratıcının gazabına uğrayıp maymun ve domuz a döndürüldüğünden bahsediyor. mesela bazı organ doku vb. domuzdan insana nakli gündemde.
  1 -2 ... minmimeranim
 8. 8.
  Yanlış ve ahmak bir düşünce yapısına sahip olduğunuzu gösterir.

  Hele ki Türkiye Cumhuriyeti gibi bir ülkede böyle bir düşünceye sahip olmak için insanın tarihini bilmeyen, insanları iyi analiz edemeyen biri olması gerekir.

  Çünkü Türkiye'de ateist olduğunu iddia eden insanların yarısından fazlası ateizmle alakası olmayan, dini bütün Sünni islam mensuplarına mezhepleri gereği daha rahat mezhep faşizmi uygulamaları ve de siz masum-temiz kalpli dini bütün aile çocuklarını asimile etmek için takındıkları bir maskedir aslında.

  Yani demek istediğim, sosyal medyada kendini ateist olarak tanıtan insanların yarısından fazlası aslında ateist olmadığı gibi mezhep faşizmine sahip bir alevi olabilir ve de tek amacı sizleri asimile etmek olduğu için böyle bir maske takınmış olabilir.

  (bkz: kendini ateist gibi gösteren gizli alevi/#43528893)

  (bkz: kendini ateist gibi gösteren gizli alevi/#43531153)

  Hayır, anlamıyorsunuz. Ben bu sözlükte bile böyle bir adama denk geldim ne yazık ki.

  Adam ateist olduğunu iddia eden biriydi ve Yavuz Sultan Selim'e sürekli saldıran, Yavuz Sultan Selim'i itibarsızlaştırmaya çalışan başlıklar açıyordu, ben de siyasi dilimi çok ağır kullanan ve okuyan zıt düşüncedeki insanları deli eden biri olduğum için dayanamadı herhalde ki, direkt olarak özel mesajdan "Biz Alevilerin başarılı olmayan isyanlarını yazıyorsun hep. Bir de Celali isyanlarında Araplaşmış Osmanlı dönmelerinin nasıl çiftliklerini, topraklarını bırakıp kaçtığını anlatsana. Selçukluyu Babai isyanıyla nasıl yıktığımızı anlatsana." yazmıştı.

  Screenshot aldım ama buraya atmak pek mümkün değil ne yazık ki.

  Çünkü format dahilinde değil.

  Neyse konumuz şu ki, Türkiye'de ateist olduğunu iddia edenlerin en az yarısı ateist değildir ve sizleri asimile etmek için takındıkları bir maskedir bu.

  Bu ise zeki olmayı değil, sinsi ve kurnaz olmayı gerektirir.

  Daha çok köylü kurnazlığı gerçi onlarınkisi ama her neyse.

  Ha ben dini bütün bir birey miyim?

  Hayır, aksine agnostik anlayışa çok yakın bir ateistim.

  Peki bunun nedeni ne?

  Sanırım her dinin peygamberi öldükten sonra belli bir güç yarışı için insanların o dinleri teker teker istismar etmesi.

  Ama tabii konumuz bu değildi.
  3 -2 ... benim adim senin
 9. 9.
  lafa bir bakıyorsun, sanıyorsun ki bütün ateistler laboratuvardan çıkmayan, bilimle kafayı bozmuş üstün zekalı tipler.

  peki durum buysa, dinin yasakladığı eylemleri yapan bunca kapkaççı, yankesici, gaspçı, hırsız, genelev müdavimi, kadın satıcısı, pornocu, uyuşturucu kaçakçısı, tecavüzcü gibi zekanın kırıntısını üzerlerinde taşımayan insanları nereye konumlandıracağız.

  zira bu davranışlar içinde Allah korkusu taşıyan insanların yapacağı işler değil.
  1 -3 ... 11234567
 10. 10.
  1400 yıl önceden kalma arap mitolojisine, ayın ortadan ikiye yarıldığına, boş duvara taş atınca öldükten sonra cennete huri sikeceğine inanan insandan daha zeki olalım bir zahmet.

  Lol
  4 -1 ... b e r k